نقوی حسینی:

آمریکا از سپاه سیلی خورده است/ درخواست اصلاح برجام از کنگره نشانه بیسوادی ترامپ

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نقش و اهمیت سپاه در تامین امنیت منطقه و با بیان اینکه آمریکا از سپاه سیلی خورده است، افزود: درخواست اصلاح برجام از کنگره نشانه بیسوادی ترامپ است چرا که برجام یک سند بین المللی است نه توافق 2 جانبه.

آمریکا از سپاه سیلی خورده است/ درخواست اصلاح برجام از کنگره نشانه بیسوادی ترامپ

گیلان خبر: سید حسن نقوی حسینی نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارجاع برجام به کنگره از سوی رئیس جمهور آمریکا و اظهارات دونالد ترامپ علیه ملت ایران در روز شنبه گفت: ترامپ گفت که از کنگره می خواهم نقایص برجام را رفع کند. این حرف نشان از کم عقلی ترامپ است و آدم از این اظهارات ترامپ تعجب می کند.

وی با بیان اینکه این حرفهای ترامپ با الفبای حقوق بین الملل مغایرت دارد، افزود: سوال این است مگر ما با کنگره امریکا توافق کردیم که بتواند نقایص مورد ادعای آنها را رفع کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برجام یک توافق بین المللی با شش کشور است که آمریکا یکی از این کشورهاست .

نقوی حسینی با اشاره به راهکارهای آمریکا در خصوص برجام و با تاکید بر اینکه آمریکا نمی تواند برجام را لغو کند بلکه تنها می تواند از آن خارج شود، تصریح کرد: برجام یک سند چند جانبه است و درخواست ترامپ از کنگره برای اصلاح برجام نشانه بیسوادی وی است.

وی افزود: یکی از راهکارها این است که پنج کشور دیگر هم از تصمیم آمریکا تبعیت و برجام کلا لغو شود.

نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی خروج آمریکا و باقی ماندن پنچ کشور دیگر را یکی دیگر از راهکارهای آمریکا ذکر کرد و افزود: راهکار دیگر این است که آمریکا از برجام خارج نشود بلکه تحریمهای جدید علیه ایران وضع کند.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای این سه سناریو راهکار دارد، افزود: البته کنگره 60 روز فرصت دارد تا در این زمینه تصمیم گیری کند و باید دید کنگره چه تصمیمی می گیرد.

وی با اشاره به ناکامی آمریکا در عرصه بین الملل گفت: آمریکا می خواهد ناکامی خود را در منطقه جبران کند. به همین دلیل می خواهند برجام را دور بزنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هدف اصلی آمریکا افزایش تحریمهای اقتصادی علیه ایران است. هدف آنها این است که کنگره تحریمهای جدید علیه ایران وضع کند که این نقض آشکار برجام است.

نقوی حسینی افزود: آمریکا فکر می کند تحریمها روی اراده ملت ایران تاثیر خواهد داشت درحالی که این نقشه آنها همچون 40 سال گذشته نقش بر آب می شود.

وی تاکید کرد: آنها فکر می کنند با تحریمها می توانند مقابل ملت ایران بیاستند این در حالی است که ملت ایران متحدتر از گذشته خواهد شد.

نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: تروریست خواندن ملت ایران از سوی ترامپ، نشانه عصبانیت آمریکا از ایران است.

نقوی حسینی با بیان اینکه مساله آمریکا جمهوری اسلامی است نه برجام، افزود: آنها به دنبال تضعیف ایران هستند. سپاه و رهبری و حوزه اقتصادی منبع قدرت جمهوری اسلامی هستند و آنها به دنبال بهانه جویی هستند و یک روز سپاه را تروریست می خوانند و روز دیگر بهانه جدید می آورند.

وی با اشاره به نقش و کارکرد سپاه پاسداران در تامین امنیت ایران و منطقه گفت: امام راحل فرمود اگرسپاه نبود کشور نبود. این جمله امام هوشمندانه و دقیق بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکا از سپاه سیلی خورده است. سپاه در مقابل داعش ایستان و امنیت را در ایران و منطقه تامین کرد.

نقوی حسینی با اشاره به سیطره اسرائیل غاصب بر آمریکا و سیاستمداران این کشور گفت: همه نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در دوران تبلیغات خود، ابتدا وفاداری خود را به رژیم صهیونیستی اعلام می کنند و به صراحت در این زمینه موضع مثبت می گیرند که این نشان از نفوذ لابی صهیونیست در هیئت حاکمه آمریکاست.

وی در خصوص استفاده ترامپ از واژه مجهول برای خلیج فارس گفت: همه روسای جمهور قبل آمریکا از واژه خلیج فارس استفاده کردند. کلمه خلیج عربی بعنوان یک کلمه جعلی را کسی بکار می برد که از عربستان پول گرفته باشد.

 

منبع: افکارنیوز

 

 

کد مطلب: 36164

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر