هیات آمریکایی با چه هدفی وارد تل‌آویو می‌شود؟

اخباری که از سوی منابع آگاه کاخ‌سفید در اختیار "پایگاه خبری آلگماینر آلمان" قرار گرفته، ممکن است تا حدی تعجب‌آور ارزیابی شود اما در بطن این اخبار رابطه تنگاتنگ اسرائیل و آمریکا در دولت ترامپ نهفته است.

هیات آمریکایی با چه هدفی وارد تل‌آویو می‌شود؟

گیلان خبر: اصل خبری که از درون کاخ سفید به بیرون درز کرده است سفر یک هیئت آمریکایی به اسرائیل برای بررسی و از سرگیری مذاکرات صلح فلسطین را نمایان می‌کند که در راس آنها «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ حضور دارد. حتی گفته شده است که در این سفر «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه ترامپ برای مذاکرات بین‌المللی و «دینا پاول» معاون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا جرد کوشنر را همراهی خواهند کرد و این نشان از اهمیت این سفر دارد.

این سفر در حالی انجام می‌شود که در حدود دو ماه پیش "جرد کوشنر" به همراه یک هیات دیگری از آمریکا به تل‌آویو سفر کرد و قرار بر این بود تا مذاکرات صلح کلید بخورد اما دلیل عمده و اصلی که در این پرونده نهفته است احساس خطر اسرائیل از تحرکات اخیر ساکنان سرزمین‌های اشغالی است.

تجربه نشان داده است که پس از عقد پیمان اسلو در سال 1991 تاکنون هرگاه که اسرائیل از ناحیه فلسطینی‌ها احساس خطر می‌کند سریعاً بحث مذاکرات را پیش می‌کشد تا بتوان یک وقفه چند روزه در این راستا صورت دهد و پس از آن مجدداً به دنبال اهداف خود برود.


منبع: شمانیوز

 

 

کد مطلب: 31344

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر