محسن رضایی:

دولتمردان کاری کنند که ترامپ از تحریم اقتصادی مأیوس شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز صنایع نظامی و موشکی ما آنچنان قدرت یافته‌اند که دشمنان دیگر نمی‌توانند علیه ما جنگ به راه بیندازند.

دولتمردان کاری کنند که ترامپ از تحریم اقتصادی مأیوس شود

گیلان خبر: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته (دوم شهریور1396) در در بیست و ششمین یادواره شهدای مسجد اعظم همدان گفت : این مکان که در آن جمع شده ایم،  مکانی است که اولین هسته سپاه همدان در آن تشکیل شده است. مرحوم خانم دباغ، شهید شهبازی، شهید همدانی و شهید صوفی از همین مکان برخاستند و ملت ایران را از تنهایی و غربت در آوردند.

وی افزود: البته این اتفاق بدون حضور علمای مجاهدی مثل شهید مدنی و شهید مفتح  امکانپذیر نبود. مرحوم آیت الله موسوی همدانی بارها در جبهه‌ها حضور یافت.  استان همدان علاوه بر لشکر 32 در لشکر سایر استان ها نیز  نیرو داشت و رزمندگانش در چهار پنج لشکر مهم حضور داشتند. به‌طوری که در پنجاه عملیات شرکت کردند و هشت هزار شهید استان و هفده هزار جانباز و هزار آزاده، معجزه‌ای  در این جغرافیا محسوب می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یکی از سوالات مهمی که موجب شگفتی مردم دنیا شده است، سرسختی و ایستادگی ملت ایران در مقابل قدرت‌ها طی چهل سال است، گفت: برای دنیا جالب است بداند چرا ملت ایران خسته نشده و از راه بازنمانده است. به خصوص که دشمنان ما هم از هر جناحی که حمله می کنند، شکست می‌خورند. دشمنان ما از بعدنظامی، فرهنگی و اقتصادی  بارها به ما حمله کرده‌اند و بارها هم شکست خورده‌اند.

رضایی خاطرنشان کرد: ما دویست سال است که برای اهداف خود مبارزه می‌کنیم. از مشروطه تا قبل از پانزده خرداد مبارزه کرده اما دست خالی بازگشته بودیم. ملت ما این بار می‌خواهد به هدف برسد و برای این هدف، جانانه دفاع از ارزش‌های  الهی و اعتقادی خود  کرده است. دشمن اصرارش بر دست یافتن به گنج های درون ایران است زیرا از قله بلند ایران می‌تواند بر پانصد میلیون نفر و سی کشور درمنطقه حکمرانی کند. این برای دشمنان ما انگیزه‌ای  مهم است و به این زودی ها  ناامید نیز نمی‌شوند.

وی با تحلیل وضعیت امروز جامعه افزود: از زمان شروع انقلاب، ایستادگی ما و توطئه‌های دشمن، روزافزون و بعد از تضعیف شاه، چهره دشمنان خارجی ما افشا شد. آمریکایی ها تا هفته‌های آخر مبارزه ملت با شاه، پیگیر انجام کودتا بودند. بعد از پیروزی انقلاب در اسفند  ناآرامی های مهاباد و سربردیدن پاسداران در پاوه باعث شد که امام دستور حرکت نیروهای مسلح به سوی کردستان را داد. در اردیبهشت 58 شهید مطهری را به شهادت رساندند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در آذربایجان، در ترکمن صحرا و  حتی در قم ناآرامی را گسترش دادند. حادثه پشت حادثه پیش می آمد. سال 60 منافقین علیه مردم کوچه و خیابان دست به اسلحه بردند. در 6 تیر مقام معظم رهبری را ترور کردند و در 7 تیر شهید بهشتی و 72 عضو حزب جمهوری اسلامی را شهید کردند تا آنجا که مجلس از رسمیت افتاد.  آن روزها حتی برخی نمایندگان را از بیمارستان به مجلس می‌آوردیم تا جلسات  مجلس  رسمیت بیاید.

رضایی با بیان اینکه  به خاطر دارم که یک بار  در تهران با یکی از دوستان داشتم به مقر سپاه بر می‌گشتم و دیدم منافقین دارند دو نفر حزب الهی را با تیغ موکت بری، به شدت مجروح می‌کنند و من و همراهم در وسط شهر تهران با آنها درگیر شدیم، گفت:  این موج ناامنی، اولین رویارویی ما با غربی ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود. یکی  دیگر از این رویدادهای مهمی که مردم همدان در خنثی کردن آن نقش داشتند کودتای پایگاه هوایی شهید نوژه بود. دو هفته مانده به کودتا،  خدمت مقام معظم رهبری گفتم که متوجه شده‌ایم  قرار است کودتایی رخ دهد، اما از کیفیت آن اطلاع دقیقی نداریم.

وی افزود: چند روز بعد مقام معظم رهبری به ما خبر دادند که یک خلبان فانتوم آمده و از کودتا حرف می زند. به سراغش رفتیم، آن خلبان اطلاعاتی داد و گفت که قرار است کودتاچیان در  در پارک لاله تهران تجمع کنند. زمان گذشته بود و آنها حرکت کرده بودند. من موضوع را  به آقای نوروزی، فرمانده سپاه همدان اطلاع دادم و بچه های سپاه ساعت یازده شب، خود را به اطراف پایگاه هوایی رساندند و بعد از آن کودتاچیان را که بالغ بر پانصد نفر بودند،  دستگیر کردند. کودتاچیان پس از دستگیری،  اعتراف کردند که می‌خواستند اغلب مراکز حکومتی و انقلابی غیر از کاخ ریاست جمهوری بنی صدر را بمباران کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با تأکید بر  بارها  تجربه و درک امداد الهی در انقلاب خاطرنشان کرد: موج دوم علیه انقلاب ما جنگ تحمیلی بود که با  ایستادگی ملت ما شکست خورد. در  این سالها  هم موج سوم با تحریم‌های اقتصادی، جنگ‌های نیابتی و فشارهای سیاسی شروع شده و می‌خواهند از طریق تحریم اقتصادی ما را شکست بدهند. در دو موج اول شکست خوردند و ما توانستیم علاوه بر خنثی کردن تهدیدات، ضعف 200ساله خود را در امنیت و دفاع جبران  کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز صنایع نظامی و موشکی ما آنچنان قدرت یافته‌اند که  دشمنان دیگر نمی‌توانند  علیه ما جنگ به راه بیندازند. اگر این اقتدار را نداشتیم، دست کم  سه بار پس از جنگ تحمیلی به ما حمله می‌شد یا گروه‌هایی مانند داعش، کشور ما را ناامن می‌کردند. موشک های ما هم اکنون با نهایت  دقت به کیلومترها آن طرف تر اصابت می کند و داعشی ها را از بین می برد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان عزیز ما باید تلاش کنند که علاوه بر ایستادگی در برابر تهدیدها، گامی جلوتر گذاشته و به گونه‌ای رفتار کنند که ترامپ و بعدی‌ها، از تحریم اقتصادی مأیوس  شوند. این که  در کنگره آمریکا ما را تحریم می‌کنند و فقط دو نفر به آن رای منفی می‌دهند، یعنی امید دارند که با تحریم ها به موفقیت دست یابند و باید آنها را مایوس کرد. مردم ما ایستاده‌اند و باید از  این ایستادگی  برای اصلاح اقتصادی و ایجاد اقتدار اقتصادی بهره برد. وظیفه دولتمردان استفاده از فرصت‌هاست و باید دشمنان را از اصرار بر تحریم ها پشیمان کنیم.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر  از هر هشت نفرجمعیت کشور، شش نفر ارتباط مستقیمی با انقلاب و جنگ نداشته‌اند و باید روحیه انقلابی را به آنها منتقل و  برادری، مردم یاوری و مردم داری را در همه عرصه‌ها زنده کرد، گفت: اگر این روحیه انقلابی وارد اقتصاد شود، کشورهای پیشرفته به ما التماس خواهند کرد و  فناوری‌های جدید رادر  صنعت و کشاورزی  از ما خواهند خواست.

وی افزود: تنها ملتی که توانسته داعش را شکست بدهد، قهرمان مبارزه با تروریسم، ملت ایران است. امروز همه کشورهای عربی و اسلامی، شهید حسین همدانی را می شناسند و در شهرها و روستاهای ما هزاران جوان مانند شهید همدانی است.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 32200

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر