طلاق سیاسی اصلاح طلبان از روحانی

طلاق بهترین واژه برای پایان رابطه اصلاح طلبان با حسن روحانی است، رابطه ای که پس از انتخابات با سهم خواهی بیشتر جریان لیبرال از روحانی برای گرفتن مناصب مختلف دولتی شروع شد و هر روز به بهانه های واهی افزایش یافت تا اینکه دولت کابینه خود را معرفی کرد و هر چند بسیاری از اصلاح طلبان در دولت حضور دارند اما انتقادهای این جریان سیاسی از روحانی تمامی ندارد .

طلاق سیاسی اصلاح طلبان از روحانی

گیلان خبر: سیدمحمود میرلوحی عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلب که به شورای شهر تهران نیز راه یافته درباره کابینه روحانی می گوید: انتظار اصلاح‌طلبان این بود که دولت دوازدهم اصلاح‌طلب‌تر از دولت یازدهم باشد. همچنین ما انتظار داشتیم که دولت دوازدهم جوانتر باشد و زنان نیز در جمع وزرای معرفی شده، حضور داشته باشند.

وی افزود:آقای روحانی در ایام انتخابات بسیار صریح، نظرش را نسبت به زنان، جوانان و اقوام بیان کرد. ما امیدواریم آن قول‌ها و وعده‌ها خود را در دولت دوازدهم نشان دهد. ما انتظار داریم میزان حضور آن افراد در دولت افزایش یابد. ما فکر می‌کنیم زمان حضور و نقش‌آفرینی زنان، جوانان و اقوام در سطوح عالی و میانی کشور فرارسیده و تاخیر در آن به صلاح کشور نیست.

این سخنان در حالی مطرح می شود که اصلاح طلبان که به صورت یکپارچه پیروز انتخابات شورای شهر تهران شدند در موضوع شهرداری حتی حاضر به نامزد شدن یک شهردار زن نشدند اما درباره کابینه دولت به روحانی انتقاد می کنند که چرا زنان حضور ندارند.

از سوی دیگر جالب اینجاست نجفی 65 ساله که در گذشته سابقه مشکلات قلبی نیز داشته شهردار تهران می شود و خبری از جوانگرایی نیست.

چگونه اصلاح طلبان این پارادوکس را جواب خواهند داد که جوانگرایی و حضور زنان در کابینه روحانی لازم اما در شهرداری نیازی نیست؟

این موضوع نشان می دهد تنها دلیل اصلاح طلبان برای فشار به روحانی در انتخاب وزرا و کابینه به خاطر سهم خواهی بیشتر است زیرا در غیر اینصورت این جریان سیاسی که حتی اختلافات زیادی نیز میان طیف های مختلف آن در موضوع انتخاب شهردار نیز نمود پیدا کرد می توانست شهرداری جوانتر را انتخاب و یا حداقل به یک زن نیز فرصت بدهند برنامه خود را برای اداره شهرداری ارائه کند.

پیش بینی می شود در آینده انتقادات اصلاح طلبان از روحانی بیشتر خواهد شد زیرا این جریان سیاسی به دنبال پیروزی در انتخابات های بعدی است و به همین دلیل بر حجم انتقادات خود از دولت دوازدهم خواهد افزود.

منبع: افکارنیوز

 

 

کد مطلب: 31374

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر