بررسی فتنه‌آفرینی حکام سعودی در شماره ۱۰۷ «خط حزب‌الله»

شماره ۱۰۷ نشریه خط حزب‌الله در گزارشی تصریح کرد که تحولات سیاسی این روزها در غرب آسیا به طرز سرسام‌آوری حول محور فتنه‌آفرینی حکام سعودی می‌چرخد.

بررسی فتنه‌آفرینی حکام سعودی در شماره ۱۰۷ «خط حزب‌الله»

گیلان خبر: به نقل از پایگاه اطلاع‌‎رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با فرا رسیدن سالروز اربعین حسینی(ع)، نشریه «خط حزب‌‌الله» شماره 107 خود را منتشر کرد.

بنابر این گزارش، سخن هفته‌ این شماره از نشریه با عنوان «پیاده‌روی میلیونی اربعین، با حضور همه ادیان و مذاهب، حکایت از بیداری ملت‌ها و شکل‌گیری جبهه جدیدی در جهان دارد» به ابعاد مختلف این پیاده‌روی میلیونی پرداخته است.

گزارش هفته‌‌ شماره جدید نشریه «خط حزب‌‌الله» با توجه به تحولات اخیر در لبنان با عنوان «فتنه جدید سعودی با مهره حریری» به بررسی مهم‌ترین تحولات منطقه در روزهای اخیر پرداخته است.

در بخشی از متن آن چنین می‌خوانیم:

«تحولات سیاسی این روزها در غرب آسیا به طرز سرسام‌آوری حول محور فتنه‌آفرینی حکام سعودی می‌چرخد:

نخست استعفای ناگهانی و البته معنی‌دار سعد حریری، نخست وزیر لبنان در عربستان، و تکرار اتهامات واهی سعودی علیه ایران در ریاض.

سپس واکنش حمایت‌گرانه‌ مقامات صهیونیستی از جمله نخست‌وزیر و وزیر جنگ این رژیم از نخست‌وزیر لبنان که اتفاقی بی‌سابقه در تاریخ سیاسی این رژیم است.

همچنین برکناری و بازداشت جمع قابل توجهی از شاهزادگان متنفذ و قدرتمند سعودی که رقیبی جدی برای سلطنت محمد بن سلمان در ریاض محسوب می‌شوند

و در پایان، واکنش ائتلاف نظامی سعودی به حمله‌ موشکی یمنی‌ها به فرودگاه ملک خالد ریاض که مانند همیشه بدون داشتن هرگونه ادله و سند محکمه‌پسند، ایران را نیز متهم به دست داشتن در آن کردند».

«6 توصیه اندیشکده اسرائیلی به مقامات آمریکایی برای مقابله با ایران» عنوان گزارش رصدی این هفته از نشریه است که به بررسی این توصیه‌ها پرداخته است.

قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره نیست، قدرت کشور را در مواجهه با دشمن بالا ببرید، برادران ایمانی باعث آرامش یکدیگرند، کاری که مجالس عزا انجام می‌دهند، سیلی سخت جوانان ایرانی به آمریکا، احکام زیارت اربعین، رابطه‌‌تان را با خدا حفظ کنید، توصیه همیشگی به پسرها و دخترهای جوان و ... عناوین دیگر بخش‌های این شماره از خط حزب‌الله هستند که مخاطبین گرامی می‌‌توانند با مراجعه به نشریه این مطالب را مورد مطالعه قرار دهند.

بر اساس این گزارش، صدوهفتمین شماره‌ خط حزب‌الله به روح شهدای مرزبانی دشت چالدران تقدیم شده‌است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37574

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر