چرا توریست‌ها کمتر از ایرلاین‌ ایرانی استفاده می‌کنند/سرزمینی که لبخند کم می‌زنند

عضو هیأت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به تشریح ۶ معضل و مشکل گردشگری کشور از منظر توریست‌های خارجی پرداخت.

چرا توریست‌ها کمتر از ایرلاین‌ ایرانی استفاده می‌کنند/سرزمینی که لبخند کم می‌زنند

گیلان خبر: علی صدرنیا در حاشیه نشست خبری یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر ایران درباره چگونگی استفاده گردشگران خارجی از ایرلاین های داخلی کشور اظهار داشت: متاسفانه گردشگران خارجی به دلیل قدیمی بودن ایرلاین‌های ایران علاقه زیادی به استفاده از هواپیماهای داخلی ندارند.

5 معضل گردشگری ایران از نگاه خارجی‌ها

وی با اشاره به مشکلات همیشگی و دائمی کمبود سرویس بهداشتی در جاده‌های کشور عنوان کرد: هنوز رستورانهای بین المللی مناسبی نداریم، هتل‌های 5 ستاره ما نیز استاندارد واقعی جهانی را ندارند و در مجموع سرویس‌دهی و خدمات به مسافر خارجی پایین است.

مهمان‌ نوازیم ولی کمتر لبخند می‌زنیم

صدرنیا به مشکلات عدم تسلط به زبان خارجی در رستورانها و هتل ها نیز گریزی زد و گفت: با وجود مهمانوازی بسیار خوب ایرانیها، ولی در رفتار با گردشگران هنور تعادل رفتاری مناسب وجود ندارد مثلا خیلی کمتر یک خارجی در ایران با لبخند اطرافیان مواجه می‌شود و از آن طرف هم در برخی مواقع این تعادل رفتاری از سوی دیگر تند و زیاد می‌شود.

رئیس هیأت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اینکه براساس آمارها در سال جاری کمی با ریزش گردشگر مواجه بودیم، خاطرنشان کرد: مسلما برخورد کشورهای دنیا در ایجاد محدودیت سفر اتباع خود به ایران، هزینه بیمه سفر افراد را بالا می برد و از طرفی قوانین محدودیت آمریکا توسط ترامپ نیز می توان از دلایل این ریزش گردشگر به ایران نام برد.

گردشگری سیاه ایران پُرجاذبه‌تر شود

همچنین گریگور قضاریان  عضو- هیأت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اینکه باید به جز جاذبه‌های میراثی و فرهنگی کشورمان باید جاذبه‌های جنگ و گردشگری سیاه نیز در ایران رشد بیشتری کند، اظهار داشت: موزه های جنگ یکی از مهمترین محل های این گردشگری است که یکی از برنامه های یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران با محوریت موزه دفاع مقدس خواهد بود.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری کمتر در منازل خود هستند، به محورهای گردشگری سلامت در یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران پزرداخت و گفت: وقتی درباره توریسم یک مملکت صحبت می‌کنیم درباره ورود گردشگر خارجی متمرکز هستیم و آموزش‌ها بیشتر برای راهنمایان گردشگری است که روی تورهای ورودی کار می‌کنند.

 

 

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 41660

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر