ولایتی در نشست خبری:

دانشگاه آزاد سال آینده در مناطق محروم افزایش شهریه ندارد

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال فارس در رابطه با اساتید دوشغله در دانشگاه آزاد گفت: برخی اساتید به طور تمام وقت در دانشگاه دولتی کار می‌کنند و می‌خواهند در دانشگاه آزاد هم تمام وقت کار کنند ولی مگر چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر است؟

دانشگاه آزاد سال آینده در مناطق محروم افزایش شهریه ندارد

گیلان خبر: علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در نشست خبری خود که صبح امروز پنجشنبه 24 اسفند برگزار شد، گفت: روز گذشته بودجه سال 97 دانشگاه آزاد در هیات امنا تصویب شد، که این بودجه ویژگی‌های خاصی دارد به‌طوری که وابستگی بودجه دانشگاه آزاد به شهریه پنج درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد در مناطق محروم افزایش شهریه برای سال آینده ندارد، اظهار داشت: 10 درصد بودجه دانشگاه به پژوهش اختصاص یافته و برای جذب اعضای هیات علمی جوان 2000 میلیارد ریال تخصیص داده‌ایم.

ولایتی درباره انتشار فیش های حقوقی نجومی مدیران سابق دانشگاه آزاد گفت: آن حقوق ها واقعیتی بود که دیگر اینگونه نیست، حقوق های فعلی مدیران در دانشگاه آزاد تابع مصوبات دولت و حتی بسیار کمتر از حد اعلام شده است.

وی در پاسخ به سوالی میرامون اختلافش با فرهاد رهبر گفت: اختلاف بین مدیران دانشگاه آزاد آرزوی آنهایی است که نمی‌خواهند دانشگاه پیش برود ولی اتحاد خوبی بین مدیران دانشگاه آزاد وجود دارد که در تاریخ مدیریت آموزش عالی و دانشگاه آزاد بی سابقه است.

ولایتی در رابطه با مسئله مردم سوریه گفت: باید به تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود و هرچه زودتر مردم سوریه با استقلال کامل و آرامش کافی در زندگی مسالمت آمیز به سر ببرند و کسانی که خانه‌هایشان را از دست دادند که 10 میلیون نفر هستند به خانه‌هایشان بازگردند.

ولایتی گفت: تعداد نخبگانی که جذب دانشگاه آزاد شدند 14 هزار نفر است که 60 درصد از دانشگاه آزاد و 40 درصد از دانشگاه دولتی هستند. یعنی در جذب نخبگان فقط نخبگان دانشگاه آزاد را جذب نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: برای نخستین بار 5 هزار میلیارد ریال برای انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه با مؤسسات مختلف در نظر گرفتیم که مهمترین آن مؤسسه استاندارد است که دانشگاه آزاد برای استانداردسازی صادرات و واردات کمک می‌کند.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه در بودجه سال 97 به میزان 72 هزار و 807 میلیارد ریال و مبلغ هزینه نیز 66 هزار و 465 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده، گفت: امسال وابستگی بودجه دانشگاه آزاد به شهریه 5 درصد کاهش یافته است وب رنامه‌هایی برای جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌هدف داریم.

وی افزود: در دوره مدیریت قبلی به رئیس واحد رباط کریم دستور داده شد که ساختمانی بسازد ولی رئیس واحد اعلام کرده بود که نیازی به این ساختمان نیست و به دلیل مقاومت در ساخت ساختمان جدید و غیرلازم مدیر را عزل کردند.

ولایتی گفت: 30 میلیارد تومان خرج این ساختمان زائد شده است که هنوز پس از گذشت چند سال بخشی از این ساختمان بدون استفاده مانده و پرونده آن به دستگاه قضایی ارائه می‌شود.

ولایتی در پاسخ به سوال فارس در رابطه با اساتید دوشغله در دانشگاه آزاد گفت: برخی اساتید به طور تمام وقت در دانشگاه دولتی کار می‌کنند و می‌خواهند در دانشگاه آزاد هم تمام وقت کار کنند ولی مگر چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر است؟ یک فرد که بیشتر از 24 ساعت زمان ندارد، در دوره قبلی اینها به دلیل روابط غیر اداری که با مدیران داشتند قرارداد تمام وقت امضاء می‌کردند و هفته‌ای یکی دو ساعت تدریس می‌کردند و حقوق تمام وقت را دریافت کردند ولی این خلاف قانون است، آموزش عالی ناظر این مقررات است و این افراد باید حساب و کتاب دریافت‌ها را بازپس دهند.

ولایتی گفت: برخی مقابله ما با این اساتید را سیاسی برداشت کردند ولی اینگونه نیست بلکه ما طبق مقررات عمل کرده‌ایم.

وی افزود: جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌جهت و ولنگاری در ساخت و سازها را نیز در دستور کار داریم و برخی می‌بینند که مدیریت دانشگاه آزاد راه دیگری را انتخاب کرده و آرزو دارند که این مدیریت موفق نشود زیرا مردم مقایسه می‌کنند و می‌بینند که کیفیت بالا رفته و جلوی حیف و میل اموال گرفته شده است که این تحولات سبب می‌شود دانشگاه آزاد به مدارج بالایی دست یابد. 

ولایتی درباره حمایت دانشگاه آزاد از ارزش‌های اخلاقی و انقلابی نیز گفت: اینکه بودجه فرهنگی امسال دانشگاه آزاد بیش از سال‌های گذشته شده است حمایت از ارزش‌های انقلابی است چرا که ارزش‌های انقلابی در بودجه فرهنگی تعریف می‌شود و حتماً در دانشگاه آزاد به ارزش‌های انقلابی و اسلامی بها داده می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42313

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر