صباغیان در تذکر شفاهی مطرح کرد

معلمان در کشورهای دیگر بعضا حقوق‌هایی با معادل حقوق وزرا دریافت می‌کنند

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان در اکثر کشورها حقوقی بعضا برابر با حقوق وزرا دریافت می‌کنند اما در کشور ما معلمان برای تامین معاش خود به شغل دوم همانند کشاورزی، مغازه‌داری و یا راننده آژانس روی می‌آورند.

معلمان در کشورهای دیگر بعضا حقوق‌هایی با معادل حقوق وزرا دریافت می‌کنند

گیلان خبر: محمدرضا صباغیان در تذکر شفاهی در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه 4اردیبهشت 97) خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای وزیر اگر می‌خواهید فرهنگیان را گرامی بدارید حقوق زیرمجموعه خود را افزایش دهید. چرا معلمان باید برای امرار معاش به مشاغل دیگری همچون کشاورزی، مغازه‌داری و رانندگی آژانس روی بیاورند. تعریف و تمجید و برگزاری جلسات مشکل معلمان را حل نمی‌کند.

وی افزود: علت اینکه آموزش و پرورش به اهداف اساسی خود دست پیدا نکرده است فراموش کردن رکن اساسی این وزارتخانه یعنی معلمان است. برخلاف اکثر کشورها که معلمان از حقوق و مزایای مکفی برخوردارند و بعضا در سطح وزار حقوق می‌گیرند. حقوق معلمان ما کفاف معاش آنها را نمی‌دهد.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معلمان و فرهنگیان از حقوق مناسب که برخوردار نیستند که هیچ حتی از داشتن یک تشکل صنفی نیز بهره‌مند نیستند و این در حالی است که در قانون اساسی بر این موضوع تاکید شده است. آقای وزیر تشکل صنفی بزرگترین مدافع شما و بزرگترین پشتوانه حقوق معلمان است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43404

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر