معاون رییس دفتر حماس در دیدار با ولایتی:

حضورمان در ایران نفی عملی شرط اسرائیل مبنی بر قطع رابطه با ایران است

معاون رییس دفتر حماس با بیان اینکه به هیچ وجه در دفاع از حقوق ملت فلسطین از مقاومت دست بر نمی‌داریم، گفت: هیچ تفاهم و مصالحه‌ای بر روی سلاح و راه مقاومت تاثیر نخواهد گذاشت.

حضورمان در ایران نفی عملی شرط اسرائیل مبنی بر قطع رابطه با ایران است

گیلان خبر: صالح العاروری معاون رییس دفتر سیاسی حماس عصر امروز در دیدار با علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مواضع سیاسی و میدانی حماس را روشن دانست و گفت: به هیچ وجه در دفاع از حقوق ملت فلسطین از مقاومت دست بر نمی‌داریم و هیچ تفاهم و مصالحه‌ای بر روی سلاح و راه مقاومت تاثیر نخواهد گذاشت.

وی افزود: خوشحالیم که مسئله فلسطین مهم‌ترین مسئله جهان اسلام است و این پشتیبانی به ما قوت می‌دهد.

معاون رییس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، کشورهای غربی و آمریکا تمامی تلاش خود را برای پایان دادن به قضیه فلسطین و مقدسات اسلامی و قدس شریف به کار می‌بندند، اظهار داشت: جنبش حماس با دو سیاست با این خدعه اسراییلی-آمریکایی که متاسفانه با یک توطئه منطقه‌ای انجام می‌شود مقابله می‌کند که بخش اول آن مصالحه و وحدت داخلی و بخش دوم مقاومت در برابر اشغالگران است.

صالح العاروری بابیان اینکه امیدواریم همه دوستان و هم پیمانان ما از وحدت داخلی مقاومت حمایت کنند به مذاکرات صلح در قاهره اشاره کرده و افزود: این مذاکرات از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی با سه شرط رو به رو شد؛ نخست خلع سلاح جنبش حماس، دوم به رسمیت شناختن رژیم صهیونستی و سوم قطع رابطه با ایران.

وی که ریاست هیات فلسطینی در مذاکرات صلح قاهره را عهده‌دار بود در ادامه افزود: در پاسخ به شرط اول مبنی بر خلع سلاح حماس گفتیم که به هیچ وجه این شرط را نمی پذیریم.

صالح العاروری در مورد شرط دوم صهیونیست‌ها نیز گفت: ما اصلا در این برهه نیستیم بلکه ما هم اکنون در دوران از بین بردن رژیم صهیونیستی هستیم.

معاون رییس دفتر سیاسی حماس درباره شرط اسرائیلی درباره قطع رابطه با ایران گفت: حضور ما در ایران نفی عملی آن شرط مبنی بر قطع روابط با ایران است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36609

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر