قشقاوی بیان کرد

ضرورت رایزنی‌های دو و چندجانبه ایران و ترکیه

معاون کنسولی وزارت خارجه کشورمان با تأکید بر ضرورت رایزنی‌های دو و چندجانبه ایران و ترکیه، گفت: شاید از لحاظ نظامی سیطره گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پایان یافته باشد، اما تفکرات و فرهنگ داعشی هر لحظه امکان دارد در بستری دیگر گسترش یابد و باید با رایزنی، این تفکر افراطی را به طور کلی از بین برد.

ضرورت رایزنی‌های دو و چندجانبه ایران و ترکیه

گیلان خبر: حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی بین‌المجالس آسیایی در استانبول، درباره نشست سه جانبه روسای جمهور ترکیه، ایران و روسیه در شهر سوچی، گفت: با توجه به بستری که اجلاس پیشین در این زمینه به وجود آورده، انتظار ما از این نشست مثبت است.

وی اضافه کرد: نشست سوچی به عبارتی ادامه نشست آستانه محسوب می‌شود و برای نخستین بار روسای سه کشور در این سطح در مورد وضعیت سوریه گفت‌وگو می‌کنند.

معاون وزیر خارجه همچنین خاطرنشان کرد: بین مقامات ارشد دو کشور مهم، همسایه و مسلمان یعنی ترکیه و ایران تاکنون 4 دیدار در سطوح مختلف؛ ریاست جمهوری، معان اول رئیس جمهوری ایران با نخست وزیر ترکیه و روساس مجلس صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تحولات منطقه ایجاب می‌کند دو کشور با هم رایزنی‌های فشرده در سطوح دو یا چندجانبه انجام دهند، اظهار داشت: همچنین زمینه مناسب برای توسعه مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف میسر است. امیدواریم حجم مناسبات اقتصادی طبق اهداف دو کشور به 30 میلیارد دلار برسد.

قشقاوی بیان کرد: شاید از لحاظ نظامی سیطره گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پایان یافته باشد، اما تفکرات و فرهنگ داعشی هر لحظه امکان دارد در بستری دیگر گسترش یابد. بنابراین باید با رایزنی، این تفکر افراطی را به طور کلی از بین برد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38347

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر