صفارهرندی:

اغتشاشات اخیر پاتک دشمن بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن جرأت جسارت کردن به کشور را ندارد اما بیکار هم نیست چرا که آمریکا ناراحت است که امروز نمی‌تواند در خصوص دارایی‌های ایران معامله کند.

اغتشاشات اخیر پاتک دشمن بود

گیلان خبر: محمدحسین صفارهرندی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم گرامیداشت 25 دی‌ماه روز حماسه و ایثار مردم خوانسار، اظهار داشت: حضور در مراسم گرامیداشت شهدا الهام گرفتن از سیره و روش شهداست تا در مسیر معنوی شهدا قرار بگیریم.

وی افزود: باید ظرفیت‌های خودمان را محک کنیم چرا که در ادامه دادن مسیر شهدا ممکن است به دلیل غبار آلود بودن فضای جامعه تشخیص حق از باطل برای ما سخت باشد و در این مسیر نیاز به قطب نمای بصیرت و اخلاص عمل داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: تصویر شهدا زینت بخش مراسم‌ است تا با دیدن تصویر شهدا اگر از مسیر آنان جدا شده باشیم احساس شرمندگی کنیم.

وی به بیان خاطراتی از مردمان کشور کره شمالی در اعتقاد راسخ به کشتگانشان و حفظ خون آنان پرداخت و گفت: هر شخصی که در کشور آمریکا رئیس‌جمهور شود در سخنرانی نخستین خود برای کشورهای مظلوم خط و نشان می‌کشد و آنان را شرور و تروریست حساب می‌آورد.

صفارهرندی عنوان کرد: شهدا مسیر الهی را به ما نشان دادند و لازم است که با دشمن‌شناسی و تشخیص راه حق از باطل بر عهد و پیمان بستن با شهدا استوار بمانیم.

وی با اشاره به اینکه شهدا برای ما  امنیت را فراهم کردند، تصریح کرد: شهدا با طلب شهادت مغفرت الهی و درجات بالا را طلب کردند، شهدا ما را به نهی از خوف از دشمنان دعوت می‌کنند چرا که در مسیری که شهدا در آن ورود پیدا کردند ترس وجود نداشت.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کسانی که امروز در مسیر شهدا قدم بر می‌دارند زیباترین پیام‌ها را به ما می‌رسانند، تصریح کرد: دو عنصر ترس و اندوه همواره در وجود انسان است و زمانی که قدرت‌نمایی خدا در اثر حوادث طبیعی رخ می‌دهد انسان عظمت و قدرت خداوند را درک می‌کنند.

وی گفت: کشور ایران همواره در جنگ‌های مختلف مورد هجوم دیگران قرار می‌گرفت و ما نیز نگران حفظ جغرافیای محدود بودیم اما شهدا امنیت را به ما ارمغان دادند.

صفارهرندی با اشاره به اینکه شهید محسن حججی به ما نشان داد امنیت از این راه به دست می‌آید نه با هم‌عهد و پیمان شدن با دشمنان انقلاب، افزود: ملت فلسطین به دلیل غفلت بزرگان آنان در گذشته امروز آواره کوه و بیابان هستند.

وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان سعودی و اینکه در این سفر 500 میلیون دلار دریافت کرده است، گفت: با وجود فروش سلاح به عربستان و به جیب زدن اموال آنان باز هم عربستان را سرزنش می‌کند چرا که همیشه خودشان را بزرگ جهان می‌دانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز ایران به ابرقدرت جهانی معروف شده است، افزود: امروز پیام مقام معظم رهبری و شعارهای نخستین روز رهبری امام خمینی(ره) بر زبان مردم کشورهای دیگر سر داده می‌شود.

وی مطرح کرد: از دریای مدیترانه تا دریای سرخ یک هلال چند کیلومتری که ملت‌ها و دولت‌ کشورهای دیگر نیز در دل این نقطه قرار گرفتند، دلبسته به نظام ما شدند.

صفارهرندی تأکید کرد: دشمن جرأت جسارت کردن به کشور را ندارد اما بیکار هم نیست، آمریکا ناراحت است که امروز نمی‌تواند در خصوص دارایی‌های ایران معامله می‌کند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور، گفت: در تجمعات خیابانی اخیر برای آشوب کردن کشور رئیس‌جمهور آمریکا اعلام حمایت کرد و از طرفی توسط فضای مجازی محل اغتشاشات را اعلام می‌کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در خبرهای منتشر شده با خبر شدیم در شهرستان خوانسار هیچ گونه اغتشاش و آشوبی صورت نگرفته است، این نشان دهنده بصیرت، هوشمندی، دیانت و فهم بالای مردم خوانسار است.

وی ادامه داد: حتی یک نقطه آشوب در شهرستان نبوده است، مبارک باد این مدال افتخاری که در شهرستان بر سینه زنید، خوانسار افتخار ایران شده است.

صفارهرندی مطرح کرد: کشور نیازمند یک پیام‌رسان داخلی که تحت نظارت خود ایران باشد، است چرا که سال‌ها قبل خطر فضای مجازی از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده بود.

وی افزود: دشمنان با استفاده از مشکلات اقتصادی فضا را به جریان شورش و آشوب سوق دادند اما با آتش زدن مساجد و حسینیه‌ها رفتار وحشیانه خود را نشان دادند وگرنه مردم عادی نیز به حرف‌های آنان اعتماد کرده بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر تک دشمن نبود بلکه پاتک دشمن بود، در گذشته به منابع سرشار کشور که چپاول می‌کردند اعتراض داشتیم و امروز قصد داشتند با این شعار‌ها فعالیت‎های چند سال اخیر نظام را زیر سؤال ببرند.

وی اذعان کرد: اگر فروش نفت نسبت به گذشته زیادتر شده نیازهای امروز نیز نسبت به گذشته افزایش داشته است، در فتنه کنونی کسانی که پرچم ایران را به آتش کشیدند را مردان خداجو دانستند.

صفارهرندی حاطرنشان کرد: نگاه ملت به آینده خوش باشد، باید مشکلات را با همدیگر برطرف کنیم، با چشم بصیر و بینا انسان‌هایی را انتخاب کنند که توانمندی کار را داشته باشند.

وی در پایان تأکید کرد: سالروز تشییع پیکر 25 شهید در روز 25 دی‌ماه به روز حماسه مردم خوانسار معروف شده است و همین امر موجب بصیرت مردم این دیار شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40398

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر