بیانیه مجمع نمایندگان اصفهان خطاب به مردم استان

تمامی تلاشمان را برای افزایش ذخیره آب سد زاینده‌رود به کار می‌گیریم

مجمع نمایندگان استان اصفهان بیانیه‌ای درباره پیگیری‌ها درباره مشکلات آب استان و احیای زاینده رود صادر کردند.

تمامی تلاشمان را برای افزایش ذخیره آب سد زاینده‌رود به کار می‌گیریم

گیلان خبر: مجمع نمایندگان استان اصفهان بیانیه‌ای درباره پیگیری‌ها درباره  مشکلات آب استان و احیای زاینده رود صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

مردم شریف و شهید پرور استان اصفهان به ویژه کشاورزان عزیز، نجیب و زحمتکش استان

سلام علیکم

همانگونه که مرتبا گزارش های پیگیری ها، جلسات و مکاتبات متعدد نمایندگان شما در خانه ملت و استاندار اصفهان در تهران و مرکز استان در امر تامین آب از طرق مختلف اطلاع رسانی گردیده است لذا به استحضار مردم فهیم و بزرگوار استان اصفهان می رساند مجمع نمایندگان استان اصفهان در دوره دهم به صورت یکپارچه و متحد از ابتدای شروع به کار مجلس دهم اولویت نخست کاری خود را حل مشکلات مربوط به آب به ویژه احیای زاینده رود گذاشته که ان شاء الله به مرور نتایج آن روشن خواهد شد.

متاسفانه طی دو دهه گذشته به دلیل عدم توجه به حق‌آبه کشاورزان استان اصفهان، برداشتهای بی رویه در بالادست زاینده رود، افزایش برداشت های صنایع و انتقال غیرکارشناسی و خارج از نیاز آب به استان یزد و کاهش بی سابقه نزولات آسمانی به شدت ذخیره آب پشت سد زاینده رود کاهش یافت به نحوی که عملا امکان تامین آب موردنیاز کشاورزان عزیز و متعهد استان وجود نداشته است. این موضوع تا حدی بحرانی است که هم اکنون مسئله جدی مجمع نمایندگان و استاندار تأمین آب شرب استان در سال جاری است.

از این رو ضمن تاکید مجدد بر کاهش میزان آب انتقال یافته از سرچشمه زاینده رود به یزد و توجه ویژه به حق‌آبه حق‌آبه‌داران در استان اصفهان و نظارت بر میزان برداشت در بالادست، با همراهی استاندار تمامی تلاش خود را جهت افزایش ذخیره آب پشت سد زاینده رود از راه های جایگزین و همچنین صرفه جویی صنایع و مردم مصرف می کنیم.

لذا از عموم عزیزان هم استانی درخواست عنایت و دعای خیر در امر بارش های الهی را داشته و حال که استاندار و نمایندگان عزم جدی خود را جهت حل ریشه ای این بحران جزم کرده اند، مردم زمان شناس استان به خصوص کشاورزان ولایتمدار استان اصفهان کما فی السابق در این مسیر با مسئولان استان به ویژه استاندار همکاری و همراهی کرده و از هرگونه تجمعی در تاریخ 18 فروردین ماه که موجب سوء استفاده دشمنان این آب و خاک شود جدا خودداری فرمائید چرا که اینگونه اقدامات به مصلحت کشاورزان عزیز استان نیست؛ هرچند اطمینان کامل داریم مردم و کشاورزان بابصیرت استان اصفهان که در همه عرصه ها پیشگام بوده اند با درایت از اینگونه اقدامات تبری می جویند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با احترام

مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42745

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر