امام جمعه موقت تهران:

فتنه‌گران سال 88 امنیت مردم را با خطر مواجه کردند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فتنه‌گران امنیت مردم را با خطر مواجه کردند، گفت: انتخابات بهانه و اصل نظام، نشانه فتنه بود و سران فتنه کذاب بودند که دروغ تقلب انتخابات را بیان کردند.

فتنه‌گران سال 88 امنیت مردم را با خطر مواجه کردند

گیلان خبر: آیت‌الله کاظم صدیقی شامگاه شنبه به مناسبت سالروز یوم الله 9 دی در اجتماع بزرگ مردم شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به آیات قرآن پیرامون امنیت گفت: خداوند مسأله امنیت را پایه بندگی معرفی کرده، ملتی که گرسنه و نیازمند باشند در آن ملت فساد، قاچاق، دزدی، خودفروشی و... به وجود می‌آید و دشمن، جوانان را به تروریست دعوت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه فقر خطرناک است و نابسامانی‌های اقتصادی و معیشتی جزء خطرهای بزرگ هر کشور است، افزود: در کشور ما دست عنایت حضرت مهدی (عج) و به برکت خون پاک شهدا از وجود خطرات جلوگیری شده است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: اگر امنیت نباشد، هیأت‌های عزاداری برگزار نمی‌شود، مدارس و آموزش کشور تعطیل می‌شود و اقتصاد، فرهنگ، پیشرفت‌های اخلاقی، حفظ ناموس و... همه نیازمند امنیت هستند.

وی با بیان اینکه امنیت جزء نعمت‌های بزرگی است و قدر آن را نمی‌دانیم، اظهار کرد: نزدیک چهار دهه است که خداوند این امنیت را به کشور و مردم ایران عطا کرده است.

آیت‌الله صدیقی در ادامه گفت: دانشمندان هسته‌ای که در راه پیشرفت علمی کشور شهید شدند و خون دادند، غنی سازی را به سطح 20 درصد رساندند و راکتورهای بسیاری را به راه انداختند که سفره‌های مردم رونق داشت اما با فریبی که آمریکا و غرب زد، علم هسته‌ای را محدود کردند و با کلک برجامی چرخ اقتصاد پیش نرفت و دیگر سفره مردم آن رونق را به خود نگرفت.

وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب چنین زمینه‌ای را نداشتیم اما اکنون علم نانو، سلول های بنیادی، فناوری هسته ای و بسیاری از علوم را بدست آوردیم که همه آنها به برکت انقلاب کسب شد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فتنه با همه این نعمت‌های به دست آمده از انقلاب بازی کرد، اظهار داشت: سران فتنه کذاب بودند، دروغ تقلب در انتخاب کوچک نبود که نادیده گرفته شود، دروغ سران فتنه براندازی نظام را هدف گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه تحرکات انقلاب رنگی سبز با کمک دشمنان خارجی و هدفمند انجام شد و با بی قانونی مردم را به خیابان‌ها کشاندند و از رنگ سبز سوءاستفاده شد، ابراز کرد: فتنه‌گران امنیت مردم را با خطر مواجه و جامعه را دوقطبی کردند که با ایجاد شکاف عمیق و اختلاف باعث شدند عده‌ای از انقلاب روی برگردانند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه اختلافات داخلی باعث شد تحریم‌ها سنگین‌تر شود و اقتصاد کشور ضربه کاری دید، خاطرنشان کرد: مسؤولان آمریکا و انگلیس در فتنه فعال شدند و همه دشمنان یکصدا از فتنه‌گران حمایت کردند.

وی ادامه داد: عده‌ای در داخل کشور که از اسلام دل خوشی ندارند، دنبال تاج هستند و از عمامه خوششان نمی‌آید، فساد می‌خواهند و از ناموس پرستی بیزارند، آزادی زیاد می‌خواهند و با دینداری مخالف هستند، این‌ها وارد میدان شدند و در فتنه حضور پررنگ داشتند.

خطیب موقت جمعه تهران با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه قدس در اولویت اول جهان اسلام است، یادآورد شد: فتنه‌گران در روز قدس در ماه مبارک رمضان بطری‌های آب توزیع کردند و با روزه خواری شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» را سر دادند و مخالفت صریح خود را با آرمان‌های امام راحل اعلام کردند.

وی افزود: دروغ بزرگ تقلب، مقابله با قانون و کشاندن مردم به خیابان‌ها، ایجاد جنگ داخلی و جنگ مردم با مردم، جذب حمایت دشمنان قسم خورده و اعلام همبستگی، سکوت توام با رضایت عوامل داخلی، هتک حرمت ماه مبارک رمضان و مخالفت با مسأله قدس، شهیدسازی و ساختن شهیدهای قلابی و استفاده از هر گناهی برای پیشبرد اهداف از جمله اقداماتی بود که در دوران فتنه 88 انجام شد.

آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه انتخابات بهانه و اصل نظام هدف فتنه بود، گفت: در فتنه سبز به سالار شهیدان امام حسین(ع) جسارت کردند اما سران فتنه به این هتاکی‌ها سکوت کردند.

وی ادامه داد: اما غیرت الهی به جوش آمد و خدای متعال در دل‌های مردم تحولی به راه انداخت و حضور حماسی توسط مردم در 9 دی همزمان در سراسر ایران به وجود آمد و این غائله خاتمه پیدا کرد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه 9 دی، خطر عظیم براندازی را به یک فرصت تبدیل کرد و بساط فتنه‌گران را برچید، اظهار کرد: خواص جامعه ساکت و امام خود را نیز تنها گذاشته بودند اما روشنگری رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه و استغاثه به حضرت مهدی موعود (عج) باعث بیداری دل‌ها و بصیرت مردم شد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 39943

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر