رهبر تاکید کرد

لزوم حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان

رئیس دانشگاه آزاد گفت: مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

لزوم حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان

گیلان خبر: به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد صبح امروز در حاشیه مراسم غبارروبی مزار دو شهید گمنام واحد علوم و تحقیقات، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: 22 بهمن یک تحول و انقلاب بزرگ در ایران بود که منجر به شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم آغاز این نهضت را بررسی کنیم، شکل‌گیری انقلاب اسلامی به 15 خرداد 1342 برمی‌گردد که در آن روز حضرت امام (ره) فرمودند «سربازان من در گهواره‌ها هستند» و در 22 بهمن 1357 سربازانی که آن سال در گهواره‌ها بودند، به میدان آمدند و به یاری امام (ره) شتافتند و توانستند با رهبری ایشان، این انقلاب بزرگ را به ثمر بنشانند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در سایه وحدت، همدلی و هماهنگی همه اقشار جامعه و به رهبری و زعامت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، گفت: امام راحل در بدو ورود به کشور در سخنرانی خود در بهشت‌زهرا (س) ابتدا از وحدت مردم برای تحقق انقلاب و تقدیم خون فرزندان خود در راه پیروزی انقلاب تشکر و دلجویی کردند.

وی افزود: امام خمینی (ره) در فراز دوم فرمایشات خود با غیرقانونی دانستن رژیم پهلوی، مجلس موسسان و مجلس شورای ملی را زیر سوال بردند و حکومت جمهوری اسلامی ایران را در آن روز پایه‌گذاری کردند.

فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: امام راحل در 12 بهمن 1357 فرمودند که برخی می‌گویند اسلام با تمدن و مظاهر تمدن مخالف است، در صورتی که ما با سینما، تئاتر و تلویزیون مخالف نیستیم و تاکید کردند که اسلام با مظاهر فساد و فحشا مخالف است و اگر سینما مظهر فساد است، ما با آن فساد مخالف هستیم نه با سینما.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اکنون هم این موضوع مبتلابه کشور است و همان حرف‌هایی که روزهای اول انقلاب گفته می‌شد که اسلام با مظاهر تمدن مخالف است، امروز هم برخی افراد اینگونه می‌گویند که اسلام با مظاهر تمدن مانند اینترنت و فضای مجازی مخالف است. این موضوعات در حالی مطرح است که مقام معظم رهبری به درستی به این موضوع اشاره کردند که ما نه تنها با اینترنت و فضای مجازی مخالف نیستیم، بلکه می‌خواهیم از این فضا برای پیشرفت استفاده کنیم. اگر این فضا مظهر فساد و فحشا شود، باید با مظاهر و عوامل آن فساد مقابله کرد.

فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: یکی از درس‌هایی که از انقلاب اسلامی گرفتیم، این است که مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند، امروز هم یکی از موارد جدی که باید به آن توجه داشته باشیم، وحدت و همدلی بین همه اقشار مردم و مسئولان کشور است که در کنار رهبری و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، این وظیفه شرعی را بپذیریم تا بتوانیم این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) پیوند دهیم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 41397

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر