باهنر در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین:

مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عملا منحل شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مرکز تحقیقات استراتژیک عملا منحل شده و مطالعات راهبردی آن نیز به دبیرخانه مجمع منتقل شده است و قرار است وظایف این مرکز باز تعریف نیز شود.

مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عملا منحل شده است

گیلان خبر: محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شامگاه امروز در نشست ماهیانه تشکل متبوع خود ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) و اربعین حسینی اظهار داشت: 13آبان تنها روزی است که مجلس شورای اسلامی درموردش با عنوان روز مبارزه با استکبار قانون وضع کرده است و تجربه نشان می دهد که آمریکا خوی استکباری اش را از دست نمی دهد و همواره مخالفتش را با ایران و انقلاب اسلامی نشان داده است.

 

وی افزود: ان‌شاءالله خواب آمریکا هیچگاه تعبیر نخواهد شد و قرن، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است. از سال 42 این درگیری وجود داشته و خواهد داشت و هرروزه بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و آمریکا از گذشته قدرتمندتر نیست و ما نیز از گذشته ضعیف تر نیستیم.

 

وی پیرامون رای اعتماد به وزرای نیرو و علوم دولت دوازدهم گفت: تا آنجا که خبر داریم این دو نفر مشکلی برای رای اعتماد نخواهند داشت. هرچند مخالفانی دارند و بحث هایی خواهد شد ولی تصمیم نهایی با مجلس است و همه مخصوصا رئیس دولت باید به آن تمکین کنند.

 

باهنر درمورد جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: جلسات مجمع عمومی 2 یا سه جلسه برگزار شده ولی جلسه کمیسیون ها بطور جدی برگزار می شود چون یکی از فراز های حکم جدید رهبری بررسی و بازبینی سیاست های کلی است.

 

دبیرکل جام افزود: برخی سیاست های کلی از نظر زمانی منقضی شده و برخی نیز قابل ادغام هستند و نیاز به تنقیح دارند و این کار در دستور کار جدی کمیسیون های مجمع است.

 

وی با اشاره به بخش دیگری از فعالیت های جدید مجمع  اظهار داشت: در اصل 110 آمده که وظیفه رهبری تعیین سیاست‌های کلی بعد مشورت با مجمع و نظارت بر اجرای سیاست ها است و رهبر انقلاب این بخش از اختیارات را به مجمع عمومی واگذار کرده بودند ولی در دوره جدید این اختیار را به شورایی راهبردی واگذار کردند که نظارت را کامل انجام دهد و در واقع اختیارات از صحن مجمع به یک گروه کوچک تر واگذار شده است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سرنوشت مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: مرکز تحقیقات استراتژیک عملا منحل شده و مطالعات راهبردی آن نیز به دبیرخانه مجمع منتقل شده است و قرار شده وظایف این مرکز باز تعریف نیز شود.

 

باهنر در پایان تاکید کرد: مجمع درحال تحولی اساسی است که امیدواریم پس از تایید اساسنامه های جدید توسط رهبری شاهد تحولی در مجمع تشخیص مصلحت نظام باشیم.

 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37028

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر