قاضی‌زاده در پاسخ به سوال محجوب:

دولت نه تنها بدهی تأمین اجتماعی بلکه وزارت بهداشت و مجلس را هم پرداخت نکرده است

وزیر بهداشت و درمان گفت: ما به دنبال مصادره نیستیم چرا که مصادره کار قاضی است.

دولت نه تنها بدهی تأمین اجتماعی بلکه وزارت بهداشت و مجلس را هم پرداخت نکرده است

گیلان خبر: سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان امروز سه‌شنبه (28 فروردین ماه 97)، در جریان سوال محجوب نماینده مردم تهران اظهار داشت: بنده در عمرم نه شرکت داشتم و نه تجهیزات و دارو.

وی افزود: تماماً عمر خود را صرف تحصیل کردم و آن را ادامه دا دم لذا هیچ احتیاجی به موارد ذکر شده ندارم.

وزیر بهداشت و درمان همچنین ضمن عذرخواهی به سبب لحن تندش در صحن علنی مجلس، تصریح کرد: سوال آقای محجوب هیچ کدامش به من ربطی ندارد. مصادره اموال بیمه‌شدگان را چه کسی مصادره کرده است؟ قوه قضائیه باید این موضوع را بررسی کند و باید بگویم ما یک قران از کسی  مصادره نکردیم.

وی ادامه داد: اینکه دولت بدهی‌های خود را به تأمین اجتماعی پرداخت نکرده است سخن درستی است که به وزارتخانه من و مجلس هم بدهی‌های خود را نداده است پس باید رفت و به دولت تذکر داد بدهی‌های خود را از جمله در حوزه سلامت پرداخت کند.

قاضی‌زاده با بیان اینکه حق بیمه را تأمین اجتماعی می‌گیرد اما ما هزینه می‌کنیم، گفت: کلیه اعمال پیچیده پزشکی را ما ارائه می‌کنیم این بحث سه سال است که در دولت وجود دارد و مبلغ 23 هزار میلیارد تومان مبلغ قابل توجهی است.

وی در همین رابطه اضافه کرد: رئیس‌جمهور طی نامه‌ای خطاب به طیب‌نیا وزیر اقتصادی وقت نوشت که حساب جداگانه‌ای باید برای بیمه‌شدگان باز شود تا آن هزینه بیمه سلامت شود که ما دیدیم در پی آن عده‌ای از تأمین اجتماعی علیه رئیس‌جمهور به دیوان عدالت شکایت کرده و حتی لاریجانی رئیس مجلس هم به این موضوع ورد کرد.

وزیر بهداشت و درمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قانون مصوب شده در مجلس در خصوص پرداختی‌های حق بیمه گفت: شما نمایندگان خودتان در قانون بودجه تثبیت کردید که ما هم با آن مخالفتی نکردیم و تصویب کردید که سازمان تأمین اجتماعی مکلف است کلیه پرداختی‌های حق بیمه را در حسابی نزد خزانه‌داری کل کشور متمرکز کنند که ما هم با آن مخالفتی نکردیم چرا که به نفع کارگران است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی این منابع را هزینه می‌کند پس بنده یک قران از آن را نمی‌توانم جابه‌جا کنم لذا این مسئله هیچ ارتباطی به من ندارد

وی همچنین تصریح کرد: اگر نمایندگان مجلس مصوبه‌ خود مجلس را قبول ندارند باز هم راه دارد و یکی از راه‌ها این است که خودشان طرحی به مجلس ارائه کرده و یا قانون ذکر شده را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال مصادره نیستیم چرا که مصادره کار قاضی است،‌ افزود: کارگر اگر پولی بابت درمان خود می‌دهد باید در جایی برای خود صرف شود لذا این مصوبه تقریبا موضوعیتش در همین حد و به نفع جامعه کارگری است .

قاضی‌زاده در بخش دوم سخنان خود و در پاسخ به سوال محجوب عنوان کرد: مجلس به دنبال شفافیت است و آقای محجوب هم باید از شفافیت استفاده کند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی مشخص کرده است این 9.27 یا همان 23 میلیارد تومان باید صرف درمان شود لذا شرعا‌ً و اخلاقاً اجازه ندارم این مقدار را صرف ساختمان‌سازی و سایر کنند.

وی در ادامه یادآور شد: در سال 91 ما با کشور چه کردیم؟ ما دیدیم ارز از هزار به 3800 تومان رسید.

وی بر همین اساس اضافه کرد: همه ما می‌دانیم که در حوزه پزشکی همه خدمات ما وابسته به ارز است و در آن سال مشکل پیچیده‌ای برای دارو و تجهیزات پیش آمد شما نمایندگان ما را در این چاه انداختید.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر ما فکر می‌کردیم که شما روزی چنین کاری می‌کنید و زیر حرف خود می‌زنید بنده بیجا می‌کردم که قانون شما را دنبال کنم زمانی که خودتان تصویب کردید قیمت را هیأت وزیران مشخص کنند چه حرفی باقی می‌ماند.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه بنده آقای محجوب را نماینده کارگر نمی‌دانم گفت:‌کارگر کسی است که نتوانسته چند ماه حقوق خود را بگیرد. خدمت در بیمارستان دولتی حداقل یک سوم از بیمارستان‌های تأمین اجتماعی بیشتر است.

وی ادامه داد: وقتی که بلد نیستید مدیریت کنید چرا مرا محکوم می‌کنید که از 40 میلیون حقوق تعدی کرده‌ام ما که بیشتر از شما به کارگران سرویس می‌دهیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: باید به آقای محجوب بگویم کارگر دو هزار نفر و یا یک حزب نیست کارگر در واقع اکثریت مردم هستند چرا اگر سازمان تأمین اجتماعی داریم این همه آسیب اجتماعی،‌ بیکاری و بزهکاری داریم لذا لازم است در این رابطه قانون را رعایت کنیم. قانون هم همان چیزی است که خود شما نمایندگان تصویب کردید.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43170

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر