نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

مردم به مخالفان انقلاب اسلامی اجازه موج‌سواری نمی‌دهند

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه مردم به هیچ‌وجه اجازه پایمال شدن خون شهدا را نمی‌دهند، گفت: مردم به افرادی که مخالف هستند و یا در خلاف جهت انقلاب حرکت می‌کنند، اجازه موج‌سواری نمی‌دهند.

مردم به مخالفان انقلاب اسلامی اجازه موج‌سواری نمی‌دهند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم پیش از ظهر امروز در مراسم تجدید عهد با ولایت و امامت در سالن همایش مصلای امام خمینی(ره) اظهار داشت: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بزرگ‌ترین تحول جهان در قرن بیستم به وقوع پیوست.

وی افزود: انقلاب اسلامی یکی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید که تأثیرات شگرفی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ایران و حتی در خارج از کشور برجای گذاشته است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌ شرقی با تأکید بر اینکه وقوع این انقلاب بسیاری از نظریه‌پردازان انقلاب را شگفت‌زده کرده است، گفت: پس از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب، هنوز علل و ابعاد مهم و ویژگی‌های انقلاب اسلامی و این انقلاب کبیر به طور کامل روشن نشده است

وی ادامه داد: از این جهت لازم است همه علما و اندیشمندان بیش از پیش ابعاد و اهداف این پدیده بزرگ انقلاب و قرن و بیستم را تبیین و تشریح کنند.

امام جمعه تبریز توضیح داد: حضور یکپارچه مردم و نیروهای انقلاب تحت رهبری امام راحل در تمام صحنه‌های قبلی و بعد از پیروزی انقلاب آن چنان موجی ایجاد کرد که هیچ‌گونه امکانی برای مقابله با آن در اختیار رژیم طاغوت و حامیان نبود.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارد که از سایر انقلاب‌ها متمایز شده، اگر نگاهی به انقلاب‌های روسیه، فرانسه و الجزایر بیندازیم، می‌توان با مقایسه آنها به نکات مهمی رسید.

آل‌هاشم ادامه داد: اسلامی بودن انقلاب از جمله ویژگی‌هایی است که از دیدگاه اندیشمندان که علل و پیدایش انقلاب را بررسی کرده‌اند، عامل قوی‌ و اصلی‌ پیروزی ماست که در پیدایش انقلاب نقش چشمگیری داشته داشتند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر پایه دین بنیان نهاده شده و با رهبری عالمان دینی هدایت شده که در رأس آنها امام راحل قرار گرفته است که بالاترین جایگاه مرجعیت را داشتند و با استفاده از تعالیم دینی مسیر هدایت را هموار ساختند.

امام جمعه تبریز تبیین کرد: مردمی بودن انقلاب یکی از نکات اساسی است، چراکه در انقلاب‌های دیگر عنصر اصلی مبارزه نیروهای متشکل حزبی و جناحی است که از راه جنگ مسلحانه به عرصه وارد شده و نقش مردم فقط حمایتی است، اما در انقلاب ما همه مردم نقش مستقیم داشتند.

وی متذکر شد: خدا را شاکریم در 40 سالگی انقلاب به دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم، البته باید دستاوردها را در این ایام به مردم گفت تا بدانند انقلاب چه بوده و کجا قرار دارد و به کجا خواهد رفت.

آل‌هاشم با اشاره به بازدید خود از نیروگاه حرارتی برق تبریز بیان کرد: مدیرعامل این نیروگاه می‌گفت ما قبل انقلاب اسلامی اجازه باز کردن تجهیزات برای تعمیر را نداشتیم و باید مستشاران آمریکایی می‌آمدند، اما امروز خودمان اینها را تعمیر می‌کنیم و وابستگی کمتر از یک درصد شده است.

وی افزود: قبلاً هواپیماها، بالگردها و ... توسط مستشاران آمریکایی طراحی می‌شد و الان به برکت انقلاب اسلامی ایران، افتخار می‌کنیم خودمان طراح و سازنده هستیم.

امام جمعه تبریز با تأکید بر اینکه نباید اجازه بدبین شدن مردم به نظام اسلامی را داد، تأکید کرد: در آشوب‌های اخیر دیدیم افرادی که موج‌سواری کردند، می‌خواستند از احساس پاک مردم که به مشکلات اقتصادی اعتراض داشتند،سوءاستفاده کنند، اما مردم اجازه ندادند.

آل‌هاشم  با بیان اینکه در برخی ادارات اگر مردم رشوه ندهند کارشان راه نخواهد افتاد و مردم از این مسائل ناراحت هستند، اظهار داشت: مردم از تبعیض، رشوه‌خواری و بی‌عدالتی خسته می‌شوند، نه از انقلاب اسلامی و امروز ملت پشت سر انقلاب حضور دارند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در ادامه تصریح کرد: مردم به افرادی که مخالف هستند و یا در خلاف انقلاب حرکت می‌کنند، اجازه موج‌سواری نمی‌دهند.

وی با تأکید به اینکه مردم ما همان مردمی هستند که 29 بهمن تبریز را رقم زدند، افزود: مردمی بودن، اسلامی بودن و رهبری الهی و منحصر به‌ فرد باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد و همین عوامل از جمله عوامل بقا و استمرار انقلاب شکوهمند اسلامی خواهد بود تا انقلاب ما به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در ادامه بیان کرد: با توجه به حرکت‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باید یک حضور باشکوه بوده و مشت محکم دیگری بر دهان دشمنان باشد.

وی افزود: امیدواریم در این مراسم با بصیرت و هوشیاری کامل زمان را بیشتر درک کرده و به نحو احسن در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه شرکت کنیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41260

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر