کبگانیان در جمع خبرنگاران:

اقدامات جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور بررسی شد

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: اقدامات جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شد.

اقدامات جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور بررسی شد

گیلان خبر: منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در حاشیه  نود و ششمین جلسه این ستاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از محورهای مهم این جلسه بررسی گزارشی درباره رتبه‌بندی‌های جدید در حوزه علم و فناوری و رتبه‌های دانشگاهها در سطح جهانی و ارتقای یک پله‌ای دانشگاه‌های کشور در رتبه بندی تایمز بود.

وی با اشاره به درخواست از جهاد دانشگاهی برای ارائه گزارش در این جلسه گفت: مسئولان جهاد دانشگاهی گزارشی از وضعیت اینترنت اشیا در این جلسه ارائه دادند. ورود به این فناوری‌ها را بسیار ضروری می‌دانیم ولی باید خط قرمزها و سیاست‌های نظام را در نظر بگیریم. در مواردی که بدون در نظر گرفتن خط قرمزها وارد شدیم؛ عمدتا با چالش روبرو شده‌ایم.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور درباره دستور جلسه بعدی نیز افزود: در 30 آبان 94، هفت ماموریت برای جهاد دانشگاهی در راستای نقشه جامع علمی کشور به تصویب رسید و جهاد دانشگاهی مامور شد نقشه راه برای این هفت ماموریت ارائه دهند، جهاد دانشگاهی در این زمینه کار کارشناسی جدی انجام داده و کلیات 4 محور از 7 محور در این جلسه به تصویب رسید.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: محور اول مشارکت جهاد دانشگاهی در مدیریت انتقال و توسعه فتاوری در طرحهای توسعه‌ای خاص مانند حوزه آب شیرین کن و صنعت ریلی بود که جهاد در انتقال فناوری در این حوزه نقش خواهد داشت. مشارکت در توسعه آموزش‌های تخصصی نوین محور بعدی و ساماندهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان نیز در جلسه تصویب شد.

وی گفت: یکی دیگر از محورهای مهم این جلسه که تصمیم‌گیری آن به جلسه بعد موکول شد، ایجاد نهاد پژوهش و فناوری از محورهای مصوب در نقشه جامع علمی کشور بود.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 34821

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر