لاریجانی در دیدار با نایب رئیس مجلس تونس:

جریان‌های تروریستی بلای جان جهان اسلام شده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان‌های تروریستی بلای جان جهان اسلام شده‌اند، گفت: طرح مسائلی مانند دعوای شیعه و سنی یک امر وارداتی بوده و به متن جامعه اسلامی مرتبط نیست.

جریان‌های تروریستی بلای جان جهان اسلام شده‌اند

گیلان خبر: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با عبدالفتاح مورو نایب رئیس مجلس تونس دیدار و گفت وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه تونس کشور مهمی برای جمهوری اسلامی محسوب می شود، گفت: ایران از ابتدای انقلاب تونس همواره از مردم این کشور حمایت کرده است.

وی با اشاره به بیان خاطرات نایب رئیس مجلس تونس مبنی بر دیدار خود با امام خمینی (ره) گفت: قطعاً تفکر امام راحل میان مسلمانان عامل ایجاد وفاق بوده است. ایشان همواره در سخنانشان بر مسئله وحدت مسلمانان تاکید می فرمود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران های امنیتی و تروریستی در سطح منطقه گفت: متاسفانه در شرایط کنونی جریان تروریسم به بلای جان جهان اسلام تبدیل شده و حتی مقامات رژیم صهیونیستی در کنفرانس اخیر هرتزل اعلام کردند که بهترین شرایط برای این رژیم، وضعیت موجود در منطقه است.

رئیس قوه مقننه کشورمان بر لزوم توسعه همکاری های دوجانبه میان ایران و تونس تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی آماده گسترش همکاری ها به ویژه در حوزه اقتصادی، معدن، انرژی و صنایع است.

در ادامه این دیدار عبدالفتاح مورو نایب رئیس مجلس تونس بر تقویت روابط ایران و تونس تاکید کرد و گفت: جریان های اسلامی تونس به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی علاقه مند هستند و ما همواره از دستاوردهای ایران پس از پیروزی انقلاب الهام گرفته ایم.

وی با بیان خاطراتی از دیدار خود با امام خمینی (ره) گفت: من از جوانانی بودم که مفتخر به دیدار با امام خمینی (ره) شدم و آن دیدار همواره الهام بخش ما بوده است.

نایب رئیس مجلس تونس با بیان اینکه ما به دنبال بازسازی و نظم بخشیدن به اوضاع داخلی تونس هستیم، افزود: عدم پیشرفت و عقب ماندگی وجود بقایای دیکتاتوری و گروه های تروریستی از مواردی است که کشور تونس امروز با آنها درگیر است.

عبدالفتاح مورو با اشاره به اهمیت توجه به وحدت در جامعه اسلامی و همچنین کشور تونس گفت: قطعاً با چند دستگی نمی توان به اهداف مورد نظر دست یافت، از این رو تنها راه حل پیشرفت، وحدت میان مسلمانان است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30907

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر