رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیئت مدیره جامعه خیّرین مدرسه‌ساز ایران تاکید کردند

هر وقت مسئولان‌کار را به مردم محوّل‌کرده‌اند کار‌موفق بوده است

عصر دیروز (شنبه) در جشنواره استانی خیرین مدرسه‌ساز استان تهران در مرکز همایشهای بین‌المللی سازمان صداوسیما، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز ایران که در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ مطرح شده بود، منتشر شد.

هر وقت مسئولان‌کار را به مردم محوّل‌کرده‌اند کار‌موفق بوده است

گیلان خبر :حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، وجود مجموعه‌ خیّرین مدرسه‌ساز در کشور را از پدیده‌های مبارک انقلاب اسلامی خواندند و با اشاره به احساس تکلیف مردم برای مشارکت در فعالیتهای خیرخواهانه، خاطرنشان کردند: این نکته بسیار مهمّی است که مردم با انگیزه خدمت و انجام کار خوب، هر جایی که احساس کنند لازم  است، ابایی از مشارکت و حضور فعال ندارند.
ایشان افزودند: در هر جایی که توانستیم خوبی یک کار و درستی یک راه را نشان بدهیم، بدون اینکه خواسته شده باشد، مردم در آن کار مشارکت کردند که از نمونه‌های آن می‌توان به دوره دفاع مقدّس اشاره کرد.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: توجّه مردم به امر مدرسه‌سازی نشان‌دهنده‌ درک درست جامعه از اهمیت تعلیم فرزندان است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه در هر کاری که مسئولان و مدیران اصلی کشور امور را به مردم محوّل کردند، کار موفّق شد و پیشرفت کرد، افزودند: این یک تجربه است که وقتی کار به نیروی عظیم و بی‌پایان مردم واگذار شد آن کار شکوفا می‌شود و رشد پیدا می‌کند.
رهبر انقلاب در ارتباط با امر حسنه‌ مدرسه‌سازی سه توصیه نیز داشتند.
اولین توصیه اینکه؛ کسانی که خود را درگیر حسنه ‌بزرگ مدرسه‌سازی کرده‌اند این کار را به عنوان صدقه جاریه، با شوق و رغبت و انگیزه ادامه دهند.
دومین توصیه ایشان به رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما بود که لازم است به افکار عمومی وجود یک چنین کار مهمی را معرفی کنند.
و توصیه‌ پایانی رهبر معظم انقلاب نیز ضرورت همکاری وزارت آموزش و پرورش با خیرین مدرسه‌ساز و توجه به مسئله مقاوم‌سازی مدارس بود.

کد مطلب: 369

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر