رحیمی:

آمریکایی‌ها همواره در تلاش‌‌اند فضای ایران‌هراسی را بازگردانند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این استقبالی که از مواضع ایران در حال اتفاق افتادن است نشان می‌دهد که ایران‌هراسی به ایران‌گرایی تبدیل شده و ایران جایگاه خود را در فضای بین‌المللی به شایستگی حفظ کرده است.

آمریکایی‌ها همواره در تلاش‌‌اند فضای ایران‌هراسی را بازگردانند

گیلان خبر: علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایطی که همه کشورها به دنبال تقویت اعتبارشان هستند، رئیس‌جمهور آمریکا اعتبار کشورش را به شدت در افکار عمومی زیر سؤال می‌برد.

وی افزود: اعتقادم بر این است که همانگونه که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تعبیر درستی در این رابطه به کار برد، به نظر می‌رسد چند دهه از حوادث ایران و ماهیت جامعه ایران ترامپ و حلقه فکری او بی‌اطلاع و عقب هستند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بنابراین جامعه ایران نشان داده است که در جامعه ایرانی برجسته‌ترین جوامع و با بهترین تعامل است و نگاه ما هم نگاه سازنده با روابط بین‌الملل است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در حوزه برجام خود آمریکایی‌ها می‌دانند که به لحاظ حقوقی متعهد هستند و در قالب 1+5 هم در چارچوب قطعنامه 2231 و هم در چارچوب برجام باید تعهدات خود را اجرا کنند.

«به لحاظ سیاسی بیش از یک سال است آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند که فضای ایران‌هراسی را بازگرداند که هر بار موج راه انداختند با شکست مواجه شدند.»

رحیمی در خاتمه با بیان اینکه فضای ایران‌هراسی بعد از برجام شکسته شده است، گفت: این استقبالی که از سرمایه‌گذاری در ایران و از مواضع ایران در حال اتفاق افتادن است نشان می‌دهد که ایران‌هراسی به ایران‌گرایی تبدیل شده و ایران جایگاه خود را در فضای بین‌الملل به شایستگی حفظ کرده است».


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35482

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر