ولایتی در نشست خبری:

فلسطین مسئله اول جهان اسلام است/ ایران مدافع اصلی خط مقاومت است

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و تحولات اخیر نشان داد فلسطین برای کل جهان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

فلسطین مسئله اول جهان اسلام است/ ایران مدافع اصلی خط مقاومت است

گیلان خبر: علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی صبح امروز (سه شنبه) طی نشست خبری اظهار داشت: فلسطین بدون تردید مسئله اول جهان اسلام است و تحولات اخیر نشان داد اهمیت فلسطین برای کل جهان بالا است.

 

وی افزود: در سال هایی که گذشت تلاش شد موضوع فلسطین تحت تحت‌الشعاع قرار بگیرد اما اتفاقاتی افتاد که هم احتیاج به تجزیه و تحلیل دارد هم جمع بندی و نتیجه گیری.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: مثلث آمریکا رژیم صهیونیستی هدف آن این است و جمهوری اسلامی که مدافع اصلی و مبدع خط مقاومت بود را به عنوان دشمن اصلی جلوه دهند اما نشان داد که دنیا بیدار شده است.

 

ولایتی گفت: شورای عالی مشورتی مجمع جهانی بیداری اسلامی در مورد فلسطین تشکیل خواهیم داد و تصمیم می‌گیریم.

 

وی گفت: در طی سال طرح برخی موارد و مسائل فرعی برای کمرنگ کردن این موضوع تلاشی بود از جانب دشمنان و مخالفان که در کل این اقدامات نیاز به تحلیل دارد.

 

ولایتی افزود: جمهوری اسلامی ایران که مدافع اصلی جبهه مقاومت بود را به عنوان دشمن اصلی جهان معرفی کردند اما رای اخیر و بالای کشورهای مختلف جهان در مجمع عمومی سازمان ملل نشان از بیداری و آگاهی افکار عمومی جهان است که این به رغم همه تهدیدات و تطمیع‌های صورت گرفته اتفاق افتاده است.

 

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: در شورای امنیت هم آمریکا حتی یک رای موافق هم برای تغییر پایتخت اسرائیل نداشت و این منجر به انتقاد خود آمریکایی ها نسبت به کاهش نفوذ دولت ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل شد.

 

وی تصریح کرد: کشورهای بزرگ اتحادیه اروپا به اتفاق رای مخالف آمریکا دادند و ممکن است سوال شود علت تغییر نظر این کشورها چیست که می توان گفت پیروزی های جبهه مقاومت در عراق، سوریه و یمن بوده که این وضعیت را بوجود آورده است.

 

وی با بیان اینکه همه دنیا چه غرب چه شرق نگران سیاست های غیر مدبرانه آمریکا است گفت: این دنیا را نگران کرده است و پیروزی های متوالی جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت در عراق و سوریه و یمن این ها را نگران کرده که این سیاست های تهاجمی موجب شود منافع کل غرب به خطر بیفتد و امروز استعمارگر پیر انگلیس احساس خطر کرده و مقابل آمریکا ایستاده است.

 

ولایتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به فضای ضد صهیونیستی چقدر ضرورت دارد ایران از این فضا در جهت تبیین و پیشبرد طرح رفراندوم و هر فلسطینی یک رای استفاده کند، گفت: این بهترین طرحی است که از سوی رهبر انقلاب داده و با دقت طراحی شده است.

 

وی افزود: اما مسئله ای که اکنون شنونده و طرفدار دارد ایستادگی در حد انتفاضه است تا اینکه طرف مقابل بدانند هیچ راهی جز پذیرش درخواست فلسطینیان را ندارند.

 

ولایتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تشکیل یک ارتش واحد برای مقابله با رژیم صهیونیستی می‌تواند کارساز باشد اظهار داشت: طرح این موضوع به صورت تئوری و بدون مطالعه معلوم نیست که راه به جایی برود.

 

وی افزود: در خصوص این نوع طرح‌ها که بسیار حساس است کشورهای اسلامی باید با یکدیگر مشورت کنند و قبل از اینکه به نتیجه‌ای برسند موضوعی را اعلام نکند.

 

ولایتی گفت: آن چه که مسلمانان و حامیان فلسطین را در این عرصه مهم به پیروزی رسانده است ایستادگی، تدبیر، مبارزه فکری، حضور مردمی و ...است.

 

وی با اشاره به تشکیل حشدالشعبی و دیگر گروه‌های مردمی گفت: حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و حشدالشعبی عراق نیروهای مردمی هستند که در حالت عادی ایده نظامی نداشتند. این گروه‌ها، بیشتر جنبه دفاعی دارند تا جنبه نظامی و به نوعی الگو گرفته از بسیج جمهوری اسلامی ایران است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیش بینی شما درباره فلسطین و قدس چیست، گفت: امیدواریم اتحاد بیشتری میان گروه‌های مقاومت فلسطینی برای ادامه مبارزه به وجود آید و ما شاهد پیروزی ها بیشتری از سوی فلسطینیان باشیم.

 

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی درباره راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا افزود: ایستادگی در برابر شرق و غرب و دشمن تراشی کاذب برای آمریکا و متهم کردن ایران از جمله اهداف این راهبرد بود.

 

ولایتی تاکید کرد: آنها چاره ای ندارند جز دشمن تراشی برای خود تا بتوانند در ورای آن اهداف خود را پیش ببرند.

 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا محکومیت جهانی اقدام ترامپ در سازمان ملل اتفاقی بود و یا پشت آن پیام خاصی دارد، گفت: بالاخره پیروزی های متوالی جبهه مقاومت و ایران در منطقه آنها را نگران کرده که سیاست تهاجمی آمریکا کل منطقه و جهان را به تنش بیشتر بکشاند.

 

وی ادامه داد: اینکه جبهه مقاومت پیشروی های خود را ادامه می دهد طرف مقابل را نگران و دست پاچه کرده است.

 

ولایتی در خصوص حمایت ایران از فلسطینیان خاطرنشان کرد: ایران از هیچ کمکی نسبت به گروه های مقاومت فلسطینی دریغ نکرده و نخواهد کرد.

 

ولایتی در پایان درباره یمن نیز گفت: ما اطلاع داریم از نحوه برخورد عربستان با یمن برخی کشورها از جمله انگلیس و آمریکا هم مخالف هستند و این روش برخورد روش جاهلیت عرب است نه روش اسلامی.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39784

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر