فرمانده دفاع هوایی سوریه کشته شد

فرمانده دفاع هوایی ارتش سوریه در حمله شبه نظامیان تکفیری مورد حمایت خارج که با دولت دمشق می‌جنگند، کشته شد.

فرمانده دفاع هوایی سوریه کشته شد

 گیلان خبر: فرمانده دفاع هوایی ارتش سوریه در حمله شبه نظامیان تکفیری مورد حمایت خارج که با دولت دمشق می‌جنگند، کشته شد.

به گزارش  گیلان خبر، به نوشته پرس تی وی، سرلشگر حسین اسحاق که در حمله‌ای به یک پایگاه هوایی در نزدیکی شهرک «الملیحه» زخمی شده بود، به علت شدت جراحات درگذشت. دولت سوریه تاکنون به انتشار این خبر واکنشی نشان نداده است.

کنترل کامل دمشق در اختیار نیروهای  دولتی سوریه است، اما شبه‌نظامیان هنوز کنترل تعداد کمی از شهرک‌ها و روستاها در حومه این شهر را به دست دارند.

نیروهای سوریه در ماه‌های اخیر در مبارزه با شبه نظامیان به پیروزی‌های قابل توجهی  دست یافته‌اند. در ۱۲ می ، آخرین گروه از تکفیری‌های مورد حمایت خارج شهر حمص را ترک کردند. خروج این شبه نظامیان مطابق با توافقی میان دمشق و شبه نظامیان در ۴ می صورت گرفت.

خروج امن شبه نظامیان از شهر حمص درراستای بخشی از این توافق که با میانجیگری ایران، روسیه و سازمان ملل  حاصل شد، انجام گرفت.

در پی این توافق همچنین تقریبا کنترل تمامی مناطق این شهر در اختیار نیروهای دولتی قرار گرفت. مذاکرات دولت سوریه با شبه‌نظامیان در راستای بخشی ازتلاش‌ها برای تسهیل روند دسترسی به مردم گرفتار در مناطق مورد مناقشه صورت گرفت .

همچنین بر اساس این پیمان، شبه‌نظامیان باید به نیروها و محموله‌های امداد در شهرهای کفرنبل و الزهرا اجازه‌ی دسترسی بدهند. شبه‌نظامیان همچنین پذیرفتند که ده‌ها سرباز و غیرنظامی را که گروگان گرفته‌اند آزاد کنند.

سوریه از مارس ۲۰۱۱ عرصه‌ی درگیری‌های خونینی بوده است. بر اساس گزارش‌ها، بیش از ۱۵۰ هزار نفر تاکنون در این کشور کشته شده و میلیون‌ها تن نیز آواره شده‌اند.

کد مطلب: 395

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر