بطحایی در حاشیه جلسه هیأت دولت:

امتحان تعدادی از دروس دانش‌آموزان در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تعطیلات مکرری که در سال تحصیلی جاری داشتیم، نمی توانیم دیگر سال تحصیلی را کوتاه کنیم بنابراین امتحان تعدادی از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد اما تلاش می‌کنیم ملاحظاتی را برای دانش‌آموزان روزه‌دار در نظر بگیریم.

امتحان تعدادی از دروس دانش‌آموزان در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد

گیلان خبر: محمد بطحائی صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت وزیران و در جمع خبرنگاران گفت: ممنوعیت آزمون در دوره های ابتدایی برای مدارسی که از طریق آزمون دانش آموز خود را جذب می‌کنند طبق مصوبه پابرجاست منتهی برای برخی از گروه‌های دانش آموزی یک تبصره‌ای دارد که در صورت تصویب رئیس جمهور رف یکی دو روز آینده اطلاع رسانی می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان در سال جاری، گفت: این تکلیف قانونی برعهده دولت است که طرحی را در قالب لایحه در این زمینه به مجلس ارائه دهد و این لایحه هم اکنون در دست طراحی است.

بطحایی خاطرنشان کرد: اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در سال جاری برای پرداخت‌های طرح رتبه بندی کفایت نمی کند. یعنی اعتباراتی که در بودجه 97 پیش بینی شده صرف نظر از اجرای طرح رتبه‌بندی است. با این وجود امیدواریم برای مهر 97 با مدیریت منابعی که صورت خواهد گرفت، بخشی از طرح را مورد اجرا قرار دهیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره تقارن زمان برگزاری تعدادی از امتحانات پایان سال تحصیلی مدارس با ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد: دوستان ما در حوزه کارشناسی بررسی‌های زیادی درباره سازماندهی برگزاری امتحانات پایان سال برای عدم تقارن با ماه مبارک رمضان انجام داده‌اند؛ اما متاسفانه تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشد. 

وی گفت: با توجه به تعطیلات مکرری که در سال تحصیلی جاری داشتیم، نمی توانیم دیگر سال تحصیلی را کوتاه کنیم. بنابراین امتحان تعدادی از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. با این وجود تلاش خواهیم کرد که ملاحظاتی را برای دانش آموزان روزه‌دار در نظر بگیریم تا سختی و فشار کمتری متحمل شوند.

وزیر آموزش و پرورش در مورد خرید کالای ایرانی بیان داشت: ما دو نوع اقدام داریم اقدام اول استفاده از تجهیزات و امکاناتی است که تولید ملی و داخلی است که در آموزش و پرورش به دلیل تنوع تولیدات داخلی تقریبا ما را مستغنی می‌کند از خرید کالاهای خارجی اما اقدام دوم بخش فرهنگ سازی است که با برنامه‌هایی که از مهر 97 بعلاوه برنامه های ملی که داریم تلاشمان اشاعه این فرهنگ است که استفاده از کالاهای ایرانی چه تاثیری در کشور دارد. 

بطحایی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره موضع آموزش و پرورش نسبت به آزمون‌های سمپاد اظهار کرد: تصمیم گیری درباره حذف آزمون‌های نسبتا سختی که در دوره ابتدایی برگزار می شد، مورد استقبال بسیاری از آحاد مردم قرار گرفت و بخش‌های مختلف تخصصی در حوزه‌های علوم تربیتی این تصمیم را تایید و ما را ترغیب به استمرار این تصمیم کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برای ابلاغ در خدمت رئیس‌جمهوری قرار دارد که با ابلاغ آن، تکلیف روشن خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در اصل ممنوعیت آزمون برای دوره ابتدایی و استفاده از کتب کمک درسی در این دوره فشارهای بسیاری که به دانش آموزان و خانواده‌ها وارد می‌شود، هیچ‌کس تردیدی ندارد و این ممنوعیت کماکان برقرار است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42890

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر