امام جمعه موقت شیراز عنوان کرد

ماجرای نامه آیت‌الله حائری شیرازی به سران فتنه در سال 88

امام جمعه موقت شیراز گفت: آیت‌الله حائری شیرازی در نامه‌ای به سران فتنه گفت اگر شما مدعی هستید که رأیتان از بین رفته، راه دارد و دلیلی ندارد مردم را به خیابان بکشید و به مقدسات مردم توهین کنید اما گوش شنوایی نبود.

ماجرای نامه آیت‌الله حائری شیرازی به سران فتنه در سال 88

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی‌اردکانی عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله حائری شیرازی در مصلای بزرگ امام خمینی شهر یاسوج با اشاره به سخن پیامبر مکرم اسلام(ص) در خصوص فقدان عالمان دینی گفت: به تعبیر رسول خدا(ص) فقدان یک عامل شکافی میان امت اسلام ایجاد می‌کند که این شکاف به سادگی پُر نمی‌شود.

امام جمعه موقت شهر شیراز عالمان و فقها را دژ محکم مرزهای عقیدتی و ایمانی دانست و افزود: در طول تاریخ و بعد از غیبت کبرای امام عصر(عج) رسالت دین بر عهده علما و فقها افتاد و این افراد در طول بیش از هزار سال در دفاع از دین سنگ تمام گذاشتند و در این راه‌ ایثارگری کردند، زحمت‌ها کشیدند و با تمام وجود از اعتقادات مردم محافظت کردند.

وی اضافه کرد: اگر عالمان بزرگ نبودند آثار اهل بیت، اسلام و قرآن یا از بین می‌رفت و یا تحریف می‌شدند که تا امام معصوم در جامعه وجود دارد وظیفه او هدایت جامعه است.

رضوی‌اردکانی بیان کرد: 12 امام معصوم هر کدام حجت خداوند بر روی زمین هستند و آنها تبلیغ کننده دین و مفسر قرآن بودند اما این بزرگواران با چه وضعی روبه‌رو بودند.امام علی(ع) مدت 25 سال خانه‌نشین بودند و سختی‌های فراوانی کشیدند، امام حسن(ع) که نزدیکان این بزرگوار با چه وضعی ایشان را تنها گذاشتند و برای دنیاپرستی به معاویه ملحق شدند.

امام جمعه موقت شیراز  تصریح کرد: امام حسین(ع) که رنج‌ها تحمل کردند و با امام سجاد به گونه‌ای برخورد شد که این امام بزرگوار اجازه نداشت در مسجد جدش رسول خدا(ص) احکام خدا را بیان کند و مجبور شد معارف دین را به وسیله دعا و کتاب صحیفه سجادیه بیان کنند و سایر امامان معصوم ما با مشکلات فراوانی روبه‌رو بودند

وی به بی‌بصیرتی عوام در زمان حیات امامان معصوم اشاره کرد و افزود: اگر عوام دور معاویه را احاطه نمی‌کردند امیرالمومنین(ع) این همه سختی و مشقت را تحمل نمی‌کردند و اگر همین عوام با یزید نبودند امام حسین و یارانش در صحرای کربلا مظلومانه شهید نمی‌شدند هر ضربه‌ای که می‌خوریم از ناحیه جاه‌طلبی عوام است.

رضوی‌اردکانی به بی‌بصیرتی عوام در زمان کنونی پرداخت و افزود: فتنه سال 88 نتیجه بی‌بصیرتی عوامل و جاه‌طلبی خواص بود در این فتنه عده‌ای جاهلانه در خیابان آمدند و حتی به خیمه امام حسین(ع) توهین کردند که اگر بیداری امت و رهبری مقام معظم رهبری نبود معلوم نبود چه بلایی بر سر کشور می‌آمد.

امام جمعه موقت شیراز تصریح کرد: در همان سال 88 مراکز جاسوسی موساد و سیا امیدوار شدند که کار انقلاب اسلامی تمام شده اما بصیرت آمد و بی‌بصیرتی را به زباله‌دان تاریخ فرستاد، بنابراین حماسه 9 دی باید گرامی داشته شود.

وی به نامه آیت‌الله حائری شیرازی به سران فتنه اشاره کرد و افزود: آیت‌الله حائری شیرازی در نامه‌ای به سران فتنه گفت اگر شما مدعی هستید که رأیتان از بین رفته، راه دارد و دلیلی ندارد مردم را به خیابان بکشید و به مقدسات مردم توهین کنید اما گوش شنوایی نبود.

رضوی‌اردکانی تصریح کرد: اگر امام(ره) زنده بود سران فتنه را پای چوبه‌دار می‌فرستاد چرا که آنها به حیثیت نظام ضربه زدند و آن را مخدوش کردند و به شهدا و اصل مبنای انقلاب توهین کردند.

وی اضافه کرد: یکی از وعده‌های رئیس جمهور این بود که سران فتنه را از حصر نجات دهد مگر می‌شود آنها را از حصر نجات داد آنها سران فتنه هستند و حداقل مجازات آنها به عنوان مفسد فی‌الارض اعدام است.

امام جمعه موقت شهر شیراز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امام زمان فرمودند هر گاه در میان مردم معصوم به صورت ظاهر نیست وظیفه مردم مراجعه به علما و فقها است، افزود: امام به عنوان فقیه جامع‌الشرایط قیام کردند و حکومت شاهنشاهی را بعد از 2500 سال از میان برداشتند و حکومت اسلامی تاسیس کردند.

رضوی‌اردکانی به برخی ابعاد شخصیتی آیت‌الله حائری شیرازی اشاره کرد و گفت: آیت‌الله حائری شیرازی عالمی وارسته و انسان خودساخته‌ای بود و همانطور که رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت خود فرمودند عالم به تمام معنایی بود وی در تمام طول عمر خود در برابر انحرافات ایستاد.

وی بیان کرد: نماینده سابق ولی‌فقیه در استان فارس در فقه انسان بی‌نظیری بود و نزدیک به 20 جلد کتاب تفسیر این عالم برجسته است.این عالم وارسته علاوه بر اینکه مقام علمی بالایی داشت در مرحله عمل هم کم‌نظیر بودند و تا لحظه‌ای که از دنیا رفت در دفاع از انقلاب و ولی‌فقیه سکوت نکرد.

رضوی‌اردکانی با برشمردن سایر ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله حائری شیرازی(ره) به زندگی این عالم وارسته اشاره کرد و گفت: وی همواره زندگی ساده‌ای داشت و زمین‌ها که متعلق به مردم نبود درختکاری و با هزینه‌ای اندکی در اختیار مردم قرار داد و این هزینه را در سایر مناطق به کاشت درختان اختصاص می‌داد و یا صرف فقرا می‌کرد.

امام جمعه موقت شیراز افزود: عده‌ای بی‌انصافی کردند که حائری شیرازی باغ و ملک دارد، حائری شیرازی از دنیا رفت اما یک وجب ساختمان، یک وجب خانه، باغ و درختی از خود ندارد، این روحانی حتی از خودش ماشین و ملکی نداشت و در طول حیات خود به حداقل‌ها قانع بود اما عده‌ای بی‌انصافی کردند و به آیت‌الله حائری شیرازی تهمت زدند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39738

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر