ولایتی:

آنهایی که برای مردم نسخه وطنی ذلت می‌نویسند یا مزدورند یا جاهل

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنهایی که این جا برای مردم نسخه وطنی ذلت می‌نویسند یا مزدور هستند یا جاهل.

آنهایی که برای مردم نسخه وطنی ذلت می‌نویسند یا مزدورند یا جاهل

گیلان خبر: علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در مراسم گرامیداشت دهه فجر در سالن غدیر سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: این روزها، روزهای انقلاب و سالگرد انقلاب است و بعضی از ما سابقه انقلاب و قبل از انقلاب را به یاد داریم.

وی افزود: یکی از وظایف ما این است که انقلاب را برای نسل جدید بیان کنیم و قدر آنچه که شده را بدانیم.

ولایتی خاطرنشان کرد: درباره انقلاب حرف بسیار است اما هرچه که آن را بازو کنیم او را حلاوتی است دگر.

به گفته وی انقلاب اسلامی ایران در کشوری با سابقه ای غنی از فرهنگ و تمدن اتفاق افتاده است لذا به همین دلیل انقلاب اسلامی را منحصر به فرد ساخته است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: این نوع انقلاب یا در کشوری اتفاق نیفتاده است و یا اگر هم اتفاق افتاده با شکست مواجه شده است مانند انقلاب هایی که در برخی کشورهای عربی اتفاق افتاد و به هدف خاصی نرسید.

 

به اعتقاد ولایتی، به وجود آوردن انقلاب اسلامی مهم بود اما نگه داری و پاسداری از آن بسیار مهم تر است.

وی با اشاره به انقلاب کبیر فرانسه گفت: انقلاب کبیر فرانسه چیزی جز نکبت و استعمار برای جهان نداشت؛ این انقلاب شر لویی شانزدهم را از سر مردم فرانسه برداشت اما شخصی به نام‌ ناپلئون بر سر کارآمد که نتیجه اش استعمار کشورهای آفریقایی بود. بنابراین بر سر جهان منت نگذارند.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ریشه انقلاب اسلامی را در ملی شدن صنعت نفت، انقلاب مشروطه و جنگ‌با روس ها برشمرد.

 

ولایتی تاکید کرد: ایرانیان اسلام را پذیرفتند و در طول تاریخ با انحرافاتی که دشمنان در اسلام‌ به وجود آوردند، مقابله کردند.

 

وی با تاکید بر اینکه بنی امیه و بنی عباس را ایرانی ها ساقط کردند، اظهار امیدورای کرد: انشالله ریشه تفکر وهابیت خبیث نیز به دست ایرانیان سوزانده شود.

 

ولایتی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ماندگار شد اظهار داشت: دشمنان تلاش کردند تا انقلاب اسلامی در داخل مرزها محدود بماند و به نقاط دیگر صادر نشود؛ یکی از اقداماتی که در این زمینه انجام دادند تحمیل کردن جنگی 8 ساله به ایران بود‌. البته این روش استکبار جهانی در مقابل انقلابی است که قدرت مقابله با آن را ندارد.

 

مشاور مقام رهبری تاکید داشت: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای فکر و فرهنگ است؛ لذا با وجود مرزها نمی شود آن را محدود کرد و جلوی صدور آن را گرفت.

 

تاریخ بیداری اسلامی که از خیرالدین تونسی شروع شد ادامه دارد و بین ایران و دیگر کشورها این تبادل ها بوده است.

 

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی هم یک عمق تاریخی دارد و هم وسعت جغرافیایی، گفت: برخی ها می گویند که چرا باید علی رغم مشکلات اقتصادی به سوریه، لبنان و عراق کمک کنیم؛ این صحبت ها از روی کم توجهی زده می شود و یا با هدف القا خاصی است.

 

وی با طرح این پرسش چطور آمریکایی ها به خودشان حق می دهند در عراق سوریه و لبنان باشند بعد از ما می پرسند که شما این جا چه کار می کنید، گفت: این حق ما هست که در منطقه حضور داشته باشیم.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که ایا این راه عقلانی است که ما بی توجه به مسائل پیرامون خود همچون عراق باشیم، گفت: ایا در کشوری گه بیش از بیش از 1200 کیلومتر مرز مشترک داریم خوب است صدام حسین حاکم باشد یا عبادی؟

 

وی با اشاره به برگزاری رفراندوم توسط اقلیم کردستان عراق گفت: وقتی بخش کرد نشین عراق رفراندوم برگزار کرد اکثر کردها مخالف بودند و همان روزی که رفراندوم برگزار می کردند پرچم صهیونیست ها را بلند کردند اگر این رفراندوم موفق بود ما امروز تانک های اسراییل را کنار مرزهای کرمانشاه مشاهده می کردیم.

 

به باور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، آنهایی که این جا برای مردم نسخه وطنی ذلت می نویسند یا مزدور هستند یا جاهل.

 

ولایتی با تاکید بر این جمله که پیشگیری بهتر از درمان است، خاطرنشان کرد: پیشگیری برای استقلال و کارهای دفاع از کشور یک امر اساسی است. هزینه ای که ما برای جلوگیری از نفوذ دشمنان به کشور می کنیم بسیار کم خرج تر و موثرتر است.

 

وی تاکید کرد: امروز دشمنان تصدیق می کنند که ایران قدرت اول منطقه است این انقلاب حیاتش به حضور مقتدرانه منطقه ای و نفوذ موثر بین المللی است که اگر این امر نباشد انقلاب از بین می رود که انشاالله چنین نخواهد بود زیرا انقلاب بر قلوب مردم حکومت می کند و بر شانه های مردم قرار گرفته است اگر اعتراضی هم باشد مردم ببینند دشمن از آن سواستفاده می کنند مردم خود به میدان می آیند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: قدرت این انقلاب به حضور فعال منطقه ای و بین المللی است و در غیر صورت نمی تواند موثر باشد.

 

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متکی به رای مردم و با رای مردم به وجود آمده است، گفت: اگر زمانی مردم اعتراضی هم دارند به محض اینکه می‌بینند دشمن به دنبال بهره برداری است باز به صحنه می آیند چرا که این انقلاب متعلق به مردم است.

 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 41388

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر