حسینی شاهرودی خبر داد

وسیع‌تر شدن مرزها با عراق در مراسم اربعین

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی از وسیع‌تر شدن مرزها با عراق در مراسم اربعین حسینی(ع) خبر داد.

وسیع‌تر شدن مرزها با عراق در مراسم اربعین

گیلان خبر: سیدحسن حسینی‌شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به هماهنگی لازم برای اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در اربعین حسینی(ع)، گفت: اخیراً وزرای مربوطه ایران و عراق در این زمینه جلساتی را داشته‌اند.

وی ادامه داد: معاونت و  مدیرکل مرزی وزارت کشور، مسئولان حج و زیارت و ستاد اربعین که متشکل از همه دستگاه‌های درگیر در این موضوع هستند جلساتی را  در زمینه اعزام زائران به عتبات عالیات به‌ویژه در ایام اربعین حسینی با مسئولان عراقی داشته‌ و تمهیدات لازم برای امنیت زائران اندیشیده شده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس با بیان اینکه طبق گزارشات واصله تمهیدات امنیتی و تدارکاتی برای اعزام زائران ایرانی به عراق نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار داشت: مقرر شده علاوه بر وسیع‌تر شدن مرزهای ورودی به کشور عراق، روادید این کشور نیز در ایران صادر شود.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با اعلام اینکه مسئولان دو کشور به توافقی برای صدور روادید زائران در مرزها نرسیده‌اند، گفت: قطعاً همچون سال گذشته زائرانی که قصد سفر به عراق در ایام اربعین حسینی را  دارند باید روادید دریافت کنند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 32082

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر