باهنر:

ادامه‌دادن جنگ نیابتی در خاورمیانه به هر شکلی سیاست راهبردی امریکا است

نشست پیش کنگره سیزدهم جامعه اسلامی مهندسین صبح امروز در دفتر مرکزی این تشکل برگزار شد.

ادامه‌دادن جنگ نیابتی در خاورمیانه به هر شکلی سیاست راهبردی امریکا است

گیلان خبر: نشست پیش کنگره سیزدهم جامعه اسلامی مهندسین صبح امروز 20 اردیبهشت ماه در دفتر مرکزی این تشکل با حضور دبیران استانی و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد.

در این جلسه محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اهداف برگزاری این نشست و ضرورت برگزاری سیزدهمین کنگره این تشکل را در روز هفتم تیرماه در تهران بیان کرد. در ادامه این نشست مسئولین کمیته های اجرایی کنگره به ارائه گزارش پرداختند و در خصوص عملکرد واحدهای استانی و اجرایی، خط مشی و برنامه دوسالانه، اساسنامه و مرامنامه و بیانیه کنگره بحث و تبادل نظر شد.

در بخش دیگری از این نشست، باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین به موضوع خروج امریکا از برجام پرداخت و گفت: سیاست راهبردی امریکا این است که جنگ نیابتی را در خاورمیانه به هر شکلی ادامه دهد و جنگ در منطقه تشدید شود و این فقط در راستای منافع سیاسی این کشور نیست بلکه همسویی کامل با منافع اقتصادی امریکا دارد تا با گران شدن نفت در دنیا، بتواند با استفاده از منابع نفتی خود، کشورهای رقیب و مصرف کننده نفت را زمین گیر کند.

باهنر در ادامه با اشاره لزوم استفاده مناسب از ظرفیت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران افزود: باید ضمن مذاکره برای اخذ تضامین لازم از اروپائی ها برای ادامه برجام، بایستی با روشن کردن این سیاست امریکا در جهان بتوانیم با رایزنی های دیپلماتیک جبهه ای از کشورهای اروپایی، روسیه، چین، هند، ژاپن و ... علیه سیاست های سیاسی، اقتصادی امریکا در دنیا ایجاد کنیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43842

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر