حجت‌الاسلام معلمی در اجلاسیه مجلس خبرگان:

دنیازدگی بعضی از مسئولین اسباب آزردگی مومنین را فراهم می‌کند

نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از تحمیل هزینه‌های زائد و تشریفاتی به بیت‌المال‌ گفت: دنیازدگی بعضی مسئولین و بروز اختلافات طبقاتی دور از حد انتظار اسباب آزردگی مومنین و نیروهای حزب‌اللهی را فراهم می‌سازد.

دنیازدگی بعضی از مسئولین اسباب آزردگی مومنین را فراهم می‌کند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام علی معلمی نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری در ابتدای نطق پیش از دستور بر ارواح مطهر امام خمینی (ره)، شهدا و روح آیت‌الله معصومی نماینده سابق مجلس خبرگان درود فرستاد.

وی پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی را فرصت استثنایی دانست و گفت: به برکت مجاهدات چند ده ساله امام راحل و همراهی جمعی که با تحمل شکنجه‌ها و زندان‌ها و بعضا در گمنامی به شهادت رسیدند. امام راحل کار انقلابی خود را با صداقت و اخلاص و هدفمندی آغاز کرد. خیلی‌ها مدعی‌اند در پیروزی انقلاب امام را راهی کرده‌اند اما آن دسته که حضورشان کارساز و موجب سقوط نظام ستمشاهی و برپایی جمهوری اسلامی شد متدینین و اهل اطاعت از مرجعیت تقلید بودند.

وی ادامه داد: امام عظیم‌الشان در این مسیر لحظه‌ای توقف نکرد و بعد از ارتحال ایشان، خلف صالحش همچون امام خود این راه را ادامه داد؛ هرچند عده‌ای در این راه دچار دنیازدگی شدند اما همراهان جدید به فضل خداوند راه را می‌پیمایند و الان هم در صحنه دفاع در داخل و خارج از کشور ایستاده‌اند و اگر سری به مرزهای کشور بزنیم زحمت فوق‌العاده و رنج طاقت‌فرسای مرزداران غیور را حس خواهیم کرد.

حجت الاسلام معلمی با اشاره به سفر خود به نوار مرزی غرب کشور و دیدار با مرزبانان گفت: آفتاب سوزان روزها و سرمای آزاردهنده شب‌ها در ارتفاع 3100 متری آن‌چنان صورت‌ها را سوزانده بود که برخی برادرهای آشنا را نشناختم.

نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: این عزیزان از عدم توجه مسئولین به مسائل مرز و مرزداران گله‌مند بودند، اما به عشق ولایت و دلدادگی به فرماندهی معظم کل قوا به کارشان ادامه می‌دهند؛ این درحالی است که متاسفانه عده‌ای با دریافت حقوق‌های نجومی‌شان چهره نظامی را مخدوش می‌کنند.

وی با انتقاد از تحمیل هزینه‌های زائد و تشریفاتی به بیت‌المال‌، نارضایتی مردم را از پیامدهای این شیوه دانست و افزود: دنیازدگی بعضی از مسئولین و بروز اختلافات طبقاتی دور از حد انتظار و اسباب آزردگی مومنین و نیروهای حزب اللهی را فراهم می سازد. بیکاری جوانان نیز از نکاتی است که انواع فساد در جامعه را به دنبال خواهد داشت و دشمن نیز با بهره‌برداری سوء از اینگونه مسائل در انقلاب و باورهای مردم رخنه می‌کند.

حجت‌الاسلام معلمی در پایان عملکرد برخی بانک‌ها را نقد و خواستار اصلاح شیوه‌های وصول مطالبات از طرق قانونی در راستای احیای حقوق مردم شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34196

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر