واکنش دانشگاهیان به حمله جنایتکارانه آمریکا و متحدانش به سوریه

آشکار شدن چهره عریان غرب و همراهی اروپا با ترامپ

اگرچه حمله جنایتکارانه اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه خشم بسیاری از مردم را برانگیخت ولی کور بودن آن و ناتوانی این ۳ قدرت در آسیب زدن به سوریه باعث شد بسیاری از دانشگاهیان این موضوع را در فضای مجازی دست‌مایه طنز قرار دهند.

آشکار شدن چهره عریان غرب و همراهی اروپا با ترامپ

گیلان خبر: حمله کور موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه واکنش‌های فراوانی را در فضای مجازی به‌ دنبال خود داشت که در این رابطه بسیاری از دانشگاهیان، فعالان و اعضای اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی نیز نسبت به این اقدام جنایتکارانه واکنش نشان دادند.

* حمله بزدلانه سگ‌ها و شغال‌ها به سوریه/ لزوم ایجاد جبهه واحد مقاومت در عرصه سیاسی و نظامی

حسین اخگرپور دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصویری را از یک کودک زخمی سوری به اشتراک گذاشته و در پیامی در این رابطه نوشت: « بعد از حمله بزدلانه سگ‌ها و شغال‌ها به سوریه، لزوم ایجاد جبهه واحد مقاومت در عرصه سیاسی و نظامی بیش از پیش حساس می‌شود. برای تقویت و آمادگی کامل جبهه مقاومت برگزاری مانورهای نظامی مشترک بین کشورها و گروه‌های مقاومت ضرورت دارد.»

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پیام دیگری هم نوشت: « حمله آمریکا اقدامی منفعلانه بود، برای اینکه پیروزی بزرگ سوریه در غوطه شرقی را به حاشیه ببرد.»

* ترامپ جان ممنون که به سوریه شهامت مقابله و مقاومت دادی!

رضا رمضان‌نژاد دبیر اسبق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا نوشت: « دقت کردین سیستم دفاع موشکی سوریه، موشک‌های آمریکایی رو زده، اما سیستم دفاع موشکی عربستان (آمریکایی)، حلبی‌های یمن رو هم نمی‌تونه بزنه؟ ترامپ جان ممنون که به سوریه شهامت مقابله و مقاومت دادی!»

وی در پیام دیگری نوشت: « ائتلاف متجاوز سوریه رو زده، چرا بوی سوختگیش از تو ایران میاد؟ دوستان آسیب دیده لطفا روی موضع سوختگی آب نریزن، باید به مرور زمان خودش خوب شه!»

*  حمله خفت بار ائتلاف آمریکایی به سوریه نابودی ‎رژیم‌صهیونیستی را نزدیک کرد

رضا گلرومفرد دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیز در پیامی نوشت: « حمله خفت بار ائتلاف آمریکایی به محور مقاومت تنها نابودی ‎رژیم‌صهیونیستی را نزدیک خواهد کرد. ترامپ قدرت ‎ایران را محک نزند.

* اسرائیل 25سال دیگر را نخواهد دید

مجتبی بختیاری دبیر سیاسی اتحادیه دفتر تحکیم وحدت هم نوشت: « بعد از اقدام آمریکا، ‌دیگر نیازی به تحلیل این جمله نیست، اسرائیل 25سال دیگر را نخواهد دید »

* ترقه بازی آمریکا برای اینکه پشت حقارت امروز خودشان در منطقه قائم شوند

علی فلاحتکار فعال دانشجویی هم در پیامی نوشت: « آتش بازی امروز آمریکا صرفا ترقه بازی بود تا با صدای آن پشت حقارت امروز خودشان در منطقه قائم شوند. اما یادشان رفته که آتش بازی دیگر بازی نیست، زمان بزن و دررو تمام شده »

* دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها!!

وحید شورابی از فعالان دانشجویی هم این جمله مرحوم هاشمی رفسنجانی که گفت: « دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها»، را به اشتراک گذاشت و با اشاره به حمله موشکی آمریکا به سوریه نوشت: « مرحوم، تبحر خاصی در پیش بینی‌های استثنایی داشت! »

* سکوت مجامع بین المللی در مقابل اقدام جنبایتکارانه آمریکا و غرب

محمدامین مهدی‌پور دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در پیامی به سکوت مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل در مقابل اقدام جنبایتکارانه آمریکا و غرب انتقاد کرد و نوشت: « اگر کشوری کاری می کند، چون می توانسته و زورش را داشته، سازمان ملل برای کشور هایی است که نمی‌توانند.»

* حماقت کودکانه ترامپ و جیره خواران غربی نشان از عدم عقلانیّت مستولی بر کاخ سفید دارد 

 هاتف‌الرحمن صالحی فعال دانشجویی هم نوشت: « اگر چه حمله پلاستیکی ایادی استکبار به سرکردگی آمریکا و اذناب غربی و عربی بی‌غیرتش، همچون بسیاری از ماجراجویی های پیشین، ترقه‌بازی کودکانه‌ای بیش نبود، اما قاطبه آزادیخواهان عالم به ویژه مردم غیور ایران، مترّصد پاسخ دندان شکن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این جنایت‌اند!»

وی در پیام دیگری نوشت: « مدیریت افکار و نیز ایجاد جنگ روانی، به مراتب اثری کارآتر و مخرّب تر از حمله حقیقی دارد. حماقت کودکانه ترامپ و جیره خواران غربی و عربی آمریکا در حمله به سوریه، نشان از عدم عقلانیّت مستولی بر کاخ سفید دارد که با ورود جان بولتون خونخوار، به اقبح وجه تکمیل شد.»

* سرنوشت‌ جنگ در سوریه روی زمین رقم خواهد خورد

حسین حسنلی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر هم نوشت: « هاشمی رفسنجانی: روزگار امروز، روزگار مذاکره و گفتمان است، نه روزگار موشک! آیا اگر قدرتی بازدارنده موشکی سوریه به اندازه کافی بود، بازهم آمریکا جرات حمله موشکی  به آن را داشت؟»

وی در توئیت دیگری نوشت: « این شوی موشکی که غربی‌ها به رهبری آمریکا راه انداختند، دو هدف عمده دارد: 1. دلگرمی برای دوستان منطقه‌ای خود 2. بازسازی به اصطلاح ابهت ریخته شده شان در جهان اما مقاومت کار خود را با قدرت ادامه می‌دهد و به این موشک پرانی‌ها هم بی توجه است، سرنوشت‌ جنگ روی زمین رقم خواهد خورد.

* سرمنشأ همه تصمیمات و اقدامات در گفتمان انقلاب  توحید و عدالت است

محمدمحسن فیضی‌پور فعال دانشجویی هم نوشت: « در گفتمان انقلاب اسلامی سرمنشأ همه تصمیمات و اقدامات توحید و عدالت است آقا با این جمله که حمایت ما از سوریه به خاطر توحید است، سطح مخاطب رو بالاتر از منافع ملی بردن و به اصل مطلب اشاره کردن این یعنی اگر داعش به همدان و کرمانشاه هم کاری نداشت باز هم حمایت می‌کردیم»

* آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

محمدحسین مددی مسئول سیاسی بیسج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی هم در پیامی نوشت: « یادم میاد وزیر مملکت می‌گفت: آمریکا بمب داره که کل تسلیحات مارو نابود می‌کنه!، آقای وزیر امروز حداقل از 103 تا موشک 2 ابر قدرت و کدخدای شما به سوریه 71 موشک رهگیری شد! خدا رحمت کنه امام رو که می‌فرمود: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند...»

صادق فتح‌نیا هم در پیامی نوشته است: « چقدر جالب است، که روزی کشورهایی به بهانه نابودی داعش در سوریه می‌جنگیدن یا حمایت می‌کردن و دقیقا بعد چند ماه از شکست داعش برای حمله به سوریه ائتلاف می‌کنند!»

یکی از فعالان دانشجویی هم که با نام سرباز انقلاب توئیت می‌کند، در پیامی نوشت: « سه تا کشور قلدر و پرادعا هر چی تجهیزات جنگی داشتند آماده کردن برای حمله به کشوری که حتی یک ارتش منسجم ندارد! کلی بوق رسانه‌ای و ... تهش نصف موشکایی که شلیک کردن منهدم شد، اونم با پدافند سی سال پیش! یعنی هر کی جای ترامپ بود می‌رفت توالت کاخ سفید بیرون هم نمی‌آمد!»

* سکوت سلبریتی‌ها در مقابل حمله موشکی به سوریه

یکی از فعالان دانشجویی هم در توئیتی نوشت: « غوطه شرقی آزاد شد صدا از سلبریتی‌ها درنیومد همونطور که برای حمله نصف شبی به سوریه ازشون صدا درنیومد حالا اگه اینا پوست روشن ومو بور و چشم رنگی و اهل غرب بودن سلبریتی‌ها گوش فلک رو کر کرده بودن»

* کی از این همه بی‌شرفی و تناقض میمیرید!

«مسافر منتظر» نام کاربری یکی از فعالان دانشگاهی است که درباره حمله آمریکا به سوریه نوشته است: « عکس کودکان یمنی رو می‌ذاره و می‌نویسه جنایت مدافعان اسد! و غوطه شرقی می‌زنه، بعد عکس شادی مردم سوریه به خاطر شکست حمله امریکا رو میگه دروغه و اصرار داره که حمله موفق بوده و خیلی‌ها کشته شدن و ابراز رضایتمندی می‌کنه! کی از این همه بی شرفی و تناقض می‌میرید شما؟»

محمد موحد هم در پیامی نوشت: « بچه‌های سپاه موشک می‌سازن 2هزار کیلومتر اونورتر با ضریب خطای یک متر می‌خوره زمین. بچه‌های پنتاگون هم موشک می‌سازن از مدیترانه به همون بغل دستشون سوریه شلیک می‌کنند دو سومش اصلا به زمین نمی‌رسه»

* «سورنا» این‌بار با سربند «یاحسین»

محمد علی حسینی یکی از فعالان دانشگاهی هم در واکنش به اقدامات جنابتکارانه آمریکا و متحدانش پوستری از سردار سلیمانی طراحی کرده و به اشتراک گذاشته است.

* حقوق بشر و سازمان مللی وجود ندارد

محمد زادمهر قائم مقام واحد روابط عمومی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در محکومیت سکوت سازمان ملل نوشت: «حقوق بشر و سازمان مللی وجود ندارد فقط سازمانی درست کردند تا در زمانش فریادهای ساختگی بر ملت‌ها بزنن و در جایش خفه خون بگیرند.»

* ترامپ آدم حمله به سوریه نبود

محمدجواد محمدزاده هم در پیامی نوشت: « ترامپ آدم حمله به سوریه نبود. اما هارت و پورتش موجب برافتادن نقاب انسان‌نماهایی شد که با احتمال حمله به هلهله پرداختند. اراذلی که همین چند روز قبل برای کودکان غوطه شرقی اشک تمساح می‌ریختند.»

*  ترقه بازی نافرجام آمریکا در سوریه

ریحانه عسگری هم در توئیتی نوشت: « امام خمینی فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند! و امروز ترقه بازی نافرجام آمریکا در سوریه، مهر تایید دیگری بر این سخن بود.»

* آشکار شدن چهره عریان غرب و همراهی اروپا با ترامپ

یکی از فعالان دانشجویی هم در توئیتی نوشته است: « حمله آمریکا و متحدانش به سوریه باعث شد تا چهره عریان غرب آشکار شود، از طرفی هم شاهد همراهی اروپا با ترامپ بودیم که این موضوع نکته‌های فراوانی را در دل خود دارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43120

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر