مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران:

روز «شهید» فرصتی برای ارزیابی میزان فاصله‌مان با آرمان‌های شهدا است

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: سالروز گرامیداشت مقام شهید برای این است که با وجود چنین ظرفیتی، فاصله خود را با آرمان های شهدا اندازه بگیریم و اگر دور هستیم خودمان را بروز کنیم.

روز «شهید» فرصتی برای ارزیابی میزان فاصله‌مان با آرمان‌های شهدا است

گیلان خبر: به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، غلامرضا یاوند عباسی مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران در «چهارمین همایش شورای هماهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی ایثارگران و معاونین توسعه منابع انسانی دستگاه های اجرایی» استان البرز که با حضور محمدعلی نجفی استاندار البرز و جمعی از معاونین توسعه منابع انسانی دستگاه های اجرایی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه گرامیداشت روز شهید، مقام شهیدان را گرامی می داریم؛ یاد همه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در حوادث مختلف از آرمان های انقلاب اسلامی در همه حوزه های اجتماعی، سیاسی و... از کشور  دفاع کردند.

*انقلابی بودن و انقلابی ماندن ادبیات مشترک وصیتنامه‌های شهدا است

وی بیان کرد: مطالعه وصیت نامه های شهدا و پژوهش های انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که صرف نظر از تحصیلات شهدا و مشاغل شهدا، ادبیات یکسانی در سخنان این قشر دیده می‌شود و مجموع این مطالب بیانگر گفتمان انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.

یاوند عباسی تصریح کرد: آشنا شدن با گفتمان شهدا و هنر انقلابی بودن و انقلابی ماندن مهمترین هدف در بازگشت به دست نوشته های شهدا بشمار می رود.

*شناخت گفتمان شهدا ، رمز عبور از جنگ نرم دشمن است

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی و کشور به اوج عزت برسد و با تمام توطئه ها و فتنه انگیزی هایی که دشمنان ما در آن سوی مرز دارند و برای آنکه از جنگ نرم عبور کنیم؛ راهی جز شناخت گفتمان شهدا نداریم و باید خود را به زینت آنان بیاراییم.

*روز شهید فرصتی برای ارزیابی میزان فاصله ما با آرمان های شهدا است

یاوند عباسی با بیان اینکه  گرامیداشت مقام شهدا به معنای تعریف و تمجید از شهدا نیست؛ افزود: سالروز گرامیداشت مقام شهید برای این است که با وجود چنین ظرفیتی، فاصله خود را با آرمان های شهدا اندازه بگیریم و اگر دور هستیم خودمان را بروز کنیم و به ارزش های معنوی بازگشت کرده و خود را به شهدا و گفتمان شهدا نزدیک کنیم تا از آرمان های آنان دور نیفتیم.

*ترویج فرهنگ ایثار و خدمات عزتمندانه دو ماموریت ویژه

وی همچنین اجرای دو ماموریت را متوجه دست اندرکاران امر دانست و گفت: در حوزه ایثار توسعه و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و ارائه خدمات عزت مند به ایثارگران عمده وظیفه ما است.

یاوند عباسی گفت: ایثارگران عموما افراد بزرگی هستند که بدنبال مطالبه گری نیستند بلکه نظام اسلامی باید به سراغ آنان برود و به آنها خدمت کند.

وی بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات عزتمند به این معنا است که مصوبات باید روان و درست اجرا شود و به گونه ای نباشد که در مسیر اجرای قوانین این قشر مورد اذیت و آزار قرار بگیرند و تصور کنند که برای خدمت منت بر آنها گذاشته می شود.

یاوند عباسی همچنین با تاکید بر اجرای قوانین خدمات جامع ایثارگری و لزوم جلوگیری از تفاسیر متناقض از قوانین و مقررات گفت:قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از سال 91 تصویب و ابلاغ شده  است و اکنون پذیرفته نیست که قانون را معطل فقدان آیین نامه بگذاریم و قانونی ابلاغ شده باید بدرستی ابلاغ و اجرا شوند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42214

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر