باقری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

ترویج‌کنندگان مذاکره موشکی از داخل به دشمن گرا می‌دهند

عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان گفت: کسانی که مذاکرات موشکی را ترویج می‌کنند، در واقع به دشمن‌ گرا می‌دهند که خواست تو در داخل کشور هم زمینه دارد و این یعنی همراهی با دشمن و حکم یاری‌کننده دشمن نیز در کشورهای دموکراتیک معلوم است.

ترویج‌کنندگان مذاکره موشکی از داخل به دشمن گرا می‌دهند

گیلان خبر: علی باقری عصر دوشنبه در همایش دانشجویی «سیاست خارجی و سرانجام برجام» در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ابتدای سخنان خود گفت: برخی ادعا کرده‌اند، مذاکره توانست کابوس داعش در سوریه را از بین ببرد، در حالی که اگر شمشیر سردار سلیمانی نبود، در خوشبینانه‌ترین وضعیت، اکنون بزرگ‌ترین دستاورد مذاکراتی آقایان این بود که موفق شده‌اند از آمریکا اجازه حضور در مذاکرات ژنو را بگیرند تا بتوانند در کنار وزرای خارجه غربی عکس یادگاری بیندازند!

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد:  آنچه توانست تا مذاکرات ژنو را بی‌خاصیت کرده و مذاکرات آستانه را به محور سیاسی بحران در سوریه تبدیل کند، فقط و فقط شمشیر سردار سلیمانی بود، امروز به برکت شمشیر مبارزه سردار سلیمانی است که زبان مذاکره آقایان در سوچی روسیه باز است و ایران به عنوان طرف مؤثر و تعیین‌کننده در عرصه مذاکرات حاضر است.

وی افزود: اگر شمشیر سردار سلیمانی نبود، معلوم نبود که غربی‌ها اجازه دهند تا ایران به عنوان شنونده نیز در مذاکرات ژنو حاضر شود. 

باقری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: بزرگ‌ترین دستاورد دیپلماتیک و مذاکراتی دولت «تدبیر و امید»، برجام است که برای درک سرنوشت برجام کافی است به دو جمله کلیدی که از سوی دو مقام رسمی آمریکا و ایران که نقش اساسی در مذاکرات منتهی به برجام داشتند، توجه کرد.

عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در ادامه تصریح کرد: جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا ادعا کرده است که برجام توانست ظرفیت ساخت 12 بمب اتمی را از ایران بگیرد و در مقابل وزیر خارجه ایران اذعان کرد که برجام نتوانست حتی اجازه گشایش یک حساب بانکی در انگلیس را به ایران بدهد! البته ما هیچ‌گاه دنبال ساخت بمب اتم نبوده و نیستیم، اما وقتی که دشمن مدعی است، قدرت ساخت 12 بمب را از ما گرفته، نباید از او می‌خواستیم که در مقابل این دستاورد، حداقل اجازه گشایش حساب بانکی را به ما بدهد؟

وی خاطرنشان کرد: این نتیجه مذاکراتی است که آقایان می‌خواهند بعد از برجام نیز به سایر حوزه‌ها تسری دهند!

باقری تبیین کرد: دیگر نمی‌توان گفت که دستاورد برجام «تقریباً هیچ» بوده است، بلکه «خسارت محض» بهترین تعبیر برای توصیف برجسته‌ترین دستاورد مذاکراتی دولت «تدبیر و امید» است.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در طول 38 سال گذشته انقلابی‌گری بوده که توانسته تمامیت ارضی کشور را حفظ کند و اجازه ندهد حتی یک وجب از خاک مقدس ایران اسلامی تحت سلطه دشمن باقی بماند، انقلابی‌گری بوده که توانسته ایران اسلامی را وارد باشگاه کشورهای هسته‌ای جهان کند، انقلابی‌گری بوده که توانسته ایران اسلامی را جزء چند کشور معدود دارای توانمندی طراحی، ساخت و تولید انواع موشک‌ها قرار دهد.

عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان مطرح کرد: برخی عزم خود را جزم کرده‌اند تا ریشه انقلابی‌گری را در کشور بزنند. اینها در سخنرانی‌های خود بیشترین حملات را متوجه انقلابی‌گری و روحیه انقلابی می‌کنند، ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود، چراکه وقتی به رویکرد و سیاست دشمن توجه می‌کنیم، متوجه می‌شویم یک هم‌نوایی و هم‌گامی در داخل با دشمن وجود دارد.

باقری توضیح داد: کیسینجر استراتژیست معروف آمریکایی چندی قبل اظهار داشت: «ایران باید میان آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی یکی را انتخاب کند»، البته روشن است که منظور او از آرمان‌گرایی همان انقلابی‌گری است، جالب اینکه وی در ادامه به قدرت انقلابی‌گری و ناتوانی آمریکا در قبال آن اذعان نموده و تصریح می‌کند، «آرمان‌گرایی سبب می‌شود تا ما در کارهایی که در می‌توانیم در قبال ایران انجام دهیم محدود شویم»، حال مشخص نیست که چرا عده‌ای در داخل دقیقاً همان حرف دشمن را تکرار می‌کنند، با برچسب افراطی‌گری و تندروی می‌خواهند تا انقلابی‌گری و انقلابی‌ها را منزوی کنند؟

عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تشریح کرد: نباید در مقابل کسانی که حرف دشمن را در داخل تکرار می‌کنند و به نوعی برای اجرای سیاست‌های دشمن در داخل زمینه‌سازی می‌کنند، ساکت بود، کسی که برای پذیرش محدودیت‌های موشکی در روزنامه‌های رسمی کشور قلم‌فرسایی می‌کند، نقش ستون پنجم دشمن را در داخل کشور بازی می‌کند و هیچ کشور دموکراتیکی در جهان اجازه نمی‌دهد تا به بهانه آزادی، مرزهای امنیت ملی‌اش زیر پا گذاشته شود. 

وی تبیین کرد: سکوت دستگاه‌ها در قبال لجن‌پراکنی برخی روشنفکرنماها به امنیت ملی، نشانه دموکراسی نیست، بلکه علامت آن است که آن دستگاه‌ها در یک حکومت دموکراتیک به وظایف قانونی خود در قبال صیانت از امنیت ملی عمل نمی‌کنند.

عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان یادآور شد: البته درست است که مردم به اراجیف این روشنفکرنماها توجه نمی‌کنند، اما بی‌توجهی مردم به این حرف‌های سست و بی‌پایه که نشانه هوشمندی و هوشیاری آنها است، نباید بهانه‌ای برای دستگاه‌های مسؤول باشد که در مقابل نقش‌آفرینی ستون پنجم دشمن ساکت باشند.

 

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان متذکر شد: کسانی که مذاکرات موشکی را ترویج می‌کنند، در واقع به دشمن‌ گرا می‌دهند که خواست تو در داخل کشور هم زمینه دارد و این یعنی همراهی با دشمن و حکم یاری‌کننده دشمن نیز در کشورهای دموکراتیک معلوم است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38192

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر