مخالفت عضو شورای شهر با کمک به هیات های مذهبی

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران در سخنانی گفته وقتی مردم پولی برای عوارض می‌دهند نباید صرف خرج خرید برنج و روغن برای هیئت‌های مذهبی شود.

مخالفت عضو شورای شهر با کمک به هیات های مذهبی

گیلان خبر: زهرا صدراعظم نوری، فعال اصلاح‌طلب و رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر پنجم تهران که به همراه لیست امید در این دوره انتخابات شورای شهر تهران رای آورد با اشاره به رسوایی خرید یک میلیارد تومانی خودرو و تبلت برای اعضای شورای شهر؛ به فرایند قانونی دریافت بن توسط اعضای شورای شهر برای کمک به هیئت‌های مذهبی اشاره کرده و گفته "برای آنکه بن‌ها را بین هیات‌های و تشکیلات مذهبی توزیع کنیم هیچ معیار و شاخصی نداریم و اساساً توزیع بر مبنای معیار عدالت نخواهد بود. در حقیقت هرکس که نزدیک‌تر باشد و بیشتر بتواند ارتباط برقرار کند، می‌تواند برخوردار باشد. اما از آنجایی که ما نماینده همه مردم هستیم باید به همه با یک دید نگاه کنیم و من این بن‌ها را قبول نکردم."

وی همچنین اظهار داشت: با وجود احترامی که برای همه تشکل‌ها و هیات‌های مذهبی قائل هستم، با این رویه اساساً مخالف بوده و اعتقاد دارم مردم تهران وقتی منابع درآمدی شهرداری را از طریق پرداخت عوارض تامین می‌کنند، مایل نیستند این عوارض به این نحو هزینه شود. وقتی مردم پولی برای عوارض می‌دهند نباید صرف خرج خرید برنج و روغن برای هیئت‌های مذهبی شود."

این سخنان نشان می دهد افشای اسناد مربوط به خرید میلیاردی خودرو و تبلت توسط شورای شهر تهران که اخیرا منتشر شده باعث عصبانیت و ناراحتی اصلاح طلبان شده است.

این عضو شورای شهر در گفت و گوی خود خرید تبلت و خودروهای جدید توسط شورای شهر و درباره افشای اسناد آن را ناشی از یکسری برخوردها سیاسی می داند و معتقد است ظاهراً شورا ۸۰ خودروی فرسوده دارد که نگهداری از آنها هزینه‌بر بوده و نیازی هم به ۸۰ دستگاه خودرو ندارد، درنتیجه به صورت طبیعی فقط خودروهایی برای تردد ۲۱ نماینده اختصاص داده می‌شود. لذا تمامی این ۸۰ خودروی فرسوده و مستهلک که نگهداری‌شان به صرفه نیست تبدیل به خودروهای نو که هزینه کمتری دارند؛ می‌شوند. این ۲۱ خودرو نیاز تشکیلات اداری است و هر تشکیلاتی برای رفت و آمد پرسنلش از خودروهای اختصاصی استفاده می‌کند، خود شورا رسماً در این زمینه اقدام نکرده است و از طریق شهرداری ۸۰ دستگاه خودرو به ۲۱ خودرو تبدیل خواهد شد و خودروها متعلق به شهرداری بوده‌اند.

صدراعظم نوری درباره لزوم خرید تبلت برای اعضای شورا نیز ادامه داد: امروز کارهای اداری در تمام دنیا بدون کاغذ، اینترنت و اتوماسیون اداری انجام می‌شود و هر فردی باید دستگاهی برای کار کردن داشته باشد. وقتی وارد شورا شدیم هیچ کامپیوتری برای استفاده در دفاترمان نبود و برای ارسال مراسلات مانند هر دستگاه اداری دیگری نیاز به کامپیوتر داریم. این دستگاه‌ها شخصی نبوده و متعلق به اعضای شورا نیستند.

نوری خودروهایی که در شورای شهر بوده را فرسوده می داند در صورتی که این خودروها نهایتا مربوط به 4 الی 5 سال پیش بوده و آیا چنین خودرویی فرسوده محسوب می شود؟

این عضو شورای شهر خرید تبلت ها را برای کار اداری می داند اما به قول رضا رشید پور تبلت 5 میلیون تومانی برای طراحی خودرو استفاده می شود نه کارتابل اداری!

اما اینکه سخن از کمک به هیات های مذهبی زده می شود و این عضو شورای شهر با آن مخالفت می کند جای سوال دارد، آیا کمک به حفظ هیات های مذهبی که یکی از ارکان پیروزی انقلاب اسلامی بودند دارای اشکال  و خرید خودرو و تبلت جدید برای اعضای شورای شهر  مشکلی ندارد؟

چرا این جریان سیاسی خاص هر از گاهی با عاشورا و محرم و ... به هر نحوی که شده مخالفت می کند.

مردم ایران عاشق امام حسین(ع) هستند و چه خوب است که این عضو شورای شهر سری به هیات های مذهبی بزند و ببیند مردم چه عاشقانه نه تنها از مال خود که از جان خود برای هیات و برگزاری مراسم عزاداری مایه می گذارند .

مردم متدین ایران مخالف سوء استفاده های مالی و اسراف های میلیاردی هستند نه مخالف کمک به هیات های مذهبی.

 

منبع: افکارنیوز

 

کد مطلب: 34577

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر