دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف؛

بصیرت و دشمن شناسی محوری ترین پیامد انقلاب اسلامی

ضرورت گفتمان دشمن شناسی و نهادینه شدن آن در میان نسل جوان گذشته از عمل به آموزه های قرآنی، ضدیت با استکبار، متضمن عزت ملی، صیانت از دستاوردهای انقلاب، تقویت حاکمیت نظام اسلامی، فرهنگ دینی، توسعه ی علمی، اقتصادی و سیاسی می شود.مقام معظم رهبری وادادگی مقابل دشمن را دروازه ی همه ی آسیب هایی می داند که بر کشور وارد می شود و ماهیت گفتمان ضد استکباری انقلاب و نفوذی انقلاب را فلسفه ی دشمنی دشمن می داند.

بصیرت و دشمن شناسی محوری ترین پیامد انقلاب اسلامی

گیلان خبر: بصیرت به عنوان عقلانیت، فهم و درایت از دیگاه مقام معظم رهبری از جمله شاخص های کلیدی انقلابی بودن است. از کدهای تعریف و تبیین بصیرت دشمن شناسی است.شناخت دشمن، حرکت و نقشه های دشمن درایت و فهم در روش ها، اهداف و سمت و سو های آن وابسته به عمق این آگاهی ها و بصیرت است این موضوع نه فقط خاص مسئولان بلکه همه ی آحاد جامعه را باید شامل شود از مسئولان گرفته تا دانشجویان( به عنوان افسران جنگ نرم) و حتی تا کارگران، این توصیه ی مقام رهبری است.

خیزش انقلاب اسلامی و تشکیل و تثبیت نظام جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم دست نفوذ و چپاول استعمارگران و سلطه طلبان را از منابع و سرمایه های این کشور قطع کرد. این موضوع خوشایند ماهیت ابرقدرتی آمریکا نبود چرا که منافع نظام سلطه در بستر ناآگاهی ملت ها،ضعف و عقب مانده گی علمی، اقتصادی و وابستگی تامین می شود. ضرورت گفتمان دشمن شناسی و نهادینه شدن آن در میان نسل جوان گذشته از عمل به آموزه های قرآنی، ضدیت با استکبار، متضمن عزت ملی،صیانت از دستاوردهای انقلاب، تقویت حاکمیت نظام اسلامی و فرهنگ دینی، توسعه ی علمی و اقتصادی و سیاسی می شود. سیره ی علمی و عملی بنیان گذار انقلاب اسلامی چه پیش از پیروزی انقلاب و چه پس از آن( مدت کوتاه ده سال از عمر ایشان) حقیقت جریان دشمن و دشمن شناسی را برای ملت تنویر کرد. انقلاب اسلامی ثابت کرد که دشمن اصلی آمریکاست و راس همه ی بحران ها و تنش ها کاخ سفید است همچنان که امام خمینی ره فرمود شیطان بزرگ آمریکاست، وامروز صحنه های عینی و علنی خباثت دشمنان بیش از گذشته هویدا شده است.

توهم توطئه خود نوعی توطئه است

شکی نیست در نظام بین المللی ممکن است برخی کشورها به شکلی در حافظه ی تاریخی و یا حتی مقطعی دشمنانی داشته باشند نفس وجود دشمن در عرصه ی مناسبات سیاسی و اقتصادی میان دولت ها واقعیتی انکار ناپذیر است.برخی رسانه های وابسته به غرب که با حمایت اتاق فکر و بودجه ی کلان نظام سلطه مدیریت می شوند از دیر باز در پی القای این ذهنیت  در جامعه ی بوده اند که فرهنگ سیاسی جامعه ی ایرانی امیخته به توهم توطئه است آمیخته به دشمن تراشی است مقام معظم رهبری در پاسخ به این شبهات بیان می کنند که دکترین توهم توطئه غلط است این خود نوعی توطئه است(۱)و با صراحت دشمن انقلاب را معرفی می کنند؛ دشمن امروز مشخصاعبارتست از آمریکا، انگلیس و زرسالاران بین المللی، صهیونیست ها و دنباله هایشان، دشمن شبکه ی استکبار است، امریکا دشمن است با ایران مستقل با جمهوری اسلامی با ایران رو به جلو و پیش رونده انگلیس این استعمارگر پیر و از کار افتاده و صهیونیست و سرمایه داران بین المللی دشمن اند اینها دشمنان اصلی هستند. و بر لزوم بر دشمن شناسی و راه روش ها، برنامه ریزی ها ، نقشه ها ی آن و اعتماد نکردن به دشمن تاکید دارد و لازمه ی ان را بصیرت می دانند هم برای عوام و هم برای خواص(۱).

این ساده انگاری محض است اگر پنداشته شود ملت ما دچار توهم توطئه است. این رویکرد و زاویه دید در بصیرت سیاسی با هزینه ی زیادی به وسعت بیش از دو قرن برخورد تمدن ایرانی با غرب حاصل شده است. این حاصل یک تجربه است یک تجربه ی گران. کشور ایران به سبب موقعیت ژئو پلیتیکی و ژئواستراتژیکی که در بیضی انرژی جهان و قلب دنیا دارد همواره  مورد طمع و رقابت استعمارگران بوده است حتی آنجا که خود را بی طرف از کشمکش های جهانی نشان داده است باز مورد حمله و نفوذ قدرت ها بوده است.

تندرو و میانه رو

تقسیم جامعه و مسئولان به تندرو و میانه رو یکی دیگر از  توطئه ی القائات ذهنی است آمریکا و رسانه ی غرب برای کم کردن حساسیت جوانان جامعه به دشمن و دشمنی با امریکا بکار می برند. به فرموده ی مقام معظم رهبری از دیدگاه غرب هر کس در مسیر انقلاب مصمم تر و پایدار تر باشد تندرو تر است و هر کس در مقابل آنها سر تسلیم فرود بیاورد میانه رو است(۱).این جهت گیری دشمنی امریکا با ظاهر فریب دهنده از ابزارهای تبلیغاتی جبهه ی جنگ نرم است. که در پی تغییر ادبیات سیاسی هم در مسئولان و هم در جوانان جامعه است.تا از طریق مهره های داخلی به اهداف مورد نظر که همانا ضربه زدن به اعتقادات دینی- انقلاب است نائل شود ولو این که ژستی خیرخواه و ترقی خواهانه  داشته باشند.

 

منابع و ماخذ:

۱٫٫khamenei.ir

منبع: البرزبان

 

کد مطلب: 31431

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر