سردار وحیدی در همایش آینده‌پژوهشی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت:

ما باید جزو پنج کشور برتر جهان در حوزه دفاعی باشیم

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه امروز اوضاع باید به گونه‌ای باشد که کسی اجازه تعرض به مسلمین را به خود راه ندهد، گفت: چرا برخی فکر می‌کنند نباید ما جزو پنج کشور برتر جهان در حوزه دفاع و تجهیزات باشیم؟

ما باید جزو پنج کشور برتر جهان در حوزه دفاعی باشیم

گیلان خبر: سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی طی سخنانی در همایش آینده‌پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت با بیان اینکه معارف ما مشحون از توجه به آینده و عاقبت امور است، گفت: هیچ مکتبی نتوانسته مثل مهدویت آینده را ترسیم کند و ما با حکم ضرورت شرعی و عقلی باید برای آینده برنامه داشته باشیم. 

وحیدی با اشاره به انواع تعارضات در جهان امروز گفت: ما با انقلابی از فناوری مواجهیم و از سوی دیگر با نظامی روبه‌رو هستیم که می‌خواهد آینده جهان را بسازد.

وی اظهار داشت: رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی 39 بار از موضوع تسلط بر دنیا صحبت کرد.

وحیدی رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا را انسانی بی‌اخلاق و با رفتارهایی وحشی عنوان کرد و افزود: آیا بناست او و همفکرانش بر جهان حاکم باشند؟ و آیا عده‌ای یهودی صهیونیست باید برای جهان تصمیم‌گیری کنند؟ آیا هنوز بناست مرتجعین عرب همچنان به سردمداران جنگ‌های صلیبی پناه ببرند؟

وزیر اسبق دفاع خاطرنشان کرد: امروز ما باید به سمت تمدن نوین اسلامی برویم و بدانیم که فروپاشی نظام مجعول صهیونیستی یک افق روشن برای آینده است و آینده‌پژوهان باید پاسخ دهند که چگونه به آینده‌های ترسمی رهبری نظام و اسلامی می‌رسیم. 

وحیدی اضافه کرد: چرا برخی فکر می‌کنند ما نباید جزو پنج کشور برتر جهان در حوزه دفاع و تجهیزات باشیم؟ چرا نباید به گونه‌ای عمل کنیم که هیچ کس در هیچ جا به خود اجازه ندهد مسلمان و مظلومی را زیر پا له کند، آیا اوضاع مسلمانان میانمار قابل قبول است؟

وی تصریح کرد: ما راهی جز اینکه به تمدن نوین اسلامی فکر کنیم نداریم و لازمه تحقق این امر هم توجه به مقوله آینده‌پژوهشی است. 

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی افزود: هر کس که در تمدن غرب زندگی می‌کند، خوشبخت نیست، اگر اینطور بود، برای فرار از آن به موضوعی مانند پیوستن به داعش چنگ نمی‌زنند.

وی تأکید کرد:‌ آینده از آن ماست و باید بتوانیم آن را دراختیار بگیریم. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 36353

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر