حبیبی:

برخی اصلاح‌طلبان هنوز در حال و هوای فتنه ۸۸ به سر می‌برند

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به فتنه‌گری‌های آمریکا در منطقه گفت: امروز نیازمند وحدت ملی برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی هستیم.

برخی اصلاح‌طلبان هنوز در حال و هوای فتنه ۸۸ به سر می‌برند

گیلان خبر: محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب متبوعش اظهار کرد: حوادث روزهای گذشته نشان داد دشمنان اسلام و ایران برای رسیدن به اهداف شوم خود جهت مقابله با ملت ایران عجله دارند.

وی افزود: خوشبختانه فتنه جدید در نطفه خفه شد و سرویس‌های موساد، سیا و MI6 بااینکه توانستند سازمان اغتشاش و اوباشی‌گری را در تهران و چند شهر سامان دهند، اما درنهایت دست آن‌ها رو شد و مردم تمام‌قد در برابر آن‌ها ایستادند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بصیرت و آگاهی مردم گفت: مردم در فتنه اخیر خوش درخشیدند و توطئه دشمن را در نطفه خفه کردند. تظاهرات میلیونی خودجوش در سراسر کشور، همچون سیلابی بنیان‌کن، توطئه‌های دشمن را نقش برآب کرد.

حبیبی بابیان اینکه دشمن از هر فرصتی برای ضربه به‌نظام استفاده می‌کند، تأکید کرد: مسئولان کشور باید بیدار باشند و تهدید‌ها علیه نظام را به فرصت تبدیل کنند.

وی با اشاره به مداخله آمریکا در امور داخلی ایران گفت: حمایت نتانیاهو و دیگر مقامات آمریکا و اروپا از فتنه اخیر نشان داد رأس فتنه همچنان در خارج از کشور است. آن‌ها نتوانستند مثل سال 88 سری در داخل پیدا کنند. رویدادهای هفته گذشته نماد کل استعداد رزمی و نرم و دشمن ضعف و درماندگی آن‌هاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اعتراضات به‌حق مردم به گرانی‌ها، بیکاری و رکود را مورد تأیید قرارداد و تصریح کرد: جنس اعتراض‌ها در چند روز اخیر با جنبش اعتراضات مردمی و مطالبات معیشتی آن‌ها تفاوت دارد، به همین دلیل کسانی که در آشوب‌های اخیر دستگیر شدند اصلاً مطالبه معیشتی و مشکل اقتصادی نداشتند و از طبقه برخوردار بودند.

حبیبی خاطرنشان کرد: دولت باید به مطالبات معیشتی مردم پاسخ معقول دهد تا دشمنان اسلام از این مقوله سوءاستفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب در این چند روز فوق‌العاده بدعمل کردند، گفت: عدم انعکاس تظاهرات مردمی در سراسر کشور علیه آشوبگران و اغتشاشگران در صفحه اول برخی نشریات وابسته به آن‌ها، حکایت از آن دارد که عده‌ای از آن‌ها همچنان خود را به‌غفلت زده‌اند و در حال و هوای فتنه 88 هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه فضای مجازی در بزرگ‌نمایی فتنه اخیر مؤثر بود، اظهار کرد: دولت باید فکری برای اقتدار و امنیت ملی کشور بکند. اینکه اجازه داده شود گروهک‌های منافق و سلطنت‌طلب و تروریست‌های داعش برای سازمان‌دهی و برنامه‌های مخرب خود از این فضاها استفاده کنند و برخی از مسئولان موضع محکمی در برابر آن نداشته باشند، عجیب به نظر می‌رسد.

حبیبی ادامه داد: ما گرفتار یک جنگ نظامی و جنگ فرهنگی جدی هستیم، بنابراین نباید اجازه داده شود فضای مجازی و زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی که دشمن در این فضا درست کرده است به‌راحتی در دست دشمنان اسلام باشد.

وی گفت: واقعاً این‌یک سؤال کلیدی و مهم است که چرا دولت تاکنون در مورد راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اهتمام ویژه نداشته است. نمی‌شود مدیریت شبکه‌های اجتماعی را به بیگانگان سپرد و در وقت حادثه گردن‌کج کرده و صیانت از امنیت ملی را مطالبه کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به توطئه‌های آمریکا گفت: آمریکا و شرکای اروپایی او به بهانه انرژی هسته‌ای و پیشرفت‌های نظامی ایران به‌ویژه در بعد موشکی فهرست عظیمی از تحریم‌ها را جلوی ما گذاشته‌اند و در حال اعمال آن‌ها هستند و کاری هم به توافق برجام ندارد. امروز هم با راه‌اندازی غائله آشوبگران می‌خواهند یک فهرست دیگر تحت عنوان حقوق بشر را بهانه کنند و اخیراً نیز به بهانه همین مسئله و علیرغم توافق برجام، چند نهاد و شرکت را در فهرست تحریم‌ها جاسازی کرده‌اند.

حبیبی بابیان اینکه آشوبگران در حقیقت بهانه به دست دشمن دادند تا تحریم‌های بیشتری علیه ملت ایران وضع کنند، گفت: همین مأموریت را فتنه‌گران سال 88 داشتند. از طرفی شاخص بورس با این حوادث 240 واحد کاهش‌یافته است و قیمت دلار نیز افزایش داشته است. این رخدادها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها دنبال فشار بیشتر هستند و نه دلشان برای مردم سوخته و نه کاری به مطالبات واقعی مردم در حوزه معیشتی دارند!

وی گفت: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم و ناکارآمد نشان دادن دولت است؛ این هدف اصلی آمریکاست. دولت باید در پی کارآمدی خود باشد و تغییر و تحولات لازم را پدید آورد و ما هم باید از دولت حمایت کنیم تا بتواند به وعده‌های خود عمل کند. البته سطح هوشیاری مردم و بصیرت آن‌ها طوری است که هرگز ناامید نمی‌شوند و حتی با استقامت خود به برخی از مسئولان امید می‌دهند. مسئولان باید بدانند مردم از آن‌ها تا جایی که در خط رهبری و ولایت هستند حمایت خواهند کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: دولت باید درک درستی از فتنه، فتنه‌گری و پدیده اوباشگری داشته باشد و روی حمایت مردم به‌ویژه اصولگرایان و حتی رقبای خود حساب باز کند.

حبیبی افزود: دولت باید بیش از گذشته نسبت به مداخلات آمریکا و تشدید خصومت ورزی واشنگتن موضع صریح و شفاف بگیرد و روی حمایت مردم حساب دقیق باز کند.

وی با اشاره به موضع مزورانه فرانسوی‌ها گفت: فرانسوی‌ها در پسابرجام موضع منافقانه داشتند، در عین اینکه برجام را تأیید می‌کنند اما مثل آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند. فرانسوی‌ها خیلی محکم از تروریست‌های منافقین دفاع می‌کنند و میزبان آن‌ها در خاک خود هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: ملت سرافراز ایران توطئه فتنه‌گران را خنثی و از این مرحله عبور کردند. فتنه آمریکایی‌ها در منطقه و یمن و توطئه تجزیه عراق و سوریه و داستان همه‌پرسی را نقش بر آب کرد. آخرین حلقه توطئه آن‌ها فتنه‌گری در ایران بود که آن‌هم توسط مردم خنثی شد، اما باید دید پس‌ازاین چه خواهند کرد.

حبیبی با تأکید بر اینکه دولت و ملت باید فوق‌العاده هوشیار باشند و توطئه‌های بعدی را همچون گذشته خنثی کنند، تصریح کرد: توطئه آمریکایی‌ها برای به رسمیت شناخته شدن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خنثی شد ولی دشمنی جدی آمریکایی‌ها علیه جهان اسلام بخصوص ایران همچنان ادامه خواهد داشت.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40198

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر