استراتژی جدید روزنامه‌های اصلاح‌طلب برای هجمه علیه سپاه

فرمانده و سپاه را با هم بزنید

روزنامه قانون با سناریوی عجیبی طرفین درگیر در منطقه تنف سوریه را یکسان دانست و نوشت اقداماتی چون شلیک شش موشک به دیرالزور که در تصرف داعش بوده است، اقدامی تنش زا بود و موجب بوجود آمدن این درگیری ها در این منطقه شده است.

فرمانده و سپاه را با هم بزنید

گیلان خبر: اواخر هفته گذشته بود که تصاویر اسارت و شهادت شهید مدافع حرم «محسن حججی» در شبکه های اجتماعی منتشر شد؛ تصاویری که نمایانگر ظلم یزیدیان زمان بود و نشان دهنده دو چشمان درخشانی که بدون هیچ ترسی از مرگ، استوار و با صلابت قدم بر می داشت. داعش به خیال خود برای خدشه دار کردن غرور شیعیان و ایرانیان از این اسارت فیلمبرداری می کرد اما غافل از اینکه نه تنها خللی در باور دینی ما وارد نساخت بلکه موجی از غرور را در نگاه های متنوع مردم، هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و... به وجود آورد تا وحدت ملی ما علیه یک دشمن مشترک نمایان شود.

بدون شک انتشار گسترده تصویر شهید محسن حججی، نشان دهنده آن است که مدافعان حرم اقتدار اسلام و ایران را در تمام اعصار تاریخی به نمایش می گذارند؛ اقتداری که هم در دوران دفاع مقدس، هم در مبارزه با منافقین، هم در مقابله با گروه های تروریستی مرزهای از غیورمردان ایرانی مشاهده کردیم.

انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون همواره با سیاست اصولی خود، مبارزه با گروه های تکفیری تروریستی در طول سال های گذشته را دنبال کرده و بی تردید امروزه امنیت کشور مدیون شهدای بزرگی همچون حججی و سردارانی همچون قاسم سلیمانی هستیم که توانستند با حضور خود در دل تکفیری ها، آن ها را از بین ببرند.

با انتشار این تصویر در فضای مجازی، با موجی از واکنش ها از سوی طیف های مختلف فکری در شبکه های اجتماعی مواجه شدیم. نگاه با صلابت شهید حججی در هنگام اسارت باعث شد تا ورزشکاران، سیاستمداران، هنرمندان و ... دلنوشته ای را نسبت به عکس این مدافع حرام داشته باشند.

«تحریم داخلی» توسط روزنامه‌های زنجیره‌ای!

در این هنگام که تمامی اقشار مختلف مردم، مسئولین، هنرمندان و... که هنرنمایی و نگاه های غرورآمیز شهید حججی را ستایش می کنند؛ اما آن طرف برخی رسانه‌های معلوم الحال و روزنامه‌های زنجیره‌ای که همواره در چنین روزهای حساسی همیشه عرصه را خالی کرده و ژست روشنفکر  می گیرند، سعی در پرداختن متفاوت به این رشادت داشتند. روز شنبه به غیر از دو یا سه روزنامه اصلاح طلبی که در گوشه‌ای از روزنامه به شهادت محسن حججی اشاره داشتند، بقیه روزنامه ها یا «شهید حججی» را تحریم و سانسور کردند یا به سرزنش سپاه قدس پرداخته و شهادت مدافعان حرم را به دلیل اشتباهات استراتژیک این نهاد مقدس در عملیات علیه داعش دانستند.

اما واکنش مهمی که موجی از انتقادات را در یپش داشت، انتشار مطلبی  توسط روزنامه قانون است که با سناریوی عجیبی طرفین درگیر در منطقه تنف سوریه را یکسان دانست و نوشت اقداماتی چون شلیک شش موشک به دیرالزور که در تصرف داعش بوده است، اقدامی تنش زا بود و موجب بوجود آمدن این درگیری ها در این منطقه شده است. البته روزنامه قانون این قسمت از گزارش خود را به مطلبی از کوروش احمدی، نویسنده روزنامه شرق که در مطلبی در تاریخ 1 تیرماه 96 ارجاع می دهد. نویسنده روزنامه شرق با اشاره به اینکه منطقه تنف برای حفظ بشار اسد(هدف ایران و روسیه) و یا سرنگونی آن(که هدف آمریکایی هاست) منطقه ای مهم است، می نویسد طرفین درگیری به دنبال افزایش تنش در این منطقه و نهایتا تسلط بر آن هستند. او می نویسد، می‌نویسد:

«حمله آمریکا در هجدهم می، به واحدهایی که ادعا می‌شد به پادگان تنف نزدیک می‌شدند؛ ۹ روز قبل از آن حمله نیروهای سوری به مواضع شورشیان در منطقه؛ ادعای سرنگونی دو پهپاد مسلح ساخت ایران از سوی آمریکا در ۷ و ۲۰ ژوئن؛ شلیک ۶ موشک ایرانی به شهر دیرالزور که در تصرف داعش است؛ اعلام روسیه مبنی بر تعلیق برنامه هماهنگی با آمریکا برای اجتناب از برخوردهای تصادفی هوایی و هشدار به آمریکا درباره ورود هواپیماهای آمریکایی به منطقه عملیاتی روسیه یعنی غرب رود فرات، برخی از این موارد تنش‌زا بوده‌اند.»

قانون در تحلیل خود با عنوان «اشتباهات استراتژیک» می نویسد:

«گردن کلفت‌ جهانی(روسیه) که منافع خود را دنبال می‌کند نیز فقط گاهی اعلام می‌کند که قابل قبول نیست.آری، قابل قبول نیست جوانان ایرانی که برای حفظ امنیت مرزهای کشورش به صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر از مرزهای ایران رفته‌اند، با اشتباهات محاسباتی برخی سیاست‌مداران جان خود را از دست بدهند. »

جالب است که این روزنامه اصلاح طلب، کارشکنی‌های آمریکا در پاکسازی مناطق تروریستی را توجیه کرده و با طرح سوالی در ذهن مخاطب میگوید که چرا سپاه قدس به هشدارهای آمریکا بی توجه بوده است؟!

کارشناس این روزنامه حتی نمی داند که در مرحله دوم عملیات والفجر که چند روز قبل آغاز شد، محور آزاد سازی دیرالزور و همچنین اخراج متجاوزان دستور کار قرار گرفت. امن سازی منطقه شرقی و همچنین مقابله با حضور داعش در دیرالزور و خنثی سازی پروژه آمریکایی ها دستور کار مقاومت بود.

اما آمریکا با حمله به نیروهای مردمی مقاومت در شرق سوریه و غرب عراق سبب شد تا داعش از محور آمریکایی ها نیروهای مقاومت را دور زده و در نهایت با چند عامل انتحاری منجر به شهادت نیروهای مقاومت و در نهایت اسارت و شهادت شهید محسن حججی شود.

عاشقان تفکر آمریکایی که در هر صورت جنایت های آمریکا را توجیه می کنند، این بار برای آنکه بر جنایت اخیر آمریکا که موجب شهادت محسن حججی و تعداد دیگری از پاسداران رشید اسلام شده است، سرپوش بگذارند، سپاه قدس و فرماندهان عملیاتی ایران را مقصر جلوه می دهند. البته اقداماتی از این دست از سوی جریان اصلاح طلب بسیار به چشم خورده است. اقداماتی که برخلاف جریان وحدت ملی بود. انتشار کاریکاتوری توهین آمیز نسبت به رزمندگان در روزنامه شرق، حمایت از نشریه موهن شارلی ابدو توسط روزنامه صدای مردم و هجمه علیه اعتقادات مردم چه در دوران دوم خرداد و چه امروز، به خوبی نشان می دهد که مشکلات عدیده این روزنامه نگاران با عقاید مردم و منافع نظام جمهوری اسلامی، تمامی ندارد. باید رجوع کرد به پیام روشن و واضح سردار سلیمانی که گفت: من را هدف قرار دهید، نه سپاه را!


منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

 

کد مطلب: 31378

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر