آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه:

آمریکا میلیاردها دلار سلاح به سعودی می‌فروشد

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا میلیاردها دلار سلاح به سعودی می‌فروشد و پول ملت عربستان را از آن حاکم بدبخت می‌گیرد و صرف کشتار ملت یمن، ایجاد ناآرامی و جنگ در کشورهای اسلامی می‌کند.

آمریکا میلیاردها دلار سلاح به سعودی می‌فروشد

گیلان خبر: آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امروز اول دی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه امروز دنیا علیه کشور ما بسیج شده است، گفت: دنیا علیه سرزمین ایران یا علیه مردم بسیج نشده بلکه علیه جمهوری اسلامی و مردم معتقد ما به اسلام، ایمان، شجاعت، مقاومت و بصیرت در برابر دشمن بسیج شده است. چرا که این ویژگی‌های مردم ما برایش سنگین است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، اظهار داشت: یمن خود موشک دارد و یا اینکه آن را از دیگران می‌گیرد و به سمت ریاض پرتاب می‌کند. اما آمریکا می‌گوید که ایران این موشک را به یمن داده است، این در حالی است که کارشناسان همه عنوان می‌کنند نشانه‌ای از انتقال این موشک از ایران به یمن وجود ندارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا خود میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی می‌فروشد و پول ملت بیچاره عربستان را از آن حاکم بدبخت می‌گیرد و صرف کشتار ملت یمن، به هم ریختن کشورهای اسلامی و راه انداختن جنگ در داخل این کشورها می‌کند.

وی افزود: ترامپ رئیس‌جمهور خبیث آمریکا می‌گوید ما می‌خواهیم در خارج از مرزها صلح و عدالت برقرار کنیم اما با این حرف‌ها می‌خواهد فرومایگی خود را در ذلیل و خوار کردن ملت آمریکا جبران کند.

امامی‌کاشانی با تصریح بر اینکه آمریکا جهت توجیه اقدامات خود قدس را پایتخت صهیونیست‌ها اعلام می‌کند، آن را نشدنی خواند و گفت: رئیس‌جمهور آمریکا با این حرف دنیای اسلام را علیه خود بسیج کرده است و با اینکه می‌خواست غلط‌های خود را توجیه کند اما غلطی روی غلط‌های دیگر گذاشت.

وی با یادآوری تاکید امام راحل مبنی بر اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، به محکومیت اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی همه کشورها اشاره کرد و اظهارداشت: دنیای امروز دنیایی پر از قساوت و فساد است و آمریکا سعی در بسیج دنیا علیه ایران دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ درست است که آمریکا برای مقابله با ایران جنگ را در همه نقاط منطقه به راه انداخته است اما خدا هم کار خود را می‌کند و نقشه‌های آنها را خنثی می‌سازد.

وی اضافه کرد: آمریکا چقدر به داعش امید داشت اما داعش از بین رفت و به جهنم واصل شد و در حالی که رئیس‌جمهور فعلی و رؤسای قبلی آمریکا می‌گفتند که عراق باید تجزیه شود و حتی کسانی را هم که در آنجا گمارده بودند بر این نظر بودند اما عراق یکپارچه با ایستادگی در برابر دشمن باقی ماند.

امامی‌کاشانی در ادامه با تاکید بر بیدار بودن ملت ایران و حفظ بصیرت و درک مسائل، گفت: ما باید بدانیم که دنیا در چه حالی است و با ما چه می‌خواهد بکند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این همه شهید داد تا رشد کند و اگر تعبیر «حرم» را برای جمهوری اسلامی به کار ببریم تعبیر افراطی به کار نبرده‌ایم. چرا که جمهوری اسلامی در پی پیاده کردن اسلام است و قانون اساسی و قوای سه‌گانه هم بر همین اساس هستند.

خطیب جمعه تهران گفت: ملت ما ملتی فداکار است و جمهوری اسلامی و ارکان آن با این همه فداکاری نباید تضعیف شوند.

وی خاطرنشان کرد: قوای سه‌گانه در حال انجام وظایف خود هستند و البته حوزه مسئولیت آنها وسیع و کارشان مشکل است، پس اگر کسی با دولت، مجلس و قوه قضائیه حرفی دارد باید در جلسات خصوصی مطرح کند و اگر کافی نبود چند نفر آشنا، حَکم و دانشمند را جمع کند و حرف خود را در حضور آنها مطرح کند.

امامی‌کاشانی گفت: در غیر این صورت چه بسا حرف‌های خلاف واقع مطرح شود و رسانه‌ها هم دروغ‌های دیگری روی آن بگذارند. در نتیجه جامعه را دلسرد کند و ملت را تکان دهد.

وی با تاکید بر اینکه نباید برخی حرف‌ها درباره ارکان نظام به ملت کشانده شود، عنوان داشت: ما همه زیر چتر جمهوری اسلامی و ولایت فقیه کار می‌کنیم؛ من نمی‌گویم انتقاد از قوای سه‌گانه نیست و از آنها دفاع نمی‌کنم اما انتقادات از آنها به سطح جامعه کشیده نشود چرا که حرف‌ها به بیرون رفته و دشمن را خوشحال می‌کند.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه نماز جمعه تریبونی جهت توصیه و نصیحت است، گفت: هر چند که با وجود رهبری عادل و آگاه مشکلی در اینباره پیش نخواهد آمد اما ما باید کیان کشور و نظام کشور را حفظ کنیم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 39638

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر