آیت‌الله جوادی آملی در جمع دانش‌پژوهان طرح ولایت:

حق نداریم اسلامی حرف بزنیم ولی قارونی عمل کنیم

آیت الله جوادی آملی گفت: حق نداریم اسلامی حرف بزنیم، ولی قارونی عمل کنیم.

حق نداریم اسلامی حرف بزنیم ولی قارونی عمل کنیم

گیلان خبر: آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید عظام در جمع دانش‌پژوهان بیست و دومین دوره طرح ولایت با تسلیت ایام شهادت حضرت جواد علیه السلام طی سخنانی اظهار داشت:‌ امام جواد علیه السلام می فرمایند: هیچ راهی بر انسان بسته نیست الا خودش ببندد و اگر دشمن راه او را بست فقط بگوید خدا، خدا راه او را باز می‌کند.

وی افزود: اگر انسان چشمش به کاسه دیگری نباشد، دنبال اختلاس و رشوه نباشد، راه او بسته نیست. اگر راه خود را بست و سپس توبه کرد و گفت الله، راه او باز می‌شود.

این مرجع عالی قدر یادآور شد: آنچه که در مسئله توحید مشکل ما است، قارونی یا فرعونی فکر کردن است.‌ مشکل ما در توحید همین دو غده است.ما حق نداریم اسلامی حرف بزنیم ولی قارونی عمل کنیم. قارون می‌گفت من درس اقتصاد بلد بودم و ثروت کسب کردم، من چه کاری به غیر دارم.

علامه جوادی در تبیین بیانات خود تاکید کرد: فرعون می‌گفت أنا ربکم الأعلی.کشور اگر با برنامه می‌گردد من هستم که تنظیم می‌کنم، رب یعنی مدبر، نه مربی. کشور را فکر و قانون من اداره می‌کند. این تفکر فرعونی است، آیا این تفکر فرعونی در ما هست؟ ما فرعونی عمل می‌کنیم. غده فرعونی در همه‌ ما کم و بیش هست. امام جواد علیه السلام می‌فرماید اگر تمام راه ها بسته باشد، مثلا اگر مسائل اقتصادی بسته باشد ولی به دنبال وام نباشد، ربا و نزول ندهد، نجومی و اختلاسی نیاندیشد؛ خدا او را از هر تنگنایی نجات می‌دهد.

وی با توصیه به جوانان خاطرنشان کرد: شما جوانان اول راه هستید و خود را آماده کنید.پیمان توحیدی ببندید.این کشور از همین راه رشد می‌کند. در اطراف ما خطرها زیاد است و به لطف خون شهدا مستحکم ایستاده‌ایم. شما جوانان قلم و کاغذ را بر زمین نگذارید، استعدادهای خود را شکوفا کنید و این کشور را حفظ کنید. این آمریکا قبل از کشف کریستنف کلمب یک روستایی بیش نبود، هرگز خود را کوچک نشمارید. ما در مسائل علمی و دینی کم نداریم، این جامعه را رشد دهیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32078

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر