اختصاصی / بسته اخبار برگزیده سیاسی گیلان خبر

تلاش تحریریه سرویس سیاسی گیلان خبر بر آن است که این بخش به شکل متناوب تهیه و در اختیار مخاطبین عزیز قرار گیرد.

اختصاصی / بسته اخبار برگزیده سیاسی گیلان خبر

گیلان خبر: پیگیری اخبار سیاسی گاها کمتر دیده شده سیاسی روز، موضوعی است که از این پس به شکل متناوب در گیلان خبر، تحت عنوان بسته اخبار برگزیده سیاسی کشور و به شکل اختصاصی منتشر خواهد شد.
مطالب این بخش از بین صدها عنوان مطلب تولیدی در سایتها و روزنامه های خبری انتخاب و جهت استفاده مخاطبین عزیز گیلان خبر ارائه خواهد شد.
تلاش تحریریه سرویس سیاسی گیلان خبر بر آن است که این بخش به شکل متناوب تهیه و در اختیار مخاطبین عزیز قرار گیرد.
 

***

وزیر ارشاد به دنبال فیلتر من روحانی هستم ...
علی جنتی انگار ول کن مستند من روحانی هستم نیست. جنتی در مصاحبه ای با روزنامه شرق گفته است: باید با عوامل فیلم «من روحانی هستم به دلیل دروغ‌های فاحش نسبت‌ داده ‌شده به امام‌خمینی(ره) و رییس‌جمهوری، برخورد قانونی شود. برخی نکات نسبت‌داده‌شده به امام راحل در این فیلم دروغ است و دولت و رییس‌جمهوری به‌طور صریح آن را تکذیب کرده‌اند. مطالب منتسب به امام راحل درباره برخورد با شورای سرپرستی سازمان صداوسیما و همچنین حضور حجت‌الاسلام روحانی در قضیه «مک فارلین» کذب است بنابراین دروغ‌های نسبت‌داده‌شده در این فیلم قابل بخشش نیست.    

جنتی که از زمان انتصابش به سمت وزیر ارشاد سخت به دنبال لغو فیلتر فیسبوک است، تمام تلاشش را وقف فیلتر من روحانی هستم، کرده است و این درحالی است که در قبال ادعای سازندگان این فیلم و تاکید بر استفاده از خاطرات هاشمی در ساخت این مستند تاکنون چیزی نگفته است.

***

مطهری: دولت احمدی نژاد هم دست در اختلاس بود.
علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر اختلاس سه هزار میلیاردی شده و دولت احمدی نژاد را همکار در این اختلاس دانست
مطهری در مصاحبه ای گفته است: اگر می‌بینیم اختلاس‌های بزرگ اتفاق می‌افتد این تبعیض در کار است، مگر می‌شود سه‌هزار‌میلیاردتومان اختلاس شود و پولی جابه‌جا شود و این بدون هماهنگی با دولت امکان‌پذیر نیست، حتما رانتی در کار بوده زیرا بانک وقتی می‌خواهد وامی به افراد بدهد پدر افراد را درمی‌آورد.


***

هاشمی می خواست به اصفهان بیاید ولی گروه های فشار نگذاشتند.
روزنامه شرق از لغو سفر هاشمی به اصفهان به خاطر آنچه که آن را فشار گروه های فشار خواند، خبرداد.
این روزنامه تمام نفتی!! گفتگویی با محمدحسن طاهری فرزند « سید جلال الدین طاهری» ترتیب داده و در این زمینه نوشته است: همزمان با اولین سالگرد درگذشت «آیت‌الله سید جلال الدین طاهری»، بیت ایشان به‌همراه فعالان اصلاح‌طلب اصفهان قرار است مراسم بزرگداشت ایشان را برگزار کنند و آنطور که حجت‌الاسلام محمدحسن طاهری گفته است: «قرار بوده تا آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی هم برای شرکت در مراسم به اصفهان عزیمت کند.» اما به‌گفته فرزند «آیت‌الله»، با سفر آیت‌الله هاشمی به این استان همراهی لازم نشده است.
عملکرد سراسر شبهه هاشمی رفسنجانی در سالهای اخیر به ویژه در فتنه 88 سبب شده که در همه جا با اعتراضات مردمی مواجه شود؛ که آخرین مورد آن به حضور وی در دانشگاه امیرکبیر باز می گردد.
به نظر می رسد در حالی که حاج آقا این روزها مشغول دیدار با اعضای شوراهای اسلامی ده کوره های کشور است، طرح مطالب این چنینی در مورد لغو سفر نامبرده به اصفهان، بیشتر یک جوسازی روانی و یک جنگ رسانه ای است.


***

یک همزمانی برنامه ریزی شده!!
همزمانی مذاکرات هسته ای و مستند من یک روحانی هستم برنامه ریزی شده است.
روزنامه جمهوری اسلامی به مدیر مسئولی مسیح مهاجری که علاقه مریدگونه ای نسبت به هاشمی رفسنجانی دارد، در تحلیلی هم زمانی پخش مستند من یک روحانی هستم و مذاکرات هسته ای را یک کار برنامه ریزی شده برای ضربه زدن به دولت دانست و در این زمینه نوشت: همزمانی در بوق و کرنا کردن ماجرای مک فارلین در قالب مستند با جریان داشتن مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 نمی‌تواند یک اتفاق ساده و خارج از طراحی حساب شده باشد. حتی اگر اصل مستند به هر دلیل دارای انگیزه‌ای غیر از ضربه زدن به مذاکرات هسته‌ای دانسته شود، دمیدن در بوق و کرنای تبلیغاتی و سیاسی و بزرگ کردن آن درست در آستانه ورود مذاکره کنندگان به مرحله نگارش متن توافق نامه جامع را نمی‌توان امری اتفاقی و غیرمرتبط با مذاکرات دانست.

این جوسازی ها در حالی است که نزدیک به 4 ماه از آغاز اکران این مستند گذشته و حامیان دولت تازه به فکر این مستند افتاده اند. موضوعی که به نظر می رسد برای فرار از پاسخگویی به ضعف ها و شاهکارهای مختلف دولت طراحی شده است.


***

عزل فرماندار بروجرد به دستور روحانی
سایت ها و روزنامه هایی نزدیک به دولت خبر از برکناری فرماندار بروجرد دادند.
این رسانه ها نوشته اند: در پي اقدام تاسف بار فرمانداري بروجرد در لغو برنامه سخنراني حجه‌الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني، رييس‌جمهور دستور بركناري وي، خطاب به وزير كشور را صادر كرد. در همين حال قائم‌مقام وزير كشور ضمن تاييد تلويحي برخي خبرها مبني بر عزل فرماندار بروجرد در پي لغو سخنراني سيدحسن خميني گفته است: از وزارت كشور يك بازرس به محل فرستاده شده تا موضوع را بررسي كند، گزارش هنوز نهايي نشده و احتمالا روز دوشنبه يا سه‌شنبه نهايي خواهد شد.    

در روزهای آینده نیز بسته اخبار برگزیده گیلان خبر را از فضای سیاسی کشور دنبال نمایید.

 

 

 

کد مطلب: 379

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر