آغاز دولت دوازدهم و بایسته های جبهه انقلاب

تحلیف آقای روحانی با همه صحنه های زیبا و بعضاً زشت آن سپری شد

دولت دوازدهم در آغاز راه چهارساله خویش با هزاران وعده و وعید داده شده در تبلیغات انتخاباتی قرار گرفت. به نظر علاقه مندان به انقلاب اسلامی و ایران سرافراز، علاوه بر آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم نسبت به این شروع وظایفی خواهند داشت.

تحلیف آقای روحانی با همه صحنه های زیبا و بعضاً زشت آن سپری شد

گیلان خبر: دکتر علیرضا زاکانی به مناسبت تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم در کانال شخصی اش در تلگرام نوشت:

روز گذشته مراسم تحلیف ریاست محترم جمهوری جناب آقای روحانی با همه صحنه های زیبا و بعضاً زشت آن - حرکات زشت و نامبارک برخی از نمایندگان مجلس -  سپری شد و دولت دوازدهم در آغاز راه چهارساله خویش با هزاران وعده و وعید داده شده در تبلیغات انتخاباتی قرار گرفت.

 

به نظر علاقه مندان به انقلاب اسلامی و ایران سرافراز، علاوه بر آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم نسبت به این شروع وظایفی خواهند داشت.

الف) مسئولیت ما خیرخواهی و خیراندیشی برای دولت مستقر بعنوان بخشی از حاکمیت نظام اسلامی است که در قالب کمک به موفقیت دولت در اقدامات درست آن از یک سو و از سوی دیگر  آگاهی دادن و تذکر مناسب  در امورات نادرست به مسئولان محترم دولتی جهت اصلاح امور خواهد بود و البته در ادامه لجاجت در کجی های دست اندرکاران امور نیز جز ایستادگی هوشمندانه انتظار نباید داشت.

ب) کار درست، کارهایی است که سبب پیشرفت انقلاب و ایران عزیز در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، علمی،  اقتصادی، سیاسی، قضایی، امنیتی و دفاعی شده و اسباب بالا رفتن سطح خدمت به مردم و سازندگی مادی و معنوی کشور را فراهم  خواهد کرد.

ج) کار نادرست، اقداماتی است که برخلاف مصالح انقلاب و منافع ملی ممکن است انجام پذیرد و در پرتو آن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی آسیب خورده و ایران اسلامی را از پیشتازی در هدایت جهانیان به سوی اهداف والای انسانی و مردم خوب مان را از داشتن جامعه ای اسلامی و الگو با محیطی آباد، پیشرفته و مهیا برای رشد معنوی و مادی محروم سازد.

د) کمک کردن به اقتضاء افراد و گروه ها متفاوت خواهد بود. بیش از همه از عزیزانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری بوده و یا از صاحب نظران جامعه و دارندگان دانش در حوزه و دانشگاه انتظار یاری دولت وجود خواهد داشت و صد البته دولت محترم نیز باید از این رویکرد استقبال نماید تا آنچه در شعارها و سخنرانی های اخیر ریاست محترم جمهوری پیرامون دراز نمودن دست یاری به سوی همگان برجسته مشاهده شد، زمینه عملی پیدا نماید.

ه) بنده نیز در طول نمایندگی مجلس در ادوار گذشته و  در ماه های پیشین توفیق دقت در شرایط کشور را فراخور حال خود داشتم که از باب وظیفه طی نوشته های کوتاهی رئوس آن را تقدیم خواهم داشت. این نکات یا برای دولت محترم و سایر قوا مفید بوده که ان شاءالله استفاده خواهند کرد و لااقل با انتقال در فضای عمومی مطالبه ای در خصوص آن شکل خواهد گرفت و یا این نظرات دارای اشکال بوده که با طرح آن و معلوم شدن ضعف و یا نقص آن از سوی مخاطبان گرامی، بنده از تذکرات عزیزان منتفع شده و به رفع نقیصه هایم خواهم پرداخت. ان شاءالله


منبع: جهان

 

کد مطلب: 30938

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر