رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری: ا

نقلاب اسلامی مردم را از حاشیه به متن آورد

بیانات رهبر انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم آغاز شد.

نقلاب اسلامی مردم را از حاشیه به متن آورد

گیلان خبر: بیانات رهبر انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم با سلام و صلوات بر حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام آغاز شد.

محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم دوازدهین دوره ریاست جمهوری بدین شرح است:

تصادف و تقارن این مراسم و جلسه با ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برای دلهای مشتاق ایران مایه تفال و تبرک است.

امروز: اهمیت این جلسه از دو نظر است: یکی اینکه آغاز یک دوره‌ی مدیریت جدید کشور است که این امیدواری وجود دارد که ان‌شاءالله مسئولانی که همراه با رئیس‌جمهور محترم و منتخب وارد میدان عمل خواهند شد، با ابتکارات و توانمندی‌های بیش از گذشته ملت را خرسند کنند و همین خواسته‌ها و مطالبی که رئیس‌جمهور محترم بیان کردند، این‌ها را برآورده کنند.

جهت دوم این است که این جلسه نماد مردم‌سالاری است. این دوازدهمین جلسه از این قبیل -از اول انقلاب تا امروز- است؛ یعنی ملت ایران دوازده مرتبه از آغاز انقلاب در انتخاب مدیران طراز اول کشور نقش‌آفرینی کرده‌اند؛ این خیلی مسئله‌ی مهمی است.

انقلاب اسلامی آمد و مردم را از حاشیه به متن آورد و مردم صاحب اختیار شدند، این 12 بار است که نتیجه گزینش مردم برای قوه مجریه مشخص می‌شود.

یاد کنیم از امام بزرگوارمان که برکات عزم راسخ ، ایمان عمیق و بصیرت بی‌پایان آن مرد بزرگ این دستاوردها را به ملت ایران داد.

ما باید افتخار کنیم در دورانی قرار داریم که خداوند مرد بزرگی را برگزید که توانست این اقیانوس را به تلاطم در آورد، این مسئله کوچکی نیست که توانست جهت حرکت مردم و ملت ایران را تغییر دهد.

پنج مجلس خبرگان و پنج شورای شهر و روستا را تشکیل داده.اینها همه از برکت انقلاب است.

نسل جدید ما فراموش نکند؛ ما دوره قبل از انقلاب دیکتاتوری را، در حاشیه بودن مردم و بی اعتنایی به مردم در امر حکومت را با همه وجود دیدیم.

مردم قبل از پیروزی انقلاب هیچ نقشی در مدیریت کشور و تعیین مدیران نداشتند. روسا، سلاطین و پادشاهان می آمدند؛ می رفتند و مردم فقط تماشاچی بودند.

انقلاب اسلامی آمد مردم را از حاشیه به متن آورد.مردم صاحب اختیار شدند. این دوازدهمین باری است که نتیجه گزینش مردم از اول انقلاب برای مدیریت قوه مجریه مشخص می شود.

در این دوران قریب ۴۰ سال یک سلسله به هم پیوسته مسئولان هستند که هر کدام به سهم خود تلاش و ایفای نقش کردند

امروز محصول کار مجموعه دست اندرکاران جمهوری اسلامی در اختیار مسئولانی است که از امروز با رسمیت مشغول کار می شوند.

کسانی که مسئولیت پیدا می کنند باید بر این سرمایه ملی بیفزایند و آن را تحویل مدیران بعد دهند.

در این ۴ دهه ملت و دولت کارهای بزرگی انجام دادند. زیربناهای علمی و فکری و اجرایی فراوانی در کشور به وجود آمده که قبل از انقلاب وجود نداشت. این زیربناها سکوهای پرش این ملت هستند برای آینده.

نسل های جدید با تفکر انقلابی و سرشار از انگیزه تربیت شده اند. در تصمیم‌گیری های بین المللی دقت داشته باشید دشمن تمام توان خود را به کار گرفته تا نظام جمهوری اسلامی را نابود کند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30745

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر