داداشی در نطق میان دستور:

شعار مبارزه با فساد دولت دوازدهم محقق نشده است

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: شعار مبارزه با فساد دولت دوازدهم محقق نشده بلکه فساد همه‌جانبه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

شعار مبارزه با فساد دولت دوازدهم محقق نشده است

گیلان خبر: ولی داداشی در نشست علنی امروز (چهار‌شنبه 22 فروردین‌ماه) در نطق میان دستور خود، گفت: مردم با مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان مواجه هستند و بر اساس قانون دولت متولی اقتصاد و اشتغال است اما دولت آقای روحانی به وعده‌های خود در این خصوص عمل نکرده که موجب نگرانی شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز دولت و مسئولین کشور خودشان سردرگم هستند و نمی‌دانند کدام تصمیم برای کشور بهتر است.

وی خطاب به رئیس‌جمهور، ادامه داد: یکی از شعارهایتان مبارزه با فساد بود که محقق نشد بلکه فساد همه‌جانبه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ بنده به عنوان یکی از نمایندگان مردم ایران برای اصلاح امور پیشنهاداتی دارم اگرچه همه می‌دانند که گوش شنوایی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص پیشنهاداتش، تصریح کرد: بر اساس رویکرد دولت دوازدهم که تمایل جدی به غرب دارد و فکر می‌کند کلید حل تمام مشکلات به دست آمریکا و غرب است، هیئتی را به آن کشورها اعزام کنید تا سیستم اداری و کشورداری را در آن ممالک بررسی کنند و دلایل سالم بودن سیستم اداری آن کشورها از فساد اداری، ارتشاء، اختلاس، کم‌کاری و خیانت را مشخص کنند.

داداشی افزود: رباخواری از سیستم بانکی جمع شود تا مردم به اقتصاد کشور از مرض ربا بانکی نجات یابند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین انتصابات در دستگاه‌های اجرایی بر اساس دو مقوله مهم تخصص و تعهد صورت بگیرد نه اینکه قرائت‌های حزبی و جناحی و بعضاً پولی و مافیایی انجام شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توجه ویژه به سرمایه‌گذاران و کم کردن آزار و اذیت و کم کردن بوروکراسی اداری در امور سرمایه‌گذاری نیز انجام شود.

وی ادامه داد: شهرستان آستارا نگینی ارزشمند از گیلان زمین است ولی مردم این منطقه از بی‌مهری‌های برخی مسئولان گیلان گلایه‌مند هستند زیرا نخبگان سیاسی - اجتماعی آستارا به دلیل دیدگاه‌های تنگ‌نظرانه برخی مسئولین اجازه رشد نیافته و دولت یازدهم و دوازدهم محکوم به فنای سیاسی و فرهنگی شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رئیس‌جمهور، تصریح کرد: بیش از هفتاد درصد مردم گیلان در انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم به شما رأی دادند و انتظار داشتند در انتصاب استاندار در دولت دوازدهم دقت لازم را به خرج داده و فردی با درایت سیاسی انتخاب می‌کردید.

داداشی بر همین اساس، افزود: فردی که حق سهم تسهیلات کشاورز را به زباله ریزان پایتخت اختصاص دهد و دستان پینه‌بسته کشاورز گیلانی در رودسر، صومعه‌سرا، لاهیجان، تالش، رشت، انزلی، آستارا و تمامی گیلان را نبیند درشان مردم گیلان نخواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: فردی که تعدد قومیتی را در گیلان لحاظ نکند در قلب مردم این منطقه قرار نخواهد داشت؛ قطعاً وزیر کشور به تمامی این موارد جواب خواهند داد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چندین سال است که اتمام راه مواصلاتی آستارا به تالش و بالعکس به تأخیر افتاده و این پروژه به صورت نیمه‌کاره از طرف وزارت راه و شهرسازی رها شده است که حوادث ناگوار و خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای اهالی این دو شهرستان و همچنین گردشگران به بار آورده است.

وی ادامه داد: پروژه فاضلاب شهرستان آستارا که بعد از هفده ماه دوندگی موفق به اخذ بودجه 28 میلیارد تومانی شده، هنوز شروع به‌کار نکرده و گلایه مردم را به همراه داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: گذر مرزی 24 کیلومتری با جمهوری آذربایجان که حق مرزنشینان غیور آستارایی می‌باید هیچ‌وقت در دستور کار وزیر امورخارجه قرار نگرفت و این مهم نشان از عدم توجه وزیر به مرزنشینان این منطقه است.

داداشی خطاب به وزیر امورخارجه، افزود: در برجام، فرجام بدی داشتید و امروزه کشور را دچار کمبود ارز کرده و تحریم‌ها نیز شدت یافته است، لذا حداقل به کشورهای همسایه و مرزی توجه می‌کردید تا تمام مرزنشینان کشور از آمد و شد مرزی قوت لایموت خود را به دست می‌آوردند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بازار آستارا که بیش از هشت هزار نفر را در خود مشغول به کار کرده نیاز به توجه و حمایت مسئولان دارد و مالیات بازار باید بر اساس درآمد آن باشد و غیرواقعی نباشد.

وی ادامه داد: صیادی یکی از مشاغل پرزحمت می‌باشد که در مجلس گذشته بنا به دلایلی ممنوع شده لذا باید قانون مربوط به ممنوعت صیادی مجدداً موردبررسی قرار بگیرد و صیادی در دریای خزر و آب‌های خلیج‌فارس ساماندهی شود تا به ساماندهی اشتغال کمک کند و از سویی موجب جلوگیری از صید بی‌رویه و از بین رفتن ماهی‌ها شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حق مرزنشینی کارمندان دولت در مرزهای کشور و همچنین شهرستان آستارا یکی از مطالبات جدی مرزنشینان و شهروندان این منطقه است که تاکنون موردتوجه شایسته قرار نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم گردشگران از مناظر زیبای آستارا دیدن کنند و شاهد رونق صنعت گردشگری این منطقه باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42889

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر