شهرداری که در زمان بحران نباید در تهران بماند!

نجفی شهردار تهران در حالی متولی ساماندهی مشکلات تهران از جمله آلودگی هوا شد که خود وی بیماری قلبی دارد و در زمان آلودگی نباید در تهران باشد و به همین دلیل در اولین روزهای آلوده شده هوای تهران پس از مسئولیت شهرداری، وی تهران را ترک کرد.

شهرداری که در زمان بحران نباید در تهران بماند!

گیلان خبر: محمد علی نجفی شهردار 66 ساله تهران، دارای بیماری قلبی و دیسک کمر است. بیماریهایی که تا کنون حتی منجر به استعفای وی از مسئولیتش و انجام ندادن وظایف قانونی اش شد.

نجفی در حالی که 18 روز دیگر، 67 سالگی خود را تجربه می کند که ممکن است بیماریهای دیگری هم داشته باشد اما 2 بیماری ذکر شده تا کنون توسط خود وی رسانه ای شد.

حالا این بیمار، متولی شهری است که خود بیمار است. آلودگی هوا و قرار گرفتن روی گسل زلزله 2 بیماری تهران است.

بیماری قلبی نجفی

نجفی در لیست وزرای پیشنهادی کابینه اول روحانی قرار داشت و برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد اما نمایندگان مجلس به دلیل سوابق سیاسی از جمله حضور  در اعتراضات غیر قانونی انتخابات سال 88 و فعالیت های غیر قانونی به وی رای اعتماد ندادند.

اما 2 روز بعد، حسن روحانی رئیس جمهور در 27 مرداد 92  نجفی را به ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منصوب کرد. انتصابی که کمتر از شش ماه دوام داشت.

نجفی در نهم بهمن ماه همان سال از این سمت استعفاء و بیماری قلبی را دلیل این استعفاء ذکر کرد.

وی در بخشی از متن استعفای خود خطاب به رئیس جمهور اینگونه نوشت: «متأسفانه از حدود 2 ماه قبل مشکلات ناشی از بیماری قلبی و برخی فشارهای کاری تدریجا شدت یافته و عرصه را بر اینجانب تنگ نموده است. اما اکنون بیم آن دارم که با ادامه این وضع و به علت ضعف جسمانی نتوانم مسئولیت‌های مربوط را به نحو شایسته‌ای به انجام برسانم و امانتی را که بر دوش گرفته‌ام به سلامت به سرمنزل مقصود برسانم و نهایتا به مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان لطمه وارد آید. لذا با کمال پوزش تقاضا دارم با انتخاب فرد شایسته و توانمندی برای انجام مسئولیت‌ها و مأموریت‌های سازمان، اینجانب را از این مسئولیت معاف فرمایید».

از اعتراف نجفی به بیماری قلبی وی چهار سال گذشته و قطعا وی اکنون که پا به سن 67 سالگی گذاشته، نیاز به مراقب بیشتری دارد و بخصوص آنکه هوای آلوده تهران اصلا برای بیماران قلبی مناسب نیست.

از طرف دیگر پزشکان در زمان آلودگی هوای تهران از بیماران قلبی می خواهند که از تردد در هوای آلوده خودداری کنند.

در همین راستا وقتی هفته گذشته آلودگی هوای تهران شدید شد و حتی بسیار ناسالم قرار گرفت، مسئولین مدارس سطح شهر تهران را تعطیل کردند و با توصیه های پزشکی از بیماران خواستند از حضور در خیابانها و هوای آلوده خودداری کنند. این توصیه ها شامل شهردار بیمار تهران هم شد و بر اساس اخبار منتشره وی در زمان بحران آلودگی هوای تهران از روز یکشنبه گذشته به همراه خانواده به کیش مسافرت کرد. این در حالی است که شهردار تهران یکی از اعضای اصلی جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران تهران است و در مواقع بحران شهر تهران باید در شهر حضور داشته باشد.

در کنار این آلودگی، زلزله 2/5 ریشتری چهارشنبه شب گذشته هم ضرورت حضور شهردار در تهران و تصمیمات مقتضی برای شهر را دو چندان می کرد و ظاهرا وی به دلیل همان بیماری قلبی و مسافرت، در نخستین جلسات شورا در تهران حضور نداشت.

بیماری دیسک کمر

نجفی علاوه بر بیماری قلبی، از بیماری دیسک کمر هم رنج می برد.

این بیماری هم تا کنون مانع انجام وظایف شهردار تهران شده و حتی در مقاطعی وی را خانه نشین کرد.

بعنوان مثال در ایام اربعین امسال، امین عارف نیا رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در مصاحبه ای اعلام کرد که شهردار تهران ضمن سفر به عراق، علاوه بر سرکشی عملیات بزرگ اربعین، با شهرداران نجف و کربلا نیز دیدار می‌کند.

این مقام مسئول شهرداری تهران که پیشتر خود به عراق سفر کرده بود، حتی گفت که سفر بنده به دلیل بررسی زمینه‌های سفر شهردار تهران به عراق انجام شد.

اما نجفی نه به نجف رفت و نه کربلا. وی بجای این سفر، در خانه بستری شد آن هم به دلیل بیماری دیسک کمر.

در همان ایام اعلام شد که نجفی بعد از جلسه اعضای شورای شهر و شهردار با رئیس جمهور دچار اسپاسم عضلانی شد و به همین دلیل به عراق سفر نکرد. 

حال شهردار 67 ساله تهران خود بیمار است اما می خواهد برای بیماری شهر تهران نسخه بپیچد. شهرداری که وقتی بیماری اش عود می کند، نمی تواند به وظایف خود عمل کند و شهری که وقتی بیماری اش عود می کند، شهردار باید آنرا ترک کند.


منبع: افکارنیوز

 

 

کد مطلب: 39762

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر