وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تصویب طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به‌دور از جناح‌بندی سیاسی باشد

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» طرح بسیار خوب و مهمی هست که امیدواریم نمایندگان بعد از تعطیلات این طرح را پیگیری و به‌دوراز جناح‌بندی‌های سیاسی به تصویب برسانند.

تصویب طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به‌دور از جناح‌بندی سیاسی باشد

گیلان خبر: سید محمد حسینی اظهار کرد: طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» طرح بسیار خوب و مهمی هست که امیدواریم نمایندگان بعد از تعطیلات این طرح را پیگیری و به‌دوراز جناح‌بندی‌های سیاسی به تصویب برسانند.

وی افزود: خوشبختانه همه مسئولان مدعی مبارزه با فساد هستند، به‌طور طبیعی باید مشخص شود افرادی که کارمند، مسئول و یا وزیر بودند و در مسئولیت‌های خطیری قرار داشتند اگر اموال آن‌ها بدون توجیه افزایش چشم‌گیری پیداکرده باید مشخص شود که چگونه این افزایش اموال اتفاق افتاده است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: متأسفانه مواردی وجود داشته که افراد از موقعیت خود سوءاستفاده کرده و ثروت‌های هنگفتی را برای خودشان دست‌وپا کردند که این باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به دیگر مدیران شده و لازم است افرادی که مجرم هستند و تخلف کردند شناسایی و تحت پیگرد قرار بگیرند.

وی گفت: ممکنه افرادی باانگیزه‌های مختلف موافق این طرح نباشند، مخالفان عمدتاً افرادی هستند که خود شامل این طرح می‌شوند، این افراد ثروت دارند، قدرت رسانه‌ای دارند و ممکن است از این فضا به نفع خود استفاده کنند که امیدواریم نمایندگان این طرح را تصویب کرده و دستگاه قضایی نیز به جد آن را پیگیری کند.

حسینی بیان کرد: دستگاه قضایی اعلام کردند که نیازی به قانون نیست که البته قطعاً وجود قانون حمایتی ضروری است، تصویب این قانون می‌تواند خود عامل بازدارنده باشد که افراد حاضر در مسئولیت‌ها بدانند که در صورت کوتاهی در وظایفشان قانون به سراغ آن‌ها می‌آید.

وی همچنین در واکنش به استیضاح سه وزیر دولت دوازدهم توسط مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: استیضاح هم‌زمان سه وزیر اقدامی بی‌سابقه و در واقع موجب لوث کردن امر استیضاح بود، مجلس شورای اسلامی فرصت‌های مختلفی داشتند و می‌توانستند برنامه زمان‌بندی استیضاح سه وزیر را به تأخیر بیندازند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اینکه چه اتفاقی افتاد که مجلس در روزهای پایانی سال موافقت کردند که این سه طرح سؤال و استیضاح باهم مطرح شود نامشخص است، برخی بر این اعتقاد هستند که این اقدام در راستای تحت‌الشعاع قرار دادن طرح سؤال از رئیس‌جمهور بود.

وی عنوان کرد: با وضعیتی که فراکسیون امید در استیضاح وزیر راه میدان‌دار شد و در میانه راه‌کنار کشید سؤالاتی را برای مردم ایجاد کرد که این افراد از ابتدا نادرست عمل کردند و یا اگر اقدام آن‌ها درست و صحیح بود چرا در میانه راه‌کنار کشیدند.

حسینی گفت: اینکه چه مسائل پشت پرده‌ای وجود داشت که موجب چنین اقداماتی در مجلس شد باید بررسی شود چراکه به اعتبار و حیثیت مجلس لطمه وارد می‌کند، نمایندگان مردم باید اعتبار و جایگاه خود را حفظ کنند و جنبه نظارتی کار خود را به‌خوبی اعمال کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42318

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر