مدیرکل سیاسی وزارت کشور:

دولت می‌خواهد گفت‌وگوی سیاسی را در جامعه نهادینه کند

بهرام سرمست گفت: پیگیر اجرای منشور گفت‌وگوی سیاسی در استان‌ها هستیم برنامه دولت این است که امر گفت‌وگوی سیاسی را در کشور نهادینه کند.

دولت می‌خواهد گفت‌وگوی سیاسی را در جامعه نهادینه کند

گیلان خبر: بهرام سرمست مدیرکل سیاسی وزیر کشور، امروز (پنجشنبه 20 اردیبهشت) در همایش علمی تحزب و توسعه که در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به ابلاغ منشور گفت‌وگوی سیاسی از سوی وزارت کشور اظهار داشت: پیگیر اجرای منشور گفت‌وگوی سیاسی در استان‌ها هستیم برنامه دولت این است که امر گفت‌وگوی سیاسی را در کشور نهادینه کند.

سرمست تصریح کرد: از استانداری‌ها و فرمانداری‌ها خواسته شده با رویکردی جدید با احزاب و گروه‌های مختلف به تعامل بنشینند و نتایج اقدامات خود را به طور فصلی به وزارت کشور ارائه دهند.

وی با بیان اینکه نوعی انحصارطلبی و انشقاق در احزاب ما جود دارد خاطرنشان کرد: در کشور ما، بهار احزاب انتخابات است و پایه‌های آنها در انتخابات شکل می‌گیرد. در حالی که اگر آن‌ها در طول چهار سال که مجلس با دولت سر کار است فعالیت داشته باشند می‌توان امیدوار بود که هسته‌های اصلی و تأثیرگذار برای نظام حزبی باشند.

سرمست، رویکرد همایش تحزب و توسعه را توسعه‌گرا بودن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که با رویکردی نتیجه‌گرا، جایگاه احزاب را در توسعه، واکاوی و جستاریابی کنیم.

وی تصریح کرد: در دفتر کل سیاسی وزارت کشور، بر این باور هستیم که از انتقادات، مشورت‌ها و کمک‌های احزاب استفاده کنیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43843

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر