سلیمی در تذکر شفاهی:

چرا در شورای حقوق برخی حقوق‌ها ۳۵ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است

نماینده مردم محلات در مجلس گفت:‌ متأسفانه در سال جدید شاهد افزایش ۳۵ الی ۵۰ درصدی برخی حقوق‌ها در شورای حقوق و دستمزد بودیم.

چرا در شورای حقوق برخی حقوق‌ها ۳۵ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است

گیلان خبر: علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه (19 فروردین ماه 97) در صحن علنی مجلس طی تذکر شفاهی که پس از قرائت گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی صورت گرفت، با استناد به بند 11 ماده 29 قانون اساسی، اظهار داشت: طبق گزارش قرائت‌شده، سه بخش و 9 حکم آن به صورت کامل اجرا نشده و دو حکم هم در حال انجام است.

وی افزود: از 59 حکمی که در قانون مشخص شده است، تعداد 9 حکم به صورت ناقص و 25 حکم هم اصلا اجرا نشده است. 

وی همچنین تصریح کرد: اگر قرار باشد قوانینی تصویب کنیم که تا این حد اجرا نشود، پس اصلا برای چه ما قانون مصوب می‌کنیم؟ 

وی بر همین اساس اضافه کرد:‌ در بودجه سال 97 ما مشخص کردیم که افزایش حقوق 20 درصد باشد، اما در شورای حقوق و دستمزد دیدیم که برخی حقوق‌ها 35 الی 50 درصد افزایش داشته است، اما ما در این رابطه به صورت پلکانی افزایش حقوق‌ها را تعیین کرده بودیم. 

وی ادامه داد: اگر بنا باشد مرکب قانون در ابتدای سال اینگونه تمام شود که نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه احکامی که از قانون حمایت از تولید ملی اجرا شده است تقریبا هیچ است، گفت: لازم است در این رابطه از شأن مجلس دفاع شود و در این رابطه باید بگویم که افزایش برخی حقوق‌ها غیرقانونی است و دیوان عدالت هم باید در این زمینه ورود کند. 

وی در بخش پایان تذکر خود خاطرنشان کرد: مجلس باید با افزایش حقوق‌های غیرقانونی به صورت قاطع برخورد کند و ما می‌بینیم که سود بانکی هم در سال جدید 21 درصد شده است، اگر بنا باشد رونق تولید داشته باشیم، با این مقدار که حمایت از تولید ملی صورت نمی‌گیرد. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42794

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر