فرهنگی:

در صورت همراهی اروپا با آمریکا در برجام، ایران رویه گذشته خود را ادامه خواهد داد

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در صورت همراهی اروپا با آمریکا در برجام، جمهوری اسلامی ایران همان روند گذشته را تعقیب خواهد کرد که اثر و نتیجه مستقیم این اقدام انزوای آمریکا است.

در صورت همراهی اروپا با آمریکا در برجام، ایران رویه گذشته خود را ادامه خواهد داد

گیلان خبر: محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات روز جمعه ترامپ درباره برجام گفت: برجام موضوعی است که به یک اجماع جهانی تبدیل شده و خروج از این اجماع جهانی تبعات منفی هم برای آمریکا و هم برای کل جهان به دنبال خواهد داشت و باید منتظر ماند و دید که تبعات منفی آن برای آمریکا چه خواهد بود.

وی افزود: آمریکا در ادوار مختلف همواره به دنبال این بوده که نگاه امپریالیستی خود را در جهان توسعه دهد و در چنین شرایطی که این کشورهای جهان هستند که باید تصمیم بگیرند که آیا چنین وضعیتی را خواهند پذیرفت یا با آن مخالفت خواهند کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در جلسه غیرعلنی هفته گذشته در مجلس که با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد من از آقای ظریف سوال کردم که در صورت همراهی اروپا با آمریکا در عرصه اجرای برجام برنامه شما چیست و آقای ظریف نیز پاسخ داد ما برای همه سناریوها و احتمالات برنامه‌ریزی‌هایی داریم.

فرهنگی خاطرنشان کرد: در صورت همراهی اروپا با آمریکا در برجام، جمهوری اسلامی ایران همان روند گذشته را تعقیب خواهد کرد که اثر و نتیجه مستقیم این اقدام انزوای آمریکا است.

وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران باید متناسب با شرایطی که پیش می‌آید تصمیم بگیرد که حادترین آن خروج از برجام است در شرایطی که هیچ اثر و نتیجه‌ای از برجام باقی نمانده باشد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36142

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر