لاریجانی در دیدار با نایب رئیس مجلس غنا:

ایران علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه کشت فراسرزمینی در غنا است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی میان دو کشور ایران و غنا بر لزوم گسترش تعاملات تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

ایران علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه کشت فراسرزمینی در غنا است

گیلان خبر: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با آلبان سامانا نایب رئیس مجلس غنا دیدار و گفت وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه کشور غنا گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی همواره بر گسترش روابط با کشورهای حوزه آفریقا گرایش داشته است و قطعا سفر هیات پارلمانی غنا به ایران می‌تواند به افزایش همکاری‌های دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی کمک کند.

وی با تاکید بر ظرفیت‌های دو کشور ایران و غنا در حوزه‌های اقتصادی و انرژی گفت: دو کشور می توانند در حوزه های مختلف به ویژه بخش نفت، گاز و پتروشیمی و فرآورده های مرتبط همکاری گسترده ای داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی همچنین علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی مدرن و کشت فراسرزمینی در کشور غنا است.

*گسترش روابط پارلمانی زمینه ساز تسریع در سرمایه گذاری های ایران و غنا

در ادامه دیدار آلبان سامانا نایب رئیس مجلس غنا با اشاره به روابط تاریخی ایران و غنا گفت: حضور هیات پارلمانی در ایران تائیدی دیگر بر تعمیق روابط با جمهوری اسلامی است و ما همواره خواهان گسترش تعاملات با ایران بوده ایم.

وی بر لزوم تقویت روابط اقتصادی و سرمایه گذاری به ویژه در حوزه های نفت، گاز و سیمان تاکید کرد و گفت: به طور حتم گسترش روابط پارلمانی موجب ارتقاء تعاملات و تسریع در سرمایه گذاری های اقتصادی بین دو کشور می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30906

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر