تابش در جمع خبرنگاران خبر داد

نامه به وزیر اقتصاد برای رفع توقیف اموال سازمان لیگ و تیم‌های فوتبال

رئیس فراکسیون ورزش مجلس از ارسال نامه‌ای به وزیر اقتصاد برای رفع توقیف اموال سازمان لیگ و برخی تیم‌های فوتبال خبر داد.

نامه به وزیر اقتصاد برای رفع توقیف اموال سازمان لیگ و تیم‌های فوتبال

گیلان خبر: محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 5 مهر) با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه امروز صبح اعضای هیئت رئیسه این فراکسیون با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: ما نمی‌خواهیم به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم و تنها هدف مجلس پرداخت به اصل مسائل به وجود آمده در فوتبال است.

وی با تاکید بر اینکه این روزها مسائل پیش آمده درباره پرسپولیس و استقلال مردم را آزرده خاطر کرده، ادامه داد: ما باید از حدود آنها حمایت کنیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس تصریح کرد: در جلسه گذشته قرار شده بود در 4 گروه، فدراسیون فوتبال در تعامل با وزارت ورزش، سازمان بازرسی و سازمان امور مالیاتی مشکلاتشان را حل و فصل کنند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به موضوع اختصاص بخشی از عواید پخش تلویزیونی فوتبال به تیم‌های فوتبال، گفت: آقای مطهری در دو جلسه به این موضوع رسیدگی کرد و قرار شد تا دو ماه آینده به نتیجه‌ای برسند، اما اگر نتیجه‌ای حاصل نشد ما از دولت می‌خواهیم عواید پخش تلویزیونی فوتبال را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده بر تیم‌های فوتبال یکی دیگر از دغدغه‌های مسئولان فدراسیون است، اظهار داشت: متاسفانه حساب‌های لیگ برتر و باشگاه‌های مطرح توقیف شده و دست و بال آنها را بسته است، لذا ما نامه‌ای را به صورت ضرب‌العجلی به وزیر اقتصاد ارسال کردیم تا با استفاده از اختیارات خود توقیف اموال را بردارد تا زمانی که ما آنها را بررسی کنیم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه به زعم AFC و FIFA فوتبال ما خصوصی است ادامه داد: این برداشت به دلیل تصمیم هیئت دولت قبلی بوده است (نهم و دهم) که براساس مدارک موجود این امر صحت ندارد.

تابش افزود: البته فدراسیون فوتبال مدارکی را به آنها ارائه کرده است اما اکنون نیازمند استفساریه‌ای از سوی مجلس برای پیگیری این موضوع هستیم و مقرر شده سازمان بازرسی و فدراسیون متنی را به مجلس ارائه کنند تا آن را به صورت استفساریه مورد بررسی قرار دهیم.

وی با اشاره به روند آماده‌سازی تیم‌ ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی گفت: اقداماتی در جهت آماده‌سازی تیم انجام شده و قرار است در مسکو با تیم توگو در چند روز آینده مسابقه‌ای را برگزار کنیم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: مردم نقدهایی درباره باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به ما منتقل کرده‌اند و این موضوع برای ما بسیار مهم است، زیرا آنها هزینه‌های زیادی را برای حمایت از این تیم‌ها انجام داده‌اند.

تابش گفت: باید بررسی شود در ایجاد این از هم گسیختگی سهم فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و تیم‌ها چه میزان بوده است. در جلسه امروز فرصت کافی برای پرداختن به این مسائل نبود، اما اعضا سوالات خود را مطرح کردند و مقرر شد در جلسه بعدی فدراسیون پاسخگوی این سوالات باشد.

وی اضافه کرد: از وزیر ورزش می‌خواهیم در جهت خصوصی کردن این دو تیم که یک تکلیف قانونی است سریع‌تر اقدام کند.

رئیس فراکسیون مجلس با بیان اینکه در عدم خصوصی‌سازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس برخی مسائل امنیتی و اجتماعی را مطرح می‌کنند، گفت: این قابل قبول نیست زیرا حتی مخابرات ما با توجه به زیرساخت‌ها خصوصی شده و وزیر ورزش باید با توجه به قولی که در فراکسیون داده بود هر چه سریعتر در جهت خصوصی‌سازی این دو تیم اقدام کند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 34820

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر